| stef112 a întrebat:

Nu am stiut unde sa postez asa ca am postat aici! ok..deci sunt speriat de moarte, astazi m-a sunat un numar din aceeasi retea cu mine(Orange)dar numarul era necunoscut..am raspuns cu "alo"...nu mi s-a raspuns ci, cel de la celalalt capat al liniei a spus
-Nu e...(si aici a mentionat numele meu)!
la inceput mi s-a parut o voce familiara..atunci persoana a intrebat esti x, iar eu am zis sa traiti(deoarece era barbat)dar persoana a intrebat insistent esti x(mentionand numele meu)iar eu am raspuns da! atunci el a exclamat ceva ce nu am putut auzi celorlalti(deoarece erau mai multi oameni care se auzeau pe langa iar cel cu care vorbeam avea accent unguresc)dupa ce a aflat ca ma cheama asa.a inchis telefonul..eu am incercat sa mai sun inapoi sa ma interesez cu cine am avut onoarea sa vorbesc la telefon dar nu mi s-a mai raspuns! acum nu stiu ce sa cred..adica sunt foarte speriat! credeti ca mi se va face ceva rau? cum sa ma linistesc? ..astept orice sfaturi si pareri..multumesc!

Răspuns Câştigător
| price a răspuns:

Salut! Probabilo gluma proasta a unui cunoscut care a incercat sa te intimideze! Si chiar daca si asa nu ai de ce sa iti faci griji! Pentru linistea ta du-te la sediul politiei si da-le nr respectiv, il vor trimite catre asociatia guvernamentala care se ocupa cu ascultarea si interceptarea telefoanelor si vor afla cine este! Dar nu cred ca este necesar!

12 răspunsuri:
| Horanhugsme a răspuns:

Stai linistit! Sigur a fost un prieten de-al tau cu un umor prea dezvoltat.

| zurick a răspuns:

Probabil este o gluma proasta.Nu te ingrijora

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca avea numarul tau si iti stia numele, sigur este o farsa a cuiva. Spui ca ti s-a parut cunoscuta vocea. Te-ai speriat si nu mai stii cine este. Stai calm si gindeste-te bine. Sigur un coleg sau un vecin/prieten a sunat de pe alt numar pentru o farsa. Nu te speria. E simbata, sint baietii pusi pe pozne. Pentru orice eventualitate, sa fii tu linistit, pastreaza numarul si apelul in telefon. Sterge altele ca sa nu se stearga automat cind se umple agenda. Si in caz ca ar fi ceva serios, duci dovada la politie. Dar tot cred ca este o farsa.

| OnlyTheScript a răspuns:

Eu cred ca au fost un grup de oameni care te cunosc si au vrut sa iti faca o farsa.

| Anailyn a răspuns:

Nu te speria, probabil a vrut cineva sa afla daca acela este numarul tau, si probabil a avut accent unguresc pentru a nu-ti parea familiara vocea sau aceea persoana a pus o persoana necunoscuta tie. Stai linistit, era ori o gluma proasta ori probabil cineva vrea sa-ti afle nr! O seara placuta

| HoneyCocaineee a răspuns:

Daca zici ca era numar necunoscut cum naiba ai sunat inapoi? big grin

| price a răspuns (pentru HoneyCocaineee):

Mai citeste odata, a spus ca era necunoascut lui, nu fara numar, din retea cu el ORange

| price a răspuns (pentru HoneyCocaineee):

Salut! Probabilo gluma proasta a unui cunoscut care a incercat sa te intimideze! Si chiar daca si asa nu ai de ce sa iti faci griji! Pentru linistea ta du-te la sediul politiei si da-le nr respectiv, il vor trimite catre asociatia guvernamentala care se ocupa cu ascultarea si interceptarea telefoanelor si vor afla cine este! Dar nu cred ca este necesar!

| ElementX a răspuns:

Esti de prin Covasna?laughing Ai auzit de neintelegerile cu ungurii, nu?

| TepesStyle a răspuns:

Nu te speria pe mine m-a sunat unu in ora de mate si aveam telefonul pe difuzor si ma intr'' iuliaaann iuliaaan iti tai nasuuuuul''

| kdenisa a răspuns:

Exista foarte multi nebuni si mai bine ia totul in serios.Nu mai raspunde la tel.

| madalinaeueu a răspuns:

Ce prostie ..sa te sperii de la nimica toata ca o sunat unu si te intreba daca esti tu...

| pufipuf a răspuns:

Hei happy
Probabil e un "prieten" sau cineva care vrea sa rada de tine, nimic mai mult laughing
Inca nu te-a amenintat nimeni sau ceva de genul ca sa te ingrjorezi.
Fii mai relaxat! big grin