| benybiro112 a întrebat:

Salut TPU! Promit ca dau funda, dar va rog sa ma ajutati! Sunt un tanar de 24 de ani si de o vreme sunt intrat intr-o frică că voi ramane singur sad asta de un an de zile de cand totul s-a ruinat in viata mea având doua relatii (atunci foloseam Instagram) si ambele s-au dus (fiind la distanta) dar am mai gresit si eu recunosc, dar cred ca persoana potrivita nu va pleca. Eu sunt si credincios si chiar imi doresc o casatorie

Răspuns Câştigător
| MrAM a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa cauți o relație in afara platformelor de socializare. Una reala, bazata pe interese comune. Invața din greselile precedente si EXPLOREAZA.
Pana sa ajungi sa gasesti partenera perfecta ai de cautat si experimentat. Nu mai trata relațiile cu atata seriozitate, in ziua de azi majoritatea femeilor sunt superficiale. Nu generalizez da ca sa gasesti ce vrei tu...sansele sunt infime.

5 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Pai si nu inteleg cu ce sa te ajutam noi in situatia de fata. Din ce ai scris se intelege faptul ca ai avut doua relatii (nu e clar daca in acelasi timp sau separat) la distanta si nu au mers. So? Cred ca toti am avut. Ai rabdare ca esti inca tanar. Cauta irl o fata serioasa care isi doreste sa intemeieze o familie iar de acolo te descurci singur. Si eu am avut vreo 3-4 relatii la distanta pana la 26 de ani si nu au mers iar de atunci mi am promis ca never again. Relatiile la distanta nu tin iar daca merg fii sigur ca toti 3 sau 4 sunt fericiti separat daca ma intelegi.

| benybiro112 explică (pentru siriusblack98):

Depinde si de cazuri. eu sunt un baiat loial, nu as insela in relatie la distanta, oare toti sau toate fac asa? la un moment dat imi spui sa am rabdare (legat de rabdare) crezi că vom avea candva persoana potrivita? daca da, ce trebuie sa facem pana atunci?

| siriusblack98 a răspuns (pentru benybiro112):

Nu ai ce sa faci decat sa iti ocupi timpul cu alte lucruri benefice pentru tine (cariera/dezvoltarea unei afaceri/hobbies/skills improvement/inveti o limba straina). Uite nici eu nu am gasit persoana potrivita pana la 26 de ani dar sincer nici nu ma grabesc fie vorba intre noi. Cand aveam vreo 21-22 de ani ma luase si pe mine disperarea sa gasesc cat mai repede o femeie ca lumea. Cand am vazut ce repercursiuni apar cand fortezi o relatie de orice fel in general, mi am pierdut interesul. Din partea mea daca apare femeia potrivita atunci bine, daca nu atunci aia e. Sanatos sa fiu ca pana la urma de nascut si de murit o facem singuri oricum.

| blairelovesmusic a răspuns:

Nu-ti mai fa relatii de la distanta ca alea nu functioneaza, am avut si eu una si nu a functionat. Lucreaza la stima de sine sau gaseste-ti un hobby ca sa te distragi de la dorinta de a avea o relatie.

| benybiro112 explică (pentru blairelovesmusic):

Crezi ca la momentul potrivit va veni si cea care ma va iubi toata viata si care va fi ori la distanta ori aproape, dar sincera cu mine mereu? crezi ca e necesar sa am frica asta ca voi ramane singur?