| GoGu7 a întrebat:

Sunt bagat intr-o incurcatura mare, casa zic asa. Deci, am fost cu o fata timp de 2 luni si s-a intrerupt relatia, peste cateva saptamani ne-am impacat dar, peste 2 saptamani s-a despartit de mine din cauza unei tampenii, si nici macar nu m-a anuntat, a pus o prietena sa imi zica, asta s-a intamplat acum o saptamana, in acest timp, pana in ziua de azi, eu m-am indragostit de o alta fata, care este si o prietena buna de-a ei, si cand a vazut ca ne merge bine si mai avem un pic sa fim impreuna, fata a zis ca vrea sa se impace cu mine. Intrebarea este, cum sa ii spun ca nu mai vreau sa fiu cu ea fara sa o ranesc prea rau?

Răspuns Câştigător
| Anonim0100 a răspuns:

Salut, omule fata aceea sa desparti de tine, tu nu ai suferit? Care este problema ei? I poti spune ca nu mai este nimic intre voi si ramaneti amici, si ai incheiat totul nu trebuie sa fi Leonardo Dicaprio, scurt si la obiect. Succes!

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți vezi de treaba ta, ultima oară ea te-a părăsit!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Ii spui in fata ca nu o mai iubesti si ca nu mai vrei sa fi cu ea pentru ca te-ai saturat de comportarea asta ei copilaroasa

| Fluture a răspuns:

Spune-i sincer ce simti. Nu ii plati cu aceiasi moneda. Nu ii transmite decizia ta printr-o prietena. Razbunarea e arma prostului. Vi fericit cu fata pe care o placi. Multa bafta :*

| Mirela77 a răspuns:

Zii si tu printr-o prietena...va rezista te asigur.happy

| tracicus a răspuns:

Mergi impreuna cu noua prietena, daca toti 3 sunteti prieteni, sau sa ii spuna ea.

| sCzKun a răspuns:

Spune-i ca din cauza ei, voi nu mai sunteti impreuna, iar tu nu vrei sa mai ai despartiri-surpriza, fara motive intemeiate. Nu mai vrei sa fii cu ea, spune-i ca nu se mai poate si gata.

| M1Man a răspuns:

Salut,daca nu mai simti nimic pentru ea, pur si simplu spune-i ca iti pare rau dar nu mai simti nimic pentru ea.Isi va da seama ca trebuie sa te lase in pace daca nu vrea sa fie din nou cu tine doar pentru ati strica relatia cu cealalta fata.
Baftawinking

| Elena00100 a răspuns:

Eu as zice sa-i zici ca in timp ce ai stat despartit de ea te-ai gandit ca nu mai vrei sa o ranesti si ca relatia voastra ar fi mai bine una de prietenie. happy

| Giada a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti intre 4 ochi cu ea si sa-i spui adevarul.
Ca dupa ce ai vazut ca ea te-a parasit intr-un mod josnic [dupa parerea mea] tu ai incercat sa-ti vezi de viata ta, crezand ca ea nu se va mai intoarce la tine. Ce era sa faci? S-o astepti o viata? Sau sa te milogesti de ea?
Iar acum pe bune, ea a ales asta. straight face
Sper ca te-am ajutat. happy Noroc :*

| NamTeen a răspuns:

Simple,te duci ii spui ca nu mai merge, ca esti indragostit de alta fata si gata, mai simplu printr-un biletel, apropo nu prea cred ca "te iubeste"big grin

| PaRaNoIa16 a răspuns:

Frate dupa ce ca ea s-a despartit de de mai multe ori siprintr-o prietena acum nu te lasa sa fi fericit cu alta? Sincer e tare ciudata. Oricum daca vreisa aispui fara sa o ranesti spune-i ca nu esti pentr-u ea ca v-ati despartit de atatea orisi nu crezi ca o sa mai mearga intre voi 2 fel si felde motive sau simplu spuneiprintr-un prieten sauo prietena cum a facut si ea.

| Arestide a răspuns:

Eu zic sa fi cu amandoua laughing dar cel mai bine spune-i sa isi vada de drum pentru ca sunt multe ca ea, iar in momentul de fata tipa de care te-ai indragostit e mai speciala ca ea si atunci o sa ii para rau ca a facut greseala asta si o sa te lase in pace si pe tine si pe ea, dar cateodata sa nu te miri de ce se uita putin urat la voi pentru ca sigur nu ii convine de ce se intampla intre tine si noua tipa happy