| anonim_4396 a întrebat:

Tatal meu se joaca in fiecare zi Remi Royal, iar eu nu apuc deloc sa ma joc pe PC.Ma mai lasa si pe mine,dar la el acolo la Remi Royal, la jocuri la mine...mai putin.Cum as putea sa-l conving sa ma mai lase si pe mine? Dau funda.

9 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Cumpara-i un pc nou.

| anonim_4396 explică (pentru dragos9234):

Am si laptop, dar lui nu ii convine pentru ca se vede putin mai mic si avem stick de la Digi Net Mobil care merge putin mai greu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i ceva nu stiu ce ii placa lui ca e un meci de fotbal la Bucuresti unde vn madrid sau fc barcelone sau cv de genu asta o sa te certe sau o sa se bucureincearca

fundea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frate nu zice nimeni nimic s-a nu se joace si el da chiar asa mai mult decat tine? Cred ca a uitat cine e copilul in casa. Spune-i s-a puna mana pe treaba mai stangi si tu bani de la alocatie si mai luati un PC.

| Danielbc a răspuns:

Iesi afara cu baietii, vino tarziu acasa, va multe prostii iar cand iti va spune,, ce te-a apucat de faci atatea tampenii''ii spui,, stateam la pc si nu ma apucam de tampenii dar cum tu stai tot timpul la el...trebuia sa imi gasesc o ocupatie nu? ma lasi mai mult la pc, incetez cu tampeniile, nu ma lasi...asta e''

| anonim_4396 explică (pentru Danielbc):

Nu merge, am incercat.Am iesit odata cu fratele meu si cu baietii afara, am stat pana tarziu si el n-a zis nimic.Doar mamei i-a "pasat" de noi.

| Danielbc a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand nu e acasa, sau doarme, e la wc etc.umbla un pic la pc incat sa nu mearga o perioadabig grinpoate asa isi va gasi un job iar cand va avea job pc-ul va fi al tau

| Anabelle1203 a răspuns:

Spune-i ca lui i-a cam trecut "copilaria". Sa faca lucruri de oameni mari. Nu mai are varsta necesara ca sa se joace la pc.
Nu am nimic personal impotriva.Jocurile sunt de toate varstele acum pe internet. Dar cred ca ar trebui sa ai si tu rabdare..pana la urma parintii platesc internetul. Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru Anabelle1203):

Dar el toata ziua asta face.Nu munceste, nimic.Multumesc pentru raspuns totusi...O sa incerc...