| Dumitru_Robert_1994 a întrebat:

va rog ajutati-ma parintii mei se cearta mereu tipa toata casa si eu am doar 10 ani o data mai avea putin si maicamea cadea de pe balcon (taicamiu fuma si ia iera langa iel si iel s-a gandit sa scape de ia sa o arunce) si maicamea de vreo 3 ori la dat afara din casa dar iel vine mereu la usa.se bat amandoi nu ieste zi sa nu se certe o data mai avea putin si dadea in mine ca m-am bagat intre iei

Răspuns Câştigător
| lavinutsa a răspuns:

Cine crezi ca este devina?
este foarte grav. crede-ma eu am trait intr-o familie de genul asta am 19 ani dar am avut o copilarie groaznica...
ti-as da un sfat dar nu stiu care dintre ei este devina.

9 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Stiu cum e, si ai mei se cearta pe motiv ca a plecat mama la servici si lui tata nu-i convine ca el vrea ca nevasta sa stea acasa sa spele, mancare etc...de multe ori am vrut sa ma sinucid, am incercat sa le spun sa nu se mai certe, dar degeaba, eu cred ca nu tin la mine deloc, mai ales tata, am vazut un documentar pe discovery unde o fata si tatal ei s-au ratacit in desert si am stat 8 zile, erau epuizati si tatal ar fi facut orice sa-si salveze fiica, asa as fi facut si eu daca aveam copii si viata mi-o dadeam pentru ei, dar taicameo nici sa-mi zica: de ce plangi? hai nu mai plange, totul o sa fie bine... nu inteleg de ce unii oameni au inima de piatra

| Crucified a răspuns:

Lasa-i in pace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu...esti intr-o situatie delicata.
Nu trebuie sa te consumi(sa-ti pese)pentru asta.
V-ar fi folositor daca ati merge la un psiholog de consiliere familiala.
Sau poate exagerezi un pic.In orice familie exista cearta, care apoi trece.

| Domiinic a răspuns:

Spune-le sa bage divort adica stiu ca e aiurea dar e mai bine asa.Bafta imi pare rau!

| Andrei4g a răspuns:

Robert tu nu ai nicio vina ca parintii tai nu se inteleg. Asa sunt unii oamenii,sunt neintelesi,probabil ca nici ei nu stiu de ce se certa. TU incearca sa te detasezi de certurile astea cotidiene, cauta-ti un refugiu in citit, invatatura ca sa poti sa te extragi din mediul asta cand vei creste. Cu parintii incerca sa-i respecti si poate sa discuti cu ei pe tema certurilor. Poate daca ai avea o diriginta cu care sa vorbesti, te-ar ajuta mai mult. Fii tare si nu te lasa, toate trec, iar daca iti propui, cand vei creste mare vei avea si linistea de care ar trebui sa beneficiezi acum in copilarie

| Fluturee a răspuns:

Si nu ai incercat sa vorbesti cu ei, sa ii intrebi de ce se cearta. Bataia sau gandurile de suicid, nu sunt o solutie ca sa scapi de certuri si de batai...

| Melannya a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ei separat si sa ii faci sa isi dea seama in ce situatie esti. poate o sa se schimbe situatia..bafta!sad

| Pain39 a răspuns:

Daca asta continua in fiecare nu va mai avea rost nici un psiholog nici sa vorbesti cu ei sa se impace. Stiu suna aiurea ce zic, viata fara suferinta nu se poate il iei pe cel care tii mai mult la el si te intelegi mai bine si va mutati. Bafta!