| ICPreda a întrebat:

SALUT TPU! VREAU CAT MAI MULTE RASPUNSURI. De curand s-a aflat ca in blocul nostru, locuiesc doua persoane, un cuplu, de gay! Au in jur de 40 de ani amandoi! Ce ati face dumneavoastra daca ati locui in acelasi bloc? Care ar fi reactia la auzirea acestor vesti?!

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Atat timp cat nu deranjeaza vecinii si isi vad de treaba lor nu am de ce sa ma plang. Fiecare face ce vrea in viata doar nu stau sa rad ca sunt 2 gay in bloc, pe mine nu ma priveste viata lor.

| stejara2 a răspuns:

Mi-as vedea in continuare de viata mea, fiecare cu orientarea lui sexuala, nimeni nu e perfect, si atat timp cat stau linistiti si nu deranjeaza pe nimeni de ce sa ma deranjeze tocmai pe mine?
Daca eram noi in situatia lor? Oare ei nu gandesc tot asa de noi,, cei normali?"

| Paulla a răspuns:

Nimic. Ce să le fac eu? Pentru mine e tot aia dacă alături de mine locuieşte un cuplu heterosexual sau un cuplu homosexual. Atâta timp cât sunt oamenii destul de inteligenţi, nu mă dereanjează.
În fond, de ce mi-ar păsa cu cine şi-o trage vecinul?
Am spus-o şi o s-o mai spun din nou, homofobii sunt persoane încuiate.

| Minnie a răspuns:

Absolut nicio reactie nu as avea. Le-as da buna ziua ca si inainte sa fi aflat. Ce fac ei in casa lor e strict treaba lor. Ca sunt eu de acord sau nu cu persoanele gay este cu totul alta treaba. Suntem vecini, ne tratam cu buna ziua buna ziua si asta e. Ce se intampla dupa usa nu ma intereseaza.

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Ce reactie sa am? nicio reactie. fiecare alege sa faca ceea ce doreste cu viata sa, asa ca ce treaba am eu cu relatia lor! Nu mi-ar pasa ca ar locui in acelasi bloc cu mine!

| snowflake a răspuns:

Cum as reactiona? mi-as vedea de treaba mea!
ba chiar m-as simti in siguranta in preajma lor, cred ca sunt unii dintre cei mai inofensivi oameni de pe planeta happy

| nosferatu15 a răspuns:

Nu stiu, oricum m-as comporta cu ei ca cu fiecare vecin. Doar pentru ca sunt gay nu inseamna sa facem discriminari ignorandu`i sau si mai rau, vorbindu-le urat. Asta a fost decizia lor si trebuie sa le-o respectam. Sa incercam sa fim mai toleranti cu cei din jur si sa incercam sa-i si intelegem.happy

| DeniZu a răspuns:

Nu deranjeaza pe nimeni, ok, casa de piatra lor happy

| MCRgurl a răspuns:

Nu as rade de ei daca asa au ales asa sa fie atat timp cat nu ma deranjeaza ce sa fac? nimic lasa-i

| VeronicaLL a răspuns:

Daca cei doi barbati s-ar dovedi ca sunt criminali, agresivi cu vecinii, fac galagie in toiul noptii sau sunt traficanti de droguri, atunci ar fi o problema? Invata sa apreciezi oamenii nu dupa orientarea lor sexuala ci dupa calitatea lor.

| ICPreda explică (pentru VeronicaLL):

Subliniez faptul ca eu nu am nimic cu aceste persoane. Doresc sa vad cat mai multe raspunsuri pentru a imi da seama cum gandesc si alti oameni deoarece, repet, vecini din bloc au reactionat foarte urat!

| Holocaust a răspuns (pentru ICPreda):

Imi pare rau pentru cei 2 neuroni ai vecinilor tai care au reactionat fara sa gandeasca.
Chiar daca sunt gay,au drepturi,sunt oameni totusi, nu animale.
Ei au ales asta, e treaba lor daca ei asta simt. Daca unii au raspuns urat precum foofoo
au avut dreptatea lor.Mai ales daca sunt parintii, sa te plimbi prin parc cu copilul de mana, iar el sa vada 2 gay cum se pupacesc de zori.
Cum si ce ar trebui sa-i explice? ca e normal? Nu e chiar normal.Adica si eu am vazut cate un cuplu de gay.Normal ca mi s-a parut ciudat, doar ca aveau vreo 17-18 ani. si se tot imbratisau.Mi-am zis.bă frate, alegerea lor.Cu ce mă afecteaza asta pe mine?!
Daca vrei să dovedesti ca ai ceva in cap, incearca sa nu faci discriminare pe seama lor de fata cu prietenii si vecinii.
Ai putea chiar sa le iei apararea.Asa vei dovedi ca esti mai intelept,si nu un rasist castrat,pe care lumea il evită.
Crede-mă, e mai bine așa, ok?

| Cosminovici18 a răspuns:

Buna! Nu as avea nimic impotriva atat timp cand n-au nimic cu mine! Le-as da buna ziua...si ce fac ei e treaba lor trebuie sa-i respectam daca sunt gay ca poate si ei ne respecta pe noi care nu suntem gay atat timp cat nu creeaza probleme in bloc n-am nimic cu ei sa-si vada fericiti de viata lor daca ei se simt bine unul langa celalat e treaba lor!

| Λndrei a răspuns:

Si care e problema? Sunt sigur ca atat timp cat nu stiai ce orientari sexuale aveau nu ti se parea nimic in neregula cu ei.Sunt si ei oameni si trebuie respectati, atat timp cat ei se simt bine impreuna lasati-i in pace si nu va vor "musca". Recunos ca nici mie nu-mi idea asta de "homosexualitate" dar trebuie sa ma impac cu idea ca pe Terra traiesc si astfel de oameni.

| ICPreda explică (pentru Λndrei):

Nu este nicio problema din partea mea! Nu sunt nici pro nici contra acestor oameni, pana la urma sunt fiinte umane insa cativa vecini au reactionat foarte urat. Am fost intr-un fel surprins sa vad de cata rautate au dat dovada unele persoane din bloc, m-au infiorat!

| AnonimulxD112 a răspuns:

Pf. nu imi pot imaginastraight face Nu i`as baga in seama. nu as avea o conversatie cu ei... si in orice caz i`as ocoli

| foofoo a răspuns:

O nu, as iesi cu furci si topoare, si i-as arde pe rug. ce face omul la el in casa e treaba lui, si nu intereseaza pe nimeni altcineva. de altfel, orientarea sexuala nu ne face mai prosti sau mai destepti, mai adaptati sau mai putin adaptati social. si daca nu erau gay si erau masochisti eram mai toleranti, nu? sau daca isi bateau copiii?

| Dubaster a răspuns:

De acord cu Misogin!