| Rewy a întrebat:

Salut.
Va rog cu un sfat ce sa fac?
S-a inceput asa, eu la 16 ani am cunoscut un baiat de 22 ani, un bun prieten de ai lui fratele meu. El venea des în vizita pe la noi si de atunci am fost impreuna mereu, 2 ani ne-am cunoscut mai bine apoi cand am implinit 18 ani ne-am casatorit. Dupa asta a aparut in viata noastra o printesa mica, inceputul era frumos.
Noi traiam la sat, peste doua case de la parintii lui.
Si a inceput tot cei mai interesant.
El a inceput a consuma bauturi alcoolice foarte des cu mama si tatal lui.
L-am rabdat foarte mult timp, permanent era beat, se comporta neadecvat mentionez(nu ma batea).
El strica tot prin casa, ma speria ca daca il las se sinucide.
Eu sincer de multe ori am vrut sa-l las fiindca eram satula de probleme, bauturi, datorii şi de descurajarile lui fata de mine.
Si intr-un final dupa 3 ani de casnicie l-am lasat, acum am 21 de ani si copilul 2 ani.
I-am cerut divortul si nu mi l-a dat din motivul ca voia sa se împace. In fine, l-am dat in judecata, a durat 5 luni si in final am obtinut divortul cu el, m-am despartit, cu 9 luni in urma am fost in depresie pana la un moment cand mi-a scris un cumatru de botez. El era peste hotare si vorbeam online, am vorbit foarte mult timp el, ma sustinea moral permanent cand mi-era mai greu si la un moment dat a recunoscut ca ma iubeste sincer. Nici nu credeam ca e posibil asa ceva, l-am respins de foarte multe ori, dar el nu inceta sa imi scrie, sa ma sune pana mi-a aparut si mie simpatie fata de el.
Si mi-am dat seama ca era unica persoana care ma intelege, noi comunicam foarte des si mult timp. El lucreaza ziua si noaptea vorbeste cu mine pana dimineata si asa timp de 7 luni.
Sincer eu tin foarte mult la el, ma sustine in toate, ma incurajeaza foarte mult, cu el am invatat foarte multe lucruri noi si ma ajuta financiar permanent, imi iubeste copilul, îi ofera de toate.
In ultima vreme el vrea ca sa fim o familie, sa traim impreuna si poate pe viitor sa ne casatorim, nu ne grabim sa facem copii, pur si simplu sa traim pentru noi trei.
Ce sa fac?
Nimeni nu stie de asta din rude.
Sunt disperata, il iubesc foarte mult.
Si imi este drag.

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Daca fostul sot te- a si inselat, ai fost indreptatita sa divortezi de el. Daca nu te- a inselat nu ai binecuvantarea lui Dumnezeu peste noua relatie si nu va iesi bine.De altfel nu poti cunoaste un om bine de la distanta, nu stii daca nu bea si acesta, etc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am cunoscut pe cineva care a șantajat-o pe soția lui, de la 20 la 60 de ani că se sinucide. Ea s-a săturat, și la 60 de ani a divorțat.
a recunoscut ca ma iubeste sincer.
Să îl intrebi cum e iubirea sinceră în raport cu cea nesinceră.
Scris un cumatru de botez el era peste hotare si vorbeam online.
Acum vorbești de alt bărbat?
Sunt disperata il iubesc foarte mult.
De ce ești disperată? Cum simți disperarea?
il iubesc foarte mult. Cât de tare îl iubești, pe o scală de la 1 la 100? Cum simți această iubire?

| wildthing a răspuns:

Dar care e problema? Esti o femeie libera, iti place un barbat care aparent corespunde cerintelor tale...si atunci de ce sa nu fii cu el?

| Forneticugem a răspuns:

-_- deciiii sunt in ceată rău de tot