| SchiZz20CMrecords a întrebat:

Salutare!
Am din nou o problema mai veche care pur si simplu ma enerveaza la culme.
Baiatul care ma tot urmarea cu luni in urma sa potolit o perioada scurta de timp dar acum incepe iar!
Azi a avut tupeul mizerabil sa i arate verisorului meu ca el avea numa semne de taieturi pe maini din cauza mea, mereu umbla bandajat si cand ma vede atata imi zice vezi unde am ajuns din cauza ta? Plus ca pe holu scolii mereu daca ma vede ba se face ca se impiedica in fata mea ba cere informatii despre mine verisorului meu ba cica ca ar avea chiar un tatuaj cu initiala mea pe spate si multe alte tampenii.Deja ma scoate din sarite si mi si frica sa nu i spun ceva mai rastit ca iar ar face o prostie cum a mai facut multe altele din cauza mea.
De obicei nu-l bag in seama si sunt foarte calma cu ceea ce spune pana intr-un anumit punct cand se leaga de baiatul cu care am fost 2 ani si mereu zice ca odata si odata tot se va razbuna pe el.Ca numai el e de vina si multe alte prostii.
Normal situatia a ajuns atat de rea incat a avut si avertisment de la politie sa pastreze mult distanta de mine.
Mi frica de problemele lui nu vreau sa zic ca e bolnav la cap dar un om normal niciodata nu ar face asa ceva nu?
Sunt la capatul puteriilor si numai stiu cum sa ractionez in asfel de situatii.
Sfaturi?

13 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Conform Codul Penal asta se numeşte hărţuire sexuală.
Probabil că eşti bună rău.
Dacă vrei îl poţi denunţa.
Pe curând!

| LolaLollita a răspuns:

O astfel de persoana nu e sanatoasa psihic. Cu oameni de felul asta, nu poti vorbi, nu ai ce sa incerci sa le explici. Singura solutie: ignora-l total. Ceea ce isi face el, e doar responsabilitatea lui, nu te simti tu vinovata din aceasta cauza. Daca se razbuna pe alte persoane, desi ma indoiesc, iarasi nu te priveste. Tu ai grija de tine, sa nu iti faca tie ceva. Capul sus, va trece. Daca depaseste limita, orice ar fi, nu ezita sa mergi la politie iar.
Curaj scumpabig hug nu-i da satisfactia de a te vedea la capatul puterilor, esti mult mai puternica decat multi dintre cei care iti dau sfaturi aici sau in exterior.

| Hevnoraak a răspuns:

Amenință-l cu poliția, dacă continuă depune plângere la poliție, asta se numește hărțuire.

| agirll a răspuns:

Pai spune-i si tu ceva, ameninta-lhee hee
Adica, stii daca il lasi asa el va continua sa iti faca aceleasi lucruri dar incearca sa-l putin.Asa poate te va lasa in pace, dar e chiar asa rau?straight face

| agirll a răspuns (pentru agirll):

Sa-l sperii*

| adry2001 a răspuns:

Pai daca ai zis ca ti frica sa-i spui ceva rastit, asta nu inseamna ca nu vrei, din contra eu cred ca vrei foarte mult. Cel mai bine prinde-l odata singur si zbiara si tu putin la el sti tu cum s-o faci pentru ca sa-r putea ca din aceasta cauza nu te lasa in pace, pentru ca tu niciodata nu i-ai pus sa te lase in pace. el crede ca ori ce-ar face tu o sai dai voie. Decat sa nu-l bagi in seama mai bine spune-i vreo doua, daca nu mergi iar la politie, imposibil ca aceasta sa nu ia vreo masura. si ca sa-ti raspund la penultima intrebare nici un om normal n-ar face asta. si ca sa-ti mai raspund si la ultima intrebare c-am astea sunt sfaturile. SPER CA TE-AM AJUTAT. FUNDA?

| Mada96Madutza a răspuns:

Mai exact de ce afirma ca din cauza ta are el taieturi pe maini? Doar nu tu i-ai facut asta, si nu inteleg care e problema lui. Poate are vreo obsesie pentru tine sau...nu stiu ce sa spun.Incearca sa discuti cu el, sa-i spui sa inceteze cu tampeniile si sa te lase in pace.
Bafta! happy

| ShyBirds a răspuns:

Buna! Ti-am citit povestea si este destul de grav din cate vad.Nu cred ca iti pot da vreun alt sfat decat sa vorbesti cu parintii tai pe tema asta, orice varsta ai avea.Imi cer scuze, in general dau sfaturi mai bune, dar nu vreau sa spun o prostie. Sper ca te-am ajutat.

| tears a răspuns:

Buna tu ar trebui sa ii spui:
de ce sa fie vina mea eu tiam s-a spus sa iti faci taeturile aste te rog nu fi prost vezi ce ajungi din cauza mea

| Catalina_Cristina_1998 a răspuns:

Buna! daca chiar te enerveaza spune-i ca daca te iubeste sa te lase sa-ti traiesti viata! nu stiu cum ai rezistat asa... oricum, daca nu inceteaza, spune-le parintilor tai sa vorbeasca cu parintii lui. poate se va rezolva grava asta problema. si orice ai face, nu-l baga in seama, poate mai tarziu isi va da seama ca face asta in zadar. mult noroc!

| FamousGirl4 a răspuns:

Wow. Trebuie sa fi foarte frumoasa. Deci, sfatul meu, este sa incerci sa discuti cu el normal, civilizat. Trebuie sa-i spui ca astfel de lucruri nu sunt normale si ca o data si odata va disparea senzatia aia ca "te iubeste". Si, probabil are probleme de spui ca e nebun, poate un deces in familie, sau se cearta cu familia ori nu are prieteni. Nu te gandi doar la problemele tale, gandeste-te ca poate el chiar are nevoie de o persoana langa el, si daca pentru tine simte ceva, macar incearca sa fi prietena cu el. Asta e sfatul meu, si sper mult de tot sa te ajute.

| Cipri112 a răspuns:

Incearca sa-l ignori nu il mai baga in seaman lasa-l sa se tot prosteaca laughing Daca nu merge nici asa incearca sa ai o discutie cu parintii lui si ai tai. Daca nici asa nu merge, poate a intrat satana in el :-> thinking

| Bulache a răspuns:

Te iubește! Bucură-te și acordă-i atenție.El face asta deoarece îl respingi. Și eu eram respins de o fată și mă purtam aiurea, dar mai târziu m-a acceptat și am fost foarte fericit.