| EuDarii a întrebat:

Buna,TPU! Sunt in clasa a 5- a si dupa ce termin anul mama vrea sa plecam in Belgia, pentru. ca stam prost cu banii si... din astea.In fine, am posibilitatea sa raman in tara cu tata,as vrea sa plec, dar nu stiu daca o sa ma acomodez la scoala si. daca o sa imi fie greu pana invat limba? Scuzati daca nu se potriveste categoria happy
Va rog, am nevoie de raspunsuri. fUNDA +VOT

6 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Salut! O sa-ti placa in Belgia, deci nu pierde ocazie.Intr-adevar o sa-ti fie greu la inceput pana te acomodezi cu limba si sa-ti faci prieteni, dar dupa ce te obisnuiesti ai sa vezi ce frumos va fi. Sper ca te-am ajutat.Un paste fericit sa ai!

| Iubibilăă a răspuns:

Este alegerea ta. Nu iti pot spune unde sa pleci. Stiu doar ca va fi greu sa te obisnuiesti si ca nu o sa poti vorbi cu alte persoane.

| ZeHelp a răspuns:

Viata este mai buna in strainatate, mai ales in Belgia, iti garantez. Nu ezita sa pleci.
In ceea ce priveste limba, e usor sa inveti franceza!

| RalucaTyan a răspuns:

Din cate stiu, in Belgia se vorbeste limba franceza. Acum totul depinde de tine daca vei pleca sau vei ramane. Normal ca o sa fie greu pana te obisnuiesti dar depinde de tine.

| KenVyQ a răspuns:

Pai....adevarul este ca va fi greu la inceput tinand cont ca te intregrezi in alte societate dar cu timpul te vei simti ca in Romania iar in Belgia in general limba franceza se vorbeste...parca in a 5-a se facea franceza nu mai stiu prea bine dar daca esti pasionata si vrei te vei simti mult mai bine. Daca inima te indeamna sa ramai, nimeni nu zice nu dar eu iti garantez ca in Belgia va fi o viata mai buna. Funda?:X

| EuDarii explică:

VA multumesc mult pentru raspunsuri, si pentru ajutor! Paste fericit!