| siminasimina a întrebat:

eu cu mama mea am stat in italia eu 4 ani si ea 11 ani. in vara din 2011 m-am decis sa plec din italia stand la mamaia mea. Am inceput scoala mereu mereu am note bune dar mama vrea sa ma ia inapoi. Eu nu vreau pentru ca mie acolo nu imi place deloc nici moarta nu ma duc acolo. Mama tot pretinde ca copii sa steie langa mama lor, dar eu nu vreau sa stau acolo... ce sa fac sa o conving sa stau aici va rog ajutati-ma eu nu vreau sa ma duc acolo!

Răspuns Câştigător
| byapiki a răspuns:

Buna, uite tu trebuie sa ii spui mamei tale dorinta ta de a ramane in tara, ii explici ca in Italia iti este mai greu, iar ea poate va intelege. Nu-ti face griji, vei gasi tu o solutie...(funda?)

4 răspunsuri:
| Mikyyela a răspuns:

Da...1.Spune-i ca acolo nu poti sa inveti si ai ramane in urma cu materia.2. Spune-i ca nu stii italiana.3. Spune-i asa:Sa stii ca mamaie ar avea grija de mine asa cum ai tu.O sa-mi fie bine in Romania.

| foxi a răspuns:

Normal ar fi sa stai cu mama ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci acolo! E o tara mai civilizata decat Romania! Nu e ca Germania sau Austria dar e mai bine ca aici! Si scoala acolo e mai simpla ca la noi!

| Mimi_6217 a răspuns:

Ai putea sa-i spui ca aici in tara iti merge bine la scoala, ai multi prieteni si te simti bine aici, si ai putea sa ii propui sa vina si ea in tara.