| Al_Ella_1986_HVKt a întrebat:

Salutare. Am o dilema. Mama a colaborat cu o agentie imobiliara pentru a ne muta. L-am surprins pe agentul imobiliar uitandu-se la mine insistent de 2 ori. Dupa colaborare s-a oferit sa ne ajute cu mutarea. Azi desi mama a colaborat cu agentia si ei trebuia sa-i dea brelocul, el mi-a dat mie brelocul cu numele agentiei ca sa imi pun cheia de la noul apartament. Ba a inceput sa imi vorbeasca cu TU, inainte imi vorbea cu DVS. Acum 2 zile m-am lovit la genunchi si cand m-a vazut m-a intrebat ce am patit. Voi ce credeti? A inceput sa ma placa? Mi se pare ciudat ca s-a oferit sa ne ajute cu mutarea desi el este foarte ocupat cu munca la agentie.

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Poti. Dar daca iti da un sms inapoi, ''cu placere'', nu vei sti nimic sigur. Insa daca mergi la el la munca, sub un pretext desigur, chiar daca nu are birou inchis, are ocazia sa te invite in oras. Tine cont ca stie si el ca puteai sa nu te deplasezi. Iar daca nu te invita, cu toate astea, e clar ca nu vrea.

31 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil te place, a incercat sa-ti fie si el pe plac, sa se apropie de tine, sa-ti "faca curte"...winking

| Lucian4 a răspuns:

Da, cauta motive privind noua locuinta si te duci pe la el la serviciu. Regula generala, de la dvs la tu...

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru Lucian4):

Nu trebuie sa merg eu la agentie, ca vine el la mine acasa, cu motive..ba sa-i dea mamei cheile de la noul apartament, ba sa-i aduca nu stiu ce chitante de la materialele cumparate. Saptamana asta l-am vazut de vreo 5-6 ori.

| Lucian4 a răspuns (pentru Al_Ella_1986_HVKt):

Ok, da te place

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca te aprinzi dupa orice baiat pe care-l cunosti si cred ca judeci o situatie incorect.
Cel mai probabil, agentul a vazut ca ii faci ochi dulci si incerca sa fie dragut cu tine, nefiind profesional sa se dea la tine.
Este o chestia de moment, pentru ca, odata incheiat contarctul, el isi primeste banii si dispare defintiv din viata voastra.

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru Violleta2022):

Colaborarea cu agentul s-a incheiat, el si-a primit banii. S-a oferit sa ajute cu mutarea dupa colaborare. Ramane de vazut, daca dupa mutare dispare definitiv sau mai cauta alt motiv.

| minrest a răspuns:

Te duci la el la serviciu sub orice pretext; daca nu te invita in oras, nu te place. Ai o varsta, nu trebuie sa iti mai spun ca s-ar putea sa vrea doar sex.

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru minrest):

Ma gandeam sa-i dau un sms in care sa ii multumesc pentru breloc, dar nu stiu cat este de bine.

| minrest a răspuns (pentru Al_Ella_1986_HVKt):

Poti. Dar daca iti da un sms inapoi, ''cu placere'', nu vei sti nimic sigur. Insa daca mergi la el la munca, sub un pretext desigur, chiar daca nu are birou inchis, are ocazia sa te invite in oras. Tine cont ca stie si el ca puteai sa nu te deplasezi. Iar daca nu te invita, cu toate astea, e clar ca nu vrea.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Se prea poate sa vrea sa fie doar politicos.
Vad ca toata lumea confunda sentimentele de iubire cu politetea...

| xerxes1 a răspuns:

Si care este problema daca-i place de tine?

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru xerxes1):

Nu este nici o problema dar sa nu aiba alte intentii, desi a dovedit ca este de incredere.

| Iunix a răspuns:

Câți ani ai? găsește-ți o ocupație. Te place? pari o fată de 13 ani. Înseamnă că atunci când te plimbi pe stradă ai numai iubiți, toți sunt îndrăgostiți de tine.

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru Iunix):

Am 31 de ani. Sunt suficient de matura cat sa imi dau seama ca ceva nu este in regula. Si crede-ma, se uita foarte insistent la mine, mai ales a doua oara.

| Itanul a răspuns (pentru Al_Ella_1986_HVKt):

O Doamne! Ai 31 de ani si intrebi aici ca o fetita de 13 ani? Iarta-ma dar esti imatura!

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru Itanul):

Nu sunt imatura, dar prietenii mi-au atras atentia ca este posibil sa-i fi atras agentului atentia (fara sa vreau) dupa felul in care se uita la mine.

| gheorghe699 a răspuns (pentru Al_Ella_1986_HVKt):

In mod sigur i-ai atras atentia, tipul te place, depinde ce vrea, poate doar sex.dar sigur te place.

| suntserios a răspuns (pentru Al_Ella_1986_HVKt):

31? Nu am mai vazut femei în toată firea purtând se ca o copila de 14 ani

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru suntserios):

Eu caut motivele pentru care s-a oferit sa ajute cu mutarea. Un motiv ar fi ca ma place de exemplu. Daca un barbat de exemplu, s-ar oferi sa o ajute pe sora ta.tu nu te-ai intreba care este motivul? O place sau are alt motiv? Asta fac eu, caut motivul pentru care agentul s-a oferit sa ne ajute cu mutarea, ma place pe mine sau are alte intentii.

| Sunshine123 a răspuns:

Cam cati ani ai tu? Daca ai 18 ani te sfatuiesc sa nu te bagi in relatii de astea mai ales cu un necunoscut. Nu poti sti ce intentii are. Si mie mi se pare ciudat faptul ca a devenit interesat sa ajute dintr-o data.

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru Sunshine123):

Am 31 de ani. Si mie mi se pare ciudat ca este interesat sa ajute cu mutarea. Cei drept face bine lucrurile si este foarte de incredere..asa pare.

| Sunshine123 a răspuns (pentru Al_Ella_1986_HVKt):

Poti face o incercare daca esti singura. Daca se ajunge la ceva ce tie nu iti convine ii dai papucii si asta e.

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru Sunshine123):

Cum sa fac o incercare? Cand apare el, eu sunt cu mama si el este grabit cu agentia si nu prea pot vorbi cu el cand este in timpul programului.

| Itanul a răspuns:

Nu te place cum speri tu. A fost amabil pentru ca a vazut ca mama e singura, fara ajutor. Un breloc, se da unui copil ca o jucarie. Nu este un lucru de valoare. Poate ii place de mama ta si stiind ca mamele sunt sensibile daca un strain da atentie copilului, s-a purtat asa. La fel, din amabilitate te-a intrebat ce ai patit la genunchi. Voi nu mai stiti sa va purtati civilizat? Nu mai stiti sa spuneti o vorba buna?
Apropo, munca la agentie nu il omoara.

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru Itanul):

Nu are de unde sa stie ca mama este singura fara ajutor, si in fond ne-am fi descurcat si singure cu mutarea. Nu sper sa ma placa dar voi fi mai atenta la el.

| Itanul a răspuns (pentru Al_Ella_1986_HVKt):

Na, dar prost trebuie sa fii ca sa nu-ti dai seama ca o femeie e singura, cand nu face tranzactia impreuna cu sotul! Sau, tu nu stii nimic. Un contract pentru achizitia unui imobil se semneaza de ambii soti. Obligatoriu.

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru Itanul):

La tranzactie a fost de fata, asta stiu, dar la mutare puteam sa o ajut eu pe mama ca suntem la a doua mutare si stiu cum se procedeaza. Culmea este ca el le face pe toate. Avem totul asigurat.

| Itanul a răspuns (pentru Al_Ella_1986_HVKt):

Si de ce nu l-ai refuzat din start?

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru Itanul):

Mama i-a acceptat imediat ajutorul desi il cunoastem de 3 luni si mama prinde incredere in el.

| RRoberto2018 a răspuns:

Salut Ella.
R posibil ca tipul sa te placa, dar mai e posibil si ca el sa fie amabil( lucru des intalnit la cei cu joburi de genu), dar indiferent care este scopul purtarii lui, tu esti cea care decide pana unde o sa se ajunga.
Totusi, daca ai nevoie de ajutor cu mutarea, profita!
Iar daca tipul e ok, la fel iti zic : profita!winking

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru RRoberto2018):

Tipul pare de incredere, adica mama la testat si a dovedit ca este de incredere. Se descurca foarte bine si cu ajutorul la mutare si nici nu isi neglijeaza serviciul.

| RRoberto2018 a răspuns (pentru Al_Ella_1986_HVKt):

Fata draga, fa ceea ce simti.Bafta! happy