| Ovidiu a întrebat:

Salutare. Am o intrebare in privinta cununiei civile. Sunt invitat la o cununie; ziua, la primarie nu ma duc, doar seara, la restaurant, si as vrea sa stiu daca se dau flori. Parerile celor cunoscuti sunt impartite... big grin

11 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu exista vreun moment in care sa nu se poata duce flori.
E de bun simt sa te prezinti cu un buchet, nu sa intri in sala cu mana in coor. Nu trebuie sa fie unul foarte scump, un buchet dragut costa putin mai mult decat un pachet de tigari.

| Adry05 a răspuns:

Eu n-am vazut niciodata la restaurant sa vina cu flori.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da se dau flori ca este o ocazie specială i duci flori miresei.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Gindeste-te cum ai prefera tu. Eu, in loc de o caruta de flori cu care nu am ce face, prefer sa am cateva sute de lei in plus. Nu de alta, dar facturile pentru petrecere si serviciile aferente nuntii nu le platesti cu salata de flori.

| Emma30555 a răspuns:

Seara la restaurant nu se mai duc flori. Se duc ziua la primarie. Seara un cadou sau bani. Eu asa stiu

| Vanishgold a răspuns:

Îi duci flori miresei să o feliciți pentru pasul făcut.

| Ovidiu explică (pentru Vanishgold):

Am inteles. Inca ceva: La cadou suntem un grup de 3 baieti. Ne trebuie cate un buchet de flori pentru fiecare sau un singur buchet de la toti 3?

| Vanishgold a răspuns (pentru Ovidiu):

Mai ales că sunteți 3, ar fi culmea să vă duceți cu mâinile în buzunare. Puteți lua fiecare câte un buchet sau puneți bani și luați un aranjament mai pompos și i-l dă unul din voi din partea tuturor. Cum vreți. Dar să nu fiți 3 cu un buchet de 3 trandafiri că nu dă bine laughing luați ceva mai frumos.

| Ovidiu explică (pentru Vanishgold):

Inca ceva: la cadou suntem un grup de 3 baieti. Trebuie cate un buchet de flori de fiecare sau unul din partea celor 3?

| Ovidiu explică (pentru Ovidiu):

Hop...postat din greseala.

| AndreeaAndreeoff a răspuns:

Normal ca se duc, de ce nu?