| AlexSupernova a întrebat:

As dori sa stiu daca pot sa fac cununie civila cu partenerul meu. Suntem impreuna de 5 ani si am dori sa ne mutam impreuna si am putea mai usor sa facem imprumut la banca. Nu se pune problema de iubire, suntem intr-o relatie stabila, dar am dori si beneficile financiare atasate cununiei civile. Va multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca tu esti femeie si el barbat si aveti peste 18 ani atunci va puteti casatori civil.

| sabin89 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Te indoiesti ca ar fi femeie? happy

| Ioandelasal a răspuns (pentru sabin89):

Nu-mi dau seama ce este, am vazut destui/destule pe site, barbati cu nume si poze de femei si femei cu nume si poze de barbati.

| raluk27 a răspuns:

La ce beneficii financiare ale cununiei civile te referi?
Ti se da ceva gratis sau...

| veronica0912 a răspuns:

Eu cred ca citu-si de putin ar trebui sa traiti impreuna pentru a v-a cunoate si din alt punct de vedere, familiar si dupa faceti cununia.