| GLA a întrebat:

Salutare, am o intrebare in special pentru barbati. Daca fosta voastra iubire dupa ce v-ati despartit s-a dus la altul intr-o alta relatie, a-ti accepta cumva impacare daca ea s-ar intoarce inapoi la voi? Eu merg pe ideea ca dupa ce a f****o altul nu am cum sa o iau de buna inapoi, dar asta e doar ideea mea, voi ce ati face, sunt foarte curios?

36 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nici gand, mai multa scarba am prins fata de ea. Are deja in cap ideea sa ma evite altfel cenusa se alege de ea, cert e ca nu vreau sa o vad deloc m-a nenorocit in viata, si mai rau e ca nu pot so uit. Compensez dezamagirea trecutului cu altele cand reusesc sa mai prind pentru destrabalare

| GLA explică (pentru mgtow):

Nici eu unul nu vreau sa o mai vad absolut deloc caci si mie mi-a cam distrus viata, de uitat nici eu, adica in aproape 5 luni de la despartire nu a trecut 1 zi macar sa nu ma gandesc la ea dar trebuie sa treaca si la tine si la mine, trebuie sa ne revenim

| mgtow a răspuns (pentru GLA):

Mergem la alte femei, ne penetram cu ele stii tu si calatorim la greu, acum imi fac o locuinta si o masina de lux apoi vor urma mai multe femei la vanat, nu inseamna ca prind zi de zi dar macar 1 in weekend sa agat pe tinder

| Adry05 a răspuns:

Răspund și eu ca femeie.
depinde mult de cât timp s-a băgat cu cineva de la despărțire, dacă a trecut o perioadă lungă, 6 luni, un an, n-ar fi de blamat.
dacă s-a băgat repede. și aici e discutabil. Poate a făcut asta din suferință prea mare ș isă încerce să umple golul, fiecare reacționează diferit la o despărțire...
deși consider că dacă ai iubit mult pe cineva, nu-ți poți găsi așa de repede pe altcineva.

| GLA explică (pentru Adry05):

Ideea este ca avusesem destul de multe certuri in ultimul timp si poate ii se luase cine stie dar uite ca mie unul nu mi se luase deloc de ea, adica nu renuntam deloc la ea dar pana la urma toti iubim in felul nostru

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu aș accepta, căci chestia se spală.

| Drimmero a răspuns:

Balta are peste intotdeaua, next, daca e fosta acolo sa ramana. Ideea e ca dupa ce ii da altul cu flit si o trimite pachet vine inapoi la 'fraier', cazurile astea sunt multe, cine e barbat nu se lasa injosit la chestii de genul, nu neaparat ca a tufut-o altul ci pentru faptul a ales sa se desparta, ai de unde alege si nu e capat de tara daca se termina o relatie, se termina ele casniciile de zeci de ani, viata merge inainte indiferent.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Acesta este cazul tau? Nu trebuie sa mergi neaparat pe ideea ca face asta, adica daca noi zicem ca poti sau nu poti, cu ce te influenteaza asta? Tu esti de parere ca ea a facut asta, si nu suporti sa fii iar in relatie cu ea. Bun. Atunci nu o face. Daca nu simti acea ardoare in tine si acea dragoste pentru persoana respectiva nu are rost.
Dar daca ai indoieli si ai vrea sa faci asta, dar te gandesti ca se poate intampla la fel... ce alternativa ai? Sa stai singur sau cu ea? Cum iti este mai bine? Asta numai tu poti sa decizi. Difera de la persoana la persoana, cu atat mai mult la persoana la care faci referire.

| GLA explică (pentru DoarBogdan):

Nu ma influnteaza cu nimic, sunt doar foarte curios cum ar proceda si alti baieti-barbati. De iubit am iubit o foarte mult dar totusi nu cred ca as putea sa o accept inapoi dupa ce a tavalit o altul, sunt 50-50 nu stiu

| Freya1 a răspuns:

Nu accepti daca nu o mai iubesti sau daca te-a înșelat cu respectivul spre exemplu dar nu pentru ca s-a culcat cu altcineva. Poate deja cand ai luat- o nu mai era virgină si atunci cum facem?

| Celcestietot a răspuns:

Nu cred ca are rost sa o accepti, daca se intoarce la tine, cel mai probabil da dovada de caracter infect. Gandeste-te ca ai incheiat un capitol cu ea cand ati terminat-o, iar daca incearca sa il redeschida, mai mult ca sigur este din cauza unei intentii incorecte. Ce parere ai? Daca nu ar fi facut-o cu altul, ai mai fi acceptat-o? Daca da, de ce?

| GLA explică (pentru Celcestietot):

Sincer daca nu ar mai fi facut o cu altul, adica gen daca inca mai era singura dupa despartirea de mine, da acceptam sa ne impacam, pentru ca am iubit-o foarte mult, poate mai mult decat a meritat cine stie

| Celcestietot a răspuns (pentru GLA):

Ok, este viața ta și acționezi cum dorești, dar aici nu trebuie să pui principiile le primul loc, ci logica.

| Frank51 a răspuns:

Normal, o voi lua pe post de dama de companie.

| GLA explică (pentru Frank51):

Mi a placut raspunsu )))))))

| Sofer a răspuns:

Fosta rămâne fosta. Nu as mai acceptao înapoi.

| LPCTSTR a răspuns:

Lucrezi pe daune materiale, eu pe cele morale... pe mine ma deranjeaza ca a plecat, restul nu tine si nici nu va mai tine de mine.

| GLA explică (pentru LPCTSTR):

Deci daca s ar intoarce inapoi la tine desi poate e cu altul, ai accepta sa te impaci cu ea?

| LPCTSTR a răspuns (pentru GLA):

Nu, lmfao rolling on the floor

| Endoryus a răspuns:

Baiat destept.

| RKBlue a răspuns:

Deci,nu te-ai impaca cu ea doar fiindca a facut sex cu ala?
Dar daca nu ar face sex? V-ati impaca?
Si daca afli ca iubita ta, cu care nu ai facut inca sex, a avut alte relatii inainte de tine si a facut sex, ai parasi-o? Fiindca stii, a "f****o altul"

| GLA explică (pentru RKBlue):

Una e cand nu o cunosti si habar nu ai ce a facut ea in trecutul ei, nu stii nimic despre ea plus ca nu ai nici un sentiment care sa te lege de ea si alta e cand fosta ta care ai iubit o foarte mult stii ca se arde cu altul, in mintea mea e o diferenta, nah e doar ideea mea

| RKBlue a răspuns (pentru GLA):

Am vrut doar sa vad ce parere ai despre fetele care nu-s virgine (crede-ma, am intalnit destui oameni care aparent nu vor o relatie cu cineva care nu-i virgin, si e cam tulburatorlaughing )
Nici eu nu m-as impaca cu un fost iubit daca si-a tras-o cu altcineva.
Daca nu apreciaza ceva atata timp cat il are, problema sa.

| Adrian5575 a răspuns:

Eu personal nu cred ca as putea sa ma intorc la vechile relatii. Din mai multe motive, nu din cauza ca s-a mai culcat si cu altul. Ca asa putea sa se culce cu inca 10 inaintea mea si era acelasi lucru.

| Jus7t a răspuns:

Câteva întrebări nesemnificative :

De ce v-ați despărțit?
Cine a inițiat despărțirea?
După cât timp de la despărțirea voastră s-a dus ea cu altul?
De ce crezi că au făcut sex?
Ea de ce vrea acum să se împace cu tine?
De ce nu o întrebi pe ea dacă a făcut sex sau nu cu ăla?

| GLA explică (pentru Jus7t):

Ne am despartit ca nu ne mai intelegeam (eram gelos si vulcanic). Despartirea a cam venit din partea amandurora (mai mult din partea ei). Cam nici dupa 1 luna s-a cuplat cu altul, eu cam 4 luni impreuna deci nu cred ca au stat ca prostii doar sa se uite la filme in pat. Ultimele 2 intrebari n am raspunsuri pentru ca nu mai am treaba cu ea, intrebarea mea principala de pe TPU era doar de curiozitate cum ar proceda si altii

| Jus7t a răspuns (pentru GLA):

Știi cum e...nu trebuie să îți schimbi partenerii ca să scapi de o problemă pe care o ai tu.
Erai gelos și vulcanic zici, indiferent că îți dădea motive sau nu tu ai o problemă ce o să te afecteze pe termen lung, deci dacă îți permiți un psiholog ar fi perfect.
Iar de ți-a dat motive sa fii gelos, dacă există motive reale ori îi explici calm și frumos că nu e ok ce face și te impui ori te despărți de tot că guess what, s-ar putea să nu se schimbe și tu să rămâi cu timpul pierdut, aici depinde de potențialul fiecăruia.
Dacă totuși ți-a oferit fata asta motive reale atunci e bine că nu mai sunteți împreună și trebuie să mergi mai departe, sunt multe fete speciale și cu un caracter frumos pe lumea asta dar și egoiste manipulatoare care mimează empatia cum mimează și orgasmul.
Am zis că ai nevoie de psiholog pentru că a fost mai mult un atașament bazat pe ceva traume din trecutul tău, bănuiesc că n-ai avut o familie normală, ar putea să fie asta o cauză, deci gândește te bine, problemele de genul nu pleacă singure peste noapte iar tu n-ai iubit acea tipă, s-a simțit mai mult ca o dependență.

Anyway, o zi bună madăfacăre.
Și apropo, dacă tu ai avut și ai probleme cu gelozia asta nu înseamnă că ea nu e o panaramă iar gelozia ta era nefondată, depinde de situație, nu am de unde să știu.
Iar în 4 luni să existe atâtea chestii, păi după 4 ani cum ar fi fost?
Când vezi că prietena ta nu e ce trebuie te despărți, nu tragi de relație că n-are rost.

| MPersephone a răspuns:

Cam imatur, daca as avea 15 ani, da, probabil si eu as gandi asa.
Dar hai sa intoarcem situatia. Daca va despartiti si tu te culci cu alta, dar o vrei inapoi pe fosta, ar trebui ea sa accepte, avand in vedere ca ti-ai bagat viermisorul (nu cred ca-i pot spune altfel) in alta?

| GLA explică (pentru MPersephone):

M a amuzat raspunsul tau dar ai si tu dreptatea ta

Nu. Încrederea se pierde o singură dată. Dar nu are legătură cu ce experiențe sexuale a avut cu alții. E vorba de faptul că dacă e în stare să renunțe o dată (chiar și parțial) atunci nu e persoana potrivită.

| GLA explică (pentru Unknownzgw):

Foarte adevarat!

| TheWznd a răspuns:

Ai avut mai demult o întrebare în care ai scris "i-am interzis prietenei mele să facă...".
Aici ți-e răspunsullaughing) După o anumită vârstă (gen, după 17-18 ani) fetele încep să nu mai acepte ca cineva să le controleze viața.

| TheMaker a răspuns:

Nu-mi place ciorba reîncălzită. Deci, nu.

| mariaapopei2002r a răspuns:

Eu una daca as fi in situatia ta, as alege sa fiu o prioritate pentru cineva, nu o optiunewinking

| Csy13 a răspuns:

Salut! Is pus in situația asta, și la mine ii mai complicat ca a fost o relație foarte serioasă dar nici sa moara nu o mai iau înapoi?, sa ma gândesc in fiecare zi ca a f****o ăla nu știu cum puteți accepta uni din voi?‍♂️ sa dormiți cu aia in pat după ce altul a fost o alegere mai buna!?