| Alexandru7777 a întrebat:

Salutare am o relatie de aproximativ 2 ani cu o fata pe care la inceput nu o iubeam deloc, ma intilneam cu ea doar ca sa imi satisfac placerile iar acum parca sunt innebunit dupa ea.
Chestia este ca primul an ne intilneam foarte rar, timp in care ea a avut 2 relatii. Dupa aproape un an intr-un moment de singuratate am decis sa o schimb in bine, pentru ca nu o vedeam o fata ca lumea de casa, mentionez ea are 16 ani acum iar eu 23. Chestia este ca de cand am pornit la acest drum aveam foarte mare incredere in ea, chiar imi spunea ca nu ar putea sa ma insele cu nimeni ca am schimbat-o si. o vedeam fericita cu alte cuvinte. mi-a spus chiar si cand un amic de-al meu s-a dat la ea. deci aveam incredere. chestia este ca de revelion s-a sarutat cu un var de-al unui prieten de-al meu cu care am plecat spre petrecerea de sfarsit de an si care tot acesta mi-a povestit ce s-a intimplat in aceea seara. el stia de la varul lui ca i-a povestit ce s-a intimplat. Cand am intrebat-o pe ea daca este adevarat a negat totul, il mintea i nfata pana si pe prietenul meu ca nu e adevarat. dupa care cand a vazut ca m-am desparit de ea a recunoscut ca asa a fost. Pentru ca o iubeam mult am iertat-o si mi-a promis ca nu se mai intimpla.
Dar chestia este ca acum sunt foarte gelos chiar am si batut-o pe strada pentru ca am tendinta ca vrea sa iasa in evidenta imi fac tot felul de ganduri nu imi mai place nimic la ea, gesturile ei. totul mi se pare cu alte cuvinte (gesturi de curva). ii controlez facebookul ii dau ignore la prietenii care vor sa ii fie prieteni si asta de vreo 2 luni. ma simt un om mic, un nimic. o sun din ora in ora sa vad daca e la ore, la munca sunt stresat. cred ca m-a innebunit. Vreau sa ma despart de ea si nu pot, cand vine sa vorbim ma inmoi tot, imi spune ca se omoara, dar cred ca e doar actorie. nu o mai cred. Ajutati-ma cu un sfat nu stiu ce sa mai fac. Crede-ti ca am luat-o razna? Ce sa fac?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate, esti un nimic.Cum s-o bati ma pe strada?!
Te-ai gandit tu asa ca esti un mic semizeu si te-ai apucat s-o schimbi, huh? Ma enerveaza tipii ca tine care cred ca ei pe langa iubiti, sunt si stapanii fetelor.
Mai bine lasa fata in pace, ii distrugi adolescenta...chiar daca niciunul din voi nu-si da seama de asta, acum.Nu trebuia s-o bati, ea chiar daca s-a atasat de tine, nu te iubeste.Nu ia relatia foarte in serios,ca si cum ati fi casatoriti.D-aia se lasa usor influentata.
Da,sunt convinsa ca tu te crezi tare smecher (ca toti tipii cu apucaturi de psihopat, de altfel), dar pentru ceea ce faci (o controlezi, o lovesti, pun pariu ca o si jignesti)...nu valorezi nimic.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Daca ai inceput sa o lovesti nu se mai poate numii iubire. Intre voi ar trebui sa fie respect, dar nu e, fiecare a-ti luat-o deja pe un drum. Ar trebuii sa o lasi, foarte des fetele de varsta ei ameninta pe parteneri cu fraze de genul, dar poate nici 0.1% au curajul sa se omoare. Daca tie iti este mai bine fara ea, las-o. si mai ales, gandeste-te, prin obsesia, gelozia ta exagerata pentru ea nu arati iubire, arati mai degraba aiureli temporare.