| Anabordianu a întrebat:

Sunt intr-un mare impas in relatia mea. Suntem de 4 ani impreuna. In ultima vreme eu eram extrem de geloasa si asta pentru ca nu aveam incredere in mine. Acum, el nu mai are incredere in mine, crede ca il controlez, ca il verific. Ceea ce nu este adevarat. Cum sa fac ca relatia noastra sa mearga? Sau cum sa fac capete incredere in mine?

Răspuns Câştigător
| mistery01ro a răspuns:

Fiind atat de geloasa si posesiva risti sa il impingi tu sa faca lucrurile acelea la care te gandesti tu. Asa cum au zis si cei de mai sus, ofera-i libertate si fa asta incercand sa iti gasesti tu si alte preocupari in afara de el. Prietene, hobby-uri etc.

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Lasa-l liber.
Complet.
Incapataneaza-te sa nu-l suni,sa nu-l intrebi unde a fost sau ce a facut.
Catva timp,pana isi revine si el, probabil l-ai sufocat.
Daca poti, lucrurile isi vor reveni.
Mult noroc!

| Couragebv a răspuns:

Lasa-l liber, altfel o sa faci mai rau, ai putea sa te abtii, sa-l mai suni si sa-l intrebi unde a fost, ce a facut, macar o bucata de timp. apoi o sa vezi cum ewinking.