| g0odJoOb a întrebat:

Salutare,am postat aceasta intrebare pentru ca nu mai suport! Am 13 ani.Si nu stiu cum sa-l conving pe tatal meu sa ma lase la calculatorul, in weekend ma lasa pana la 20:00! Iar in timpul saptamanii la ora 21:00, dupa ce vin la scoala la ora 19:30 si pana la 8 termin masa! El e dintr-o bucata si i se pune pata imediat,credeti-ma ca nu mai suport,rad pana la urma si prietenii mei, cand vorbesc pe skype! Vreo idee ceva?

4 răspunsuri:
| Catalin970 a răspuns:

Pai poti sa incerci sa-i faci pe plac cu ceva...vezi ce-i place si incearca sa-l imbunezi si apoi ii spui ce vrei.Eu am facut ceva de genu si a tinut, poti sa incerci.

| xClementine a răspuns:

Decizia tatalui tau de a nu te lasa prea mult la calculator mi se pare fireasca, ar fi fost mult mai usor sa-mi spui si ce varsta ai avea, ca sa-mi dau seama eventual de motiv. Ii inteleg dorinta de a te proteja de partile rele ale internetului pentru ca te poate influenta destul de usor si la fel de usor devii dependent, desi, se si exagereaza putin. Nu stiu daca l-ai putea convinge cumva, din moment ce are fixul asta.

| AtateaConditii a răspuns:

INseamna ca ai ore de dupa masa, stai de dimineata. Oricum e mai bine sa faci si altceva in afara de calculator, dar daca tot insisti pune-ti net pe telefon.

| BSwwatch a răspuns:

Da,Diazepamul, roagal frumos sa ia 2 pastile de 10/mg, si doarme de nici nu-l mai simti ca e in casa, si poti stasi o noapte apoi!