| AdamLevine a întrebat:

Salutare am si eu o intrebare.
O sa aiba fratimiu nunta si nu sunt sigur care ar fi darul corect fata de el mai ales fiind un eveniment important pentru mine si familie.

PStonguerefer sa nu iau cadou, ci doar bani din diferite motive.Ma refer la suma, cat ar fi corect.
Multumesc astept raspuns.

3 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Depinde de posibilitati.Cred ca deja te-ai gandit la o anumita suma.Cred ca 2000-2500 ar fi ok.

| Kogaion a răspuns:

Cat ar fi corect...cat iti permiti atat ii dai, in general, la o nunta se da 500 de lei de persoana, tu ca frate ai putea sa-i dai peste 5000. Repet, depinde de cat iti permiti.

| Daniel9988 a răspuns:

Mai bine i-ai un obiect+1500/2000 de lei...Eu as zice otusi daca esti mai instarit, chiar 3000.De ce sa alegi si un obiect? Pt. ca banii se duc, obiectele raman, si pot avea o insemnatate foarte mare....Sa zicem ga ar gasi acel obiect peste vreo 20 de ani.Ar spune,, Asta a fost cadoul de la fratele meu!'' Si iti recomand sa ii faci cadou un stilou, sunt mereu binevenite:
http://www.poenari.ro/catalog

Si 2000 de lei pe putin...ca sa nu te faci de ras.