| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!

Care credeti ca sunt calitatile necesare pentru un barbat (sau ce realizari sa aiba) cand intemeiaza o familie? Dar o femeie?
Voi ce credeti? Ce trebuie sa indeplineasca fiecare dintre sexe pentru a-si forma o familie?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

El servici bun salariu de 1000€ masina optionala dar cu cat mai smechera cu atat mai bine, fizicul muschiulos optional dar la fel sa aiba carne pe el creste avantajul. Ea la fel 1000€ salariu forme 90 60 90, sfanta daca da dumnezeu sa o prinda asa, sa gateasca bine si sa tina curat in casa. Cei care nu indeplinesc conditiile o sa duca viata grea

| RAY a răspuns:

Sănătatea este pe primul loc, de restul le rezolva bani simplu

| sierra1 a răspuns:

Faci vreun studiu sau vrei să te măriți/insori și nu știi dacă ești "fit"?

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Ca studiu asa in general, dar totodata cred ca o sa aflu daca sunt si "fit". laughing

| Freya1 a răspuns:

Cred ca atunci e potrivit sa iti faci o familie cand esti suficient de matur si responsabil.In rest e nevoie de o stabilitate, de respect, de intelegere si de iubire.

| siriusblack98 a răspuns:

-Maturitate
-Stabilitate financiara
-Experienta intr-o relatie de cuplu
Este valabil pentru amandoi.

| Nilsson a răspuns:

Contează mai puțin exact ce calități are cineva, important este să aibă suficiente trăsături bune de caracter și mai ales ar fi ideal să fie complementare față de partener/a.
Ca să fac o analogie, dacă unul preferă să spele vase, celuilalt poate îi place mai mult să dea cu aspiratorul, dar în nici într-un caz cineva să facă toată munca și altul să stea la televizor.

| dimdem a răspuns:

Conditiile sunt aceleasi pentru ambele sexe, cred eu. Iar acestea, pentru mine, sunt:
- stabilitate financiara + posibilitatea unui apartament care sa-i acorde copilului propria camera si in care parintii sa nu doarma in camera de zi
- maturitate emotionala
- capacitate de comunicare fara certuri dramatice
- cuplul sa se ghideze dupa aceleasi principii in toate laturile importante ale vietii, si sa fie de acord despre cum vor creste copilul
- absolut niciun antecedent de inselat in relatia respectiva
- sa isi doreasca amandoi o familie, sa aiba aceleasi asteptari
- sa stabileasca din timp ce responsabilitati va avea cine, pe cat posibil
- iubire suficienta (si ce mai implica ea) cat amandoi sa fie satisfacuti total in relatie, relaxati, sa nu isi doreasca altceva sau mai mult
- rabdare
- experienta de viata
- stabilitate mentala suficienta
- sa nu fie afectati semnificativ de vreo variabila ce nu tine de ei, adica parinti implicati excesiv in relatia lor si altele de genul asta.

| renata30 a răspuns:

Nu știu dacă le poți numi calități, dar cu siguranță sunt lucruri necesare în formarea unui viitor înstărit: un job bun, din care se câștigă destul peste suma generală pe membru, atât cât să poți îndeplini anumite dorințe sau plăceri, nu doar pentru mâncare și datorii; fidelitate, respect și iubire față de partenerul de viață; un caracter model pentru viitorii copii; o relație de prietenie, pe lângă cea de părinte-fiu/ă; evitarea abuzului de alcool, nu e normal să consumi până nu mai poți merge pe picioare, ci să ai o limită, de câteva ori pe an, la evenimente; sprijin fizic și moral pentru membrii familiei tale.