| smiley92 a întrebat:

Salutare.Cum pot aranja o intalnire cu o fata de pe facebook daca nu o cunosc si vreau sa intru cu ea in discutie? Ce pot sa ii zic prima data, ca ulterior sa o invit la o intalnire si sa nu o sperii incat sa pierd intalnirea? Nu mi se pare prea ok sa o intreb ceva despre o anumita poza, ce ii place sa faca, ce locuri a vizitat fie sa ii cer numarul de telefon prima data cand intru in vorba cu ea. Vreau sa o cunosc si alta ocazie decat prin facebook nu cred ca o sa am.
Nu am mai abordat tipe pe facebook incat sa obtin intalnirea si as dori niste sfaturi cum as putea intra in vorba.As aprecia niste sfaturi mai complexe pentru ca suntem maturi si ar putea fi ceva serios.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Gaseste un cunoscut comun care sa ii vorbeasca de tine sau fa cumva sa o cunosti personal. Este nepoliticos sa abordezi pe facebook o persoana pe care nu o cunostio personal si, in mod normal, orice femeie ar refuza sa iti vorbeasca, cu atat mai mult sa iti dezvaluie lucruri personale. Este foarte periculos jocul in care vrei sa intri, marea majoritate a cazurilor in care femeile au acceptat intalniri cu persoane cunoscute strict pe facebook s-au soldat cu tentative de viol, talharie sau omor sau chiar cu violuri sau omoruri. Inteleg ca tu nu esti din categoria infractorilor, dar incerci sa folosesti aceeasi cale cu infractorii si nu cred ca e posibil sa ai succes cu ea (doar daca fata respectiav este lipsita de discernamant).

| smiley92 explică (pentru Brigaela):

Da, iti dau dreptare aici.Dar alta solutie nu am si nu vreau sa ii zic acelui cunoscut comun incat sa stresez acea persoana cu "relatiile" mele.Nici eu nu vreau sa vorbesc cu tipa virtual, as vrea sa obtin intalnirea si acolo sa ne cunoastem reciproc.Dar pentru asta trebuie sa intru in discutie (respectiv pe facebook). Vreau sa fiu unic incat sa ii atrag putin atentia si sa nu o stresez prea tare cu mesaje, like-uri si alte nebunii.

| Brigaela a răspuns (pentru smiley92):

Atunci practic nu ai solutie. Fiindca orice ai face, daca este o femeie cu putina minte, nu va accepta sub nici un pretext sa discute cu o persoana necunoascuta care o abordeaza pe facebook. iar daca are atat de putina minte incat sa accepte, trebuie sa ai mari indoilei privind intalnirea cu ea.

| smiley92 explică (pentru Brigaela):

Asa procedeaza multi in zilele de azi.Nu stiu cat de ok e, dar functioneaza.Pana acum nu am dat o intalnire de pe o retea de socializare, cunosteam fetele dinainte insa pe urma se ajunge la o relatie plictisitoare daca ne cunoastem foarte bine si nimic nu ar mai fi nou. Fata de care va spun e genul meu pentru ca nu se avanta ca marea majoritate(sa nu zic toate) dupa bani, distractii.Asa ca acum is mai dezamagit sa aud si asta.Pana la urma asta e scopul cunoasterii, chiar si pe strada am vazut ca se cunosc multi in ziua de azi, cer numarul de telefon si isi programeaza o intalnire la un suc/cafea.

| miolina a răspuns:

Mai intai sa vorbiti cat mai mult la facebook ca apoi sa va intalniti in natura.

| smiley92 explică:

Nimeni, nimic nici o sugestie/sfat?

| smiley92 explică:

Mai astept inca niste sugestii.