| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU.Azi m-am intalnit in parc cu o fata cu care vorbeam de vreo 2 saptamani pe facebook. Cand am vazut-o am pupat`o pe obraji si ea pe mine apoi am inceput sa ne plimbam prin parc dar nu stiam cum sa ma apropii asa mult de ea s-o iau in brate sa-i spun ca o plac mult eu i-am mai zis pe facebook....Intalnirea a fost oarecum plictisitoare crying( parca n-aveam curajul acela nu stiu cum sa va explic e prima mea intalnire... ceva sfaturi? daca e sa mai ies cu ea si data viitoare?

7 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Ai auzit de zicala "grow a pair"? ori ai bilute si demonstrezi ca esti barbat si faci primul pas (ca deh, asa s-a obisnuit ca barbatul trebuie sa faca primul pas, societate cretina) ori ramai si te plangi pe TPU.

| Lariiiiiiii a răspuns:

Daca mai iesi cu ea data viitoareati putea iesii la un suc si sa povestiti cum au fost relatiile voastre in trecut, cum v-ati despartit in trecut de o persoana, cum v-ati intalnit prima oara cu acea persoana de asemenea i-ai putea spune:
Mai stii cand ne-am intalnit si ne-am cunoscut?(sau na cum v-ati cunoscut)
Puteti de asemenea sa mergeti intr-un loc al indragostitiilor, dar sa mergeti la mall si sa probati haine si sa radeti impreuna, sa faceti poze.

| Sxx a răspuns:

Da. Asa se intampla la prima intalnire.

Nu te ingrijora! Vorbeste cu ea mai mult, vezi ce ii place, ce nu-i place. Incercati sa va cunoasteti mai bine, ca dupa totul vine de la sine.

| Torres92 a răspuns:

Baga bine la cap tehnica mea
Te plimbi cu ea prin parc,vorbeste chestii cu ea,apoi ii zici hai sa stam pe o banca, o mai intrebi cate ceva, incearca sa o privesti in ochi
Daca ea accepta contactul vizual a TA e!
te apropii de ea si o saruti
Daca evita contactul vizual desi ii place sa vorbeasca cu tine, e posibil sa fie timida, si trebuie sa ai rabdare cu ea...
Bafta

| alexxis0712 a răspuns (pentru Torres92):

Ma uit in ochii ei si ma apropii de ea si`o sarut pe obraji? asta s-a intamplat la plecare laughing cand ea s-a dus spre casa si eu la fel. dar cand eram pe banca parca nu ma simteam in stare nu stiu ce era cu mine.,. sad

| Saitos_Andra_Daniela_1998 a răspuns:

Trebuie sa para ca si cum nu ar fi prima ta intalnire. Data viitoare adu-i o floare, compoarta-te cu ea ca si cum ar fi o printesa: imbratiseaz-o, tine-o de mana, ascult-o, ia-i numarul de telefon. Ideea e sa nu va grabiti cu relatia. Lasati lucrurile sa mearga de la sine.

| alexxis0712 a răspuns (pentru Saitos_Andra_Daniela_1998):

M-am uitat acum pe ask`ul ei si luni inainte de scl se mai intalneste cu unu bag picioru straight face crying((((((((...