| FlorinBboy a întrebat:

Salutare. Din experienta voastra de viata, ce parere aveti despre vorba asta "Barbatii intotdeauna se intorc. Femeile pleaca pentru totdeauna." E adevarat?! Oferiti a doua sansa? Mergeti inainte? Lasati trecutul in urma?

Răspuns Câştigător
| Ioana184 a răspuns:

Pleacă pentru totdeauna,, femeile sunt foarte sensibile și o dată rănite e cam greu sa își revină,, inima femeilor e foarte fragila! Noi femeile sunt acele ființe care ne am sacrifica pentru voi bărbați numai să fiți fericiți dacă va iubim cu adevărat,, in unele cazuri se da și o a 2 a sansa,,dar după prea multe sanse pleacă! Nu lăsăm în totalitate trecutul in urma, doar până ne vindecam de rama lăsată de voi, apoi puteți să vă considerați niste NIMENI! Bărbați se întorc înapoi la femeie pentru că nu o poate înlocui cu nimeni,, fiecare femeie e unica, și își lasă amprenta in viața unui bărbat

| Emazio a răspuns (pentru Ioana184):

Foarte frumos spus.
Cred ca in ambele cazuri te întorci acolo unde iti era bine. Dar este corect si ce spune ea.
A doua sansa depinde de ce a făcut persoana, daca ma înșală nici vorba de a doua sansa.

| Ioana184 a răspuns (pentru Emazio):

Eu sunt femeie, am vorbit din experiența mea și din punctul meu de vedere,, oricât de bun și de frumos ar fi acel bărbat, daca a călcat pe inima unui femei poate să își ia adio deja,, femeile sunt prostuțe pentru că va iubesc din asta vă dau 700000 de șanse și va iartă pe voi porci ( uni) se toate greselile făcute! Cu o femeie nu e de joaca, stai sa vezi când se răzbună,, nu mai e cale de scăpare

| ancaval a răspuns (pentru Ioana184):

Sună frumos ce zici tu, dar vorbele astea au cam expirat. Erau valabile cândva, totuși.

În zilele de azi nu prea mai e așa, deci nu putem zice că femeia pleacă sau că un bărbat se întoarce acasă la ea. Azi nu mai există rușine, respect pentru tot ce au trăit, despărțirea se consideră ceva normal, nu se mai trage pentru casă. Azi, femeile au prins curaj, au tupeu să strice tot și fără regrete, de ce? Din cauza prostiei ei și din prea plinul din ea "răzbunare"..."eu nu mă las, el trebuie să facă ce zic eu, sau plec la mama".
Ăsta e șantaj și NU răzbunare, se gândește DOAR la ea.
După multe cazuri, pe care le-am văzut, am observat că bărbatul iubește un pic mai mult decât femeia. Și un picul ăla face diferența dintre cei doi.
Sunt, într-adevăr și femei de casă, DAR răutatea din ele își spune cuvântul. De ce? Pentru că femeia e rea din natura ei, are în adâncul sufletului răutate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioana184):

rolling on the floor mă amuzi.
Daca te-ai lăsat folosită și rănită de bărbați, nu înseamnă că ei sunt un nimeni ci tu ai fost prostuta, de ce te-as trata eu altfel daca tu te-ai lăsat în bătaia de joc a altuia?

| Andrei200202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Are 15 ani și vorbește din experienta de viață, mi e silă

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Merg pe drumul meu separat de femei si probleme. Nu mai acord sansa la niciuna probabil cateva injuraturi sa o fac de ras si un scuipat dupa ce termin predica. Sa vada ca nu orice individ e caine dresat pentru comanda ei

| Simpatic a răspuns:

Aceste vorbe nu sunt postulate, adica adevaruri perfecte, e in functie de n criterii sunt persoane si persoane, situatii si situatii de aici eu concluzionez ca nu toti barbatii se intorc intotdeauna si nu toate femeile pleaca pentru totodeauna!

| FreddieM a răspuns:

Odata compromisa relatia, nu se mai echilibreaza pe vecie. Partenerii in decursul vietii lor isi amintesc si reproseaza chestii marunte, chiar din viata cotidiana, imagineaza-ti un motiv grav care ar determina sfarsitul unui raport. Decat sa traiesti intr-o lume a suspiciunii, a neincrederii, a temerilor, factori care limiteaza sau chiar distrug fericirea, eu cred ca a doua sansa e de fapt prelungirea agoniei.
De suferit ar suferi ambii, cel ranit dar si celelalt, fiecare zi ar fi ca si cum ar traversa o punte putreda care sta sa se rupa.
Desi am o vasta experienta de viata, din fericire nu am fost nevoit sa iau asemenea decizie, dar pentru binele amandorura nu as trece peste.

| CleanHeart a răspuns:

Da, e adevarat, cel putin eu n-am dat niciodata a doua sansa( bine nu pun certurile scurte si momentul ala cand spui gata) si cand am plecat a fost pentru totdeauna dar sunt persoane care ofera sute de sanse difera de la om la om.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna că o frază care denigrează orice barbat, e o tâmpenie. Depinde de cazuri, după mine femeile sunt incapabile să simtă iubire la fel de puternica precum o poate avea un bărbat, e contra naturii lor. Era o vorbă care spune că bărbații iubesc femeile, femeile iubesc copii și copii iubesc cățeii.

| Emazio a răspuns:

+o femeie se dedica mai mult partenerului ei, daca ii place de unul bun pentru ea nu mai vrea altceva

| lalaura94 a răspuns:

Generalizezi, nu e vorba despre sexe, ci despre particularitati, nu toti barbatii si nu toate femeile sunt la fel.