| Carlitos121421 a întrebat:

Salutare, dragi colegi! Am o dilema si sper sa ma puteti ajuta. De ceva timp, imi place de o fata, ne vorbim(prin diverse retele sociale) si inca nu m-am hotarat daca chiar o iubesc 100%. Am invitat-o sa iesim undeva la o poveste, si a acceptat, dar fiindca nu i-am mai scris a crezut ca invitatia a cazut. Acum intrebarea mea este... cum ar trebui sa procedez? In ce loc anume sa o invit undeva unde sa fim doar noi 2 ca sa putem discuta? Ar trebui sa ii cumpar un trandafir la prima intalnire,totusi cred ca ar fi prea de tot(nu sunt sigur daca ea ma iubeste, desi dadea unele semne, ma fluiera pe coridor si de multe ori imi zambeste). Ce ar trebui sa fac? M-am tot ferit de relatii, si nu stiu cum ar trebui sa abordez problema. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Iunix a răspuns:

Corect. Aşa poți să discuți cu ea fără să pară o întâlnire, mai ales că nu şti sigur dacă te place sau nu. Aşa va părea doar o ieşire ca între prieteni şi afli dacă te iubeşte sau nu.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invitatie : parc, cafenea, restaurant
Prima Intalnire : Bineinteles ca nu te duci cu mana goala, un fir de trandafir impresioneaza. Vrei sa faci o impresie proasta?
Ceea ce ai spus tu nu sunt semne posibile de o viitoare relatie, crezi ca noi putem cunoaste acest aspect? Intreab-o pe ea sau ii marturisesti ceea ce simti pentru ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cheam-o la o cafea. Fara trandafir.

| Iunix a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect. Aşa poți să discuți cu ea fără să pară o întâlnire, mai ales că nu şti sigur dacă te place sau nu. Aşa va părea doar o ieşire ca între prieteni şi afli dacă te iubeşte sau nu.