| Anonimulplictisit a întrebat:

Salutare TPU, nu știu dacă am ales categoria, but anyway
Îmi place de o fată mult rău de tot, de abia aștept mâine la liceu să mă văd cu ea și să vorbim. Chestia e ca nu știe ca o plac, și vreau să vă cer un sfat
S-o invit la un suc?
Cum să fac asta?
Cum îi pot da de înțeles ca o plac?
Ce să fac dacă mă respinge?
Țin să menționez ca sunt a 12-a și ea a 9-a

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Pai nu sari direct la invitatia la suc, daca ea nici nu stie de intentiile tale si de faptul ca o placi.
Trebuie treptat sa faci lucrurile, prima data vorbeste cu ea vezi cum se comporta, cum raspunde, daca pare interesata
Poti lua intre timp relatii de la ceilalti daca este singura sau are iubit
daca iti da de inteles ca mai puteti vorbi si alta data, atunci invit-o in ce-a de-a doua data cand vorbiti!
Nu stiu cat de corect ar fi (dar nici nu este gresit total!) sa o inviti la suc, la plimbare daca nu v-ati vorbit niciodata!
Daca este o tipa timida s-ar putea sa nu doreasca o relatie cu tine tu fiind a 12-a si ea a 9-a, altele din contra isi doresc sa cunoasca baieti mai mari!

| Anonimulplictisit explică (pentru Simpatic):

Ne-am vorbit. Vorbim pe Instagram, chiar ea mă cheamă în fiecare pauză la liceu să merg să fumez cu ea. Dar nu știu exact ce intenții are

| Simpatic a răspuns (pentru Anonimulplictisit):

Pai la tigara mai vorbiti si voi alte chestii si incearca sa afli ce vrea, sa o trgai de limba cum se zicewinking azi afli putin, data viitoare iarasi la tigara inca putin si poate intelegi ce vrea de la tine

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

ÎI poti spune ca ți la ea, îi iei o floare si o ciocolata si vezi cum reactioneaza fata, daca te accepta ai cîstigat, insa daca ea te respinge nu insista, ea are dreptul de a alege, iar la varsta voastra nu poate fi vorba de iubire adevarata, sunt pasiuni trecatoare.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar salut-o si vorbeste-i intai, spunandu-i ca-ti place de ea, ca-i frumoasa si daca vrea sa fie prietena ta.
Abia dupa ce accepta o poti invita la o prajitura.

Daca te respinge, nu-i nimic, iti ceri scuze si pleci mai departe, ca nu toate fetele de 14-15 ansiori sunt dispuse sa aiba relatii atat de mici, sau poate sunt inca supravegheate de parinti ori simplu, poate nu te plac ori poate plac un baitel de varsta lor.

Sincer, tu ar trebui sa te uiti dupa o fata de 17-18 ani, mai matura de varsta, nu atat de micuta cum este cea de a 9-a.

| Anonimulplictisit explică (pentru Violleta2022):

Aveți dreptate, dar din câte mi se pare, se cam bagă în seamă cu mine, și mie chiar îmi place de ea

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonimulplictisit):

Fetita aia la 14 anisori nu are minte deloc, deci bagatul ala in seama tine de tine, care esti deja adult, ca tu ii poti spune ca nu ai timp de ea fiind a 12-a si avand BAC-ul, asta fiind un mod dragut si elegant sa o refuzi, fara sa-ti creezi probleme si nacezuri cu un copil care nu stie ce vrea, acum cand tu ai de dat examenul vietii tale, de care depind cariera si profesia ta, pe urmatorii 40 de ani.