| Aleeee95 a întrebat:

Salutare tuturor! Am şi eu o problema, de ce când sunt la şcoala, cu fetele din clasă, sunt mai feminină, adică ordonată, vorbesc frumos mă port frumos, normal şi când ies afară cu prietenii mei mă schimb total? Adică e ciudat.sunt fata şi aş vrea ca mereu să am un caracter de "domnişoară "! Fundăă, pupicii! :*

Răspuns Câştigător
| Dya_8770 a răspuns:

Salut...)) am avut si eu asa o problema.nu stiu de ce la scoala eram total diferita de cum cu prietenii din cartier... apoi mi-am dat seama ca ei influenteaza astfel asupra mea.sau poate tu te simti mai liber.mai in largul ta cind esti cu prietenii afara, poate ii cunosti de mai demult(asta n-o stiu), iar cu fetele din clasa te porti "mai frumos" ca poate vrei sa le demonstrezi ca esti mai presus de ele. sper sa nu te supere opinia mea)

14 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Adica ne intrebi de ce esti mirosonita? Habar n-am, niciodata nu m-am chinuit sa inteleg printesele. Fara funda, fara pupici, fara salut.

| PetreConstanta a răspuns:

Totul depinde numai de tine O fata trebuie sa aiba feminitate nu sa vb urat, sa injure... etc Caracterul ti-l formezi in timp Esti pe drumul cel bun

| tyana a răspuns:

Probabil din instinct la scoala esti mai ordonata si mai civilizata, asa cum e normal sa fii intr-o astfel de institutie.Cand esti cu prietenii este normal insa sa te simti libera si sa te comporti ca atare.
Personal cred ca fiecare avem moduri diferite de a ne comporta in societate:altfel suntem la servici sau la scoala si altfel intr-un mediu mai degajat alaturi de prieteni.Nu incerca sa te schimbi pentru ca amicii te iubesc asa cum esti tu happy

| Scherimuvi a răspuns:

Pentru ca cand esti cu prieteni te simti in largul tau adica va cunoasteti intre voi nu ca cu cei de la scoala nu iai cunoaste dar prieteni ii stii de mai mult timp cunosti anumite secrete din viata lui
Pe cand esti la scola vrei sa dai o impresie buna adica de DIVA
Intelegi

| xButterflyxX a răspuns:

Probabil ca fiind si la scoala se intampla asta, oarecum gandindu-te ca daca vorbesti urat te paraste vreun coleg si dupa iti faci o reputatie proasta in fata profesoarei respective. Si poate cand esti afara cu prietenii te simti mai in largul tau, neavand nici o retinere. Incearca sa te abtii, daca iti vine sa vorbesti urat, sa injuri.happy

| Anesiss a răspuns:

Mie mi se intampla invers,cund sunt; a scoala trebuie sa fac tot felul de lucruri pentru a parea in centrul atentiei si ma enervez pe toata lumea cand isi bat joc de mine,imi vine sa le treg una in cap,iar cand sunt acasa imi revin si zic ca nu e bine sa fac asta,dar nici eu nu stiu ce sa fac,cred ca voi apela la psihologul scolii, iti propun sa faci si tu asta, poate te ajuta sa treci peste asta si sa nu mai fi asa!

| zambetultau a răspuns:

Poate ca fetele te intimideaza

| JustForU a răspuns:

Salut! Poate ca tu esti confuza, nu stii de fapt cine esti, nu ai incredere in tine.Acorda-ti timp, reflecta asupra vietii tale, autocunoaste-te, afla ce vrei sa afli din inima si sufletul tau.Incearca si tu insati! O zi buna!

| redruM a răspuns:

Da

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Daca eu injur incontinu si tu vorbesti frumos... sigur nu am fii prieteni si nu ai iesi cu mine pe afara, si totusi daca am fii prieteni si ne-am intelege bine? inseamna ca ti se pare amuzant si iti place cand injur, si atunci de ce sa nu injuri si tu? vezi tu, cu cine umblii cu ala te asemeni. Concluziile te las sa le tragi tu. Asa ca sfat fii mai sigura de ceea ce vrei. Ori cu prietenii si sa ai acel comportament care nu iti place ori cu fetele din clasa si sa ai comportamentul care iti place, sau daca vrei continuii asa si cu pietenii si cu colegele, tu decizi. Sper ca ti-am fost de folos. MULT Succes :*

| Dee0tzaA a răspuns:

Nu stiu daca zic bine ce zic.dar cred ca putina dreptate ambig grin.
Depinde de grupul de prieteni, daca la scoala fetele cu care stai sunt blande si "domnisoare", asa vei fi si tu, daca in afara scolii prietenii tai sunt mai "de viata" sa zic asa... asa o sa fii si tu, pentru ca te adaptezi grupului. Ca sa ai mereu caracter de "domnisoara" ar trebui sa renunti la prietenii de afara(ceea ce nu te sfatuiesc). Ramai asa cum esti cu prietenii pe care ii ai. Nu inteleg de ce vrei sa te schimbi.

| rrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

La scoala probabil te simti restrictionata de niste reguli (ale scolii) iar afara cu prietenii tai esti mai dezinvolta si nu mai tii cont de la fel de multe lucruri. Nu este neaparat un lucru rau insa daca te deranjeaza, incearca sa iti impui singura cateva reguli pentru momentele cand iesi afara.
Succes.

| alex_7222 a răspuns:

Cred ca ii preajma colegilor de la scoala nu esti in largul tau, pe cand in momentrul in care esti cu prietenii te simti in largul tau. Eu am multe colege care sunta in aceeasi situatie ca tine, dar le place asa. Consider ca ar trebui sa te simti bine in pielea ta si nu conteaza cum te comporti...sau cat de feminina esti...

| ingerash_7863 a răspuns:

Pai nu te poti abtine sa ai un comp de "domnisora" ca prietenii pentru ca, cu ei te simti in largul tau la fel ca tine mi se intampla si mie:*asta inseamna ca la scoala nu te simti chiar in largul tau cu colegele sau ca colegii si vrei sa faci o impresie foarte buna:*:*