| stefanuc a întrebat:

Salutare tuturor utilizatorilor TPU! Am și eu o întrebare mai mult pentru fete! Pentru voi, fetele un băiat/bărbat care vă roagă să îi iertați sau mai știu eu ce pentru gestul făcut de acel băiat asta îl face să pară in față voastră un fătălău? Sau dacă se poartă frumos cu voi. sincer din punctul meu de vedere un băiat care se comportă frumos cu o fată și care uneori o roagă să îl ierte..nu cred că îl face să pară un milog și/sau un fătălău scuzați expresia! Nu jignesc pe nimeni nu am nimic cu nimeni doar am spus cuvântul ăsta pentru că la majoritatea aud vorbe de genul:,,bă prostule nu îi mai cere iertare,nu nu mai fii fătălău"Și sunt vorbe spuse de obicei de retardați care își bat prietenele și așa mai departe către băieții buni care nu ar putea nici să le atingă cu un ac, d-apoi să le mai bată! Și eu am fost la fel! Eu m-am împăcat, sau cel puțin așa cred cu fata cu care nu am mai ținut legătura de 5 luni și ceva și ieri mi-am făcut curaj și am intrat în conversație cu ea pe Whatsapp! Și din cauza unor retardați de băieți proști și handicapați de la mine din clasă am ajuns să nu mai vb cu fata, fată de care îmi place încă din clasa a 9-a! Aștept răspunsuri mai mult de la fete! Și pentru băieții buni care se comportă frumos cu prietenele lor faceti-o in continuare și nu vă schimbați luându-va după spusele celor care sunt cu tărtăcuța goală!

Răspuns Câştigător
| Notmyaccount a răspuns:

Sunt fata. Si da, imi plac baietii care stiu sa se poarte cu o fata. Imi plac dealtfel si fetele care stiu sa se poarte cu un baiat. Faptul ca recunosti in fata unei fete ca ai gresit nu te fa e josnic, ba chiar din contra, te face puternic, mai puternic decat orice alt "smecher"care nu e de acord cu gesturile de genu. Si si la fete e valabil acelasi lucru. E pur si simplu vorba de respect, iubire... Cine nu poate sa inteleaga aceste sentimenete inseamna ca nu este inca pregatit sa aiba o relatie cu o fata.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Totul tine de aspectul fizic,degeaba esti badboys dar esti urat, fetelor nu le plac doar badboys, nu toti barbati frumosi sunt duri, violenti dar ei avand un nivel mai mare de testosteron sunt mai predispuși sa fie mai violenti, estrogenul =fetele sunt atrase de testosteron =barbati mai masculini, nu fetele aleg ce le atrage e ceva involuntar, subconstient

| Violleta2022 a răspuns:

Daca iubesti fata respectiva, trebuie sa-i ceri iertare ca sa va puteti impaca!
Xar priveste sfatul prietenilor, da, esti un fatalu, pentru ac te duci la ei sa le ceri sfatul! Asa ceva nu afci niciodata in dragoste, nu pleci urechea la ce vreo prietenii, ci cuplezi creierul la gurita si spui frumos si respectuos ceea ce gandesti.
Ar trebuii sa inveti ca, astia de te sfatuiesc asa ceva, sunt niste jigodii de prieteni, nu nun prieten adevarat, ca ala nu ti-ar da niciodata un asemenea sfat.
Invata sa nu le mai spui prietenilor ce vorbesti cu fetele, ce dumnezeu, esti prost?!

| stefanuc explică (pentru Violleta2022):

Buna! Nu am inteles ultima parte a mesajului! Eu nu am spus in intrebare ca le-am spus colegilor ce am vb cu fata respectiva, si nici nu am cerut sfaturi de la retardati! Ai inteles! Am spus ca aud pe unii cum le spun altora chestia cu scuzele si faza cu fatalau! si la chestia cu cerutul scuzelor da am facut asta si i-am spus sa ramana intre noi chestia asta adica, ca vom mai vb din nou...si am facut asa:am zis ca in cazul in xare ma intreaba sau o intreaba daca am mai vb sa le spunem celor care ne intreaba ca nu

| stefanuc explică (pentru Violleta2022):

Dar nu le-am spus colegilor ce am vb! De unde ai scos asta?

| Violleta2022 a răspuns (pentru stefanuc):

Am scos asta, exct din ceea ce ai declarat tu aici:
"... doar am spus cuvântul ăsta pentru că la majoritatea aud vorbe de genul:,, bă prostule nu îi mai cere iertare, nu nu mai fii fătălău".

| T0T a răspuns:

Multe fete apreciază acei "bad boys" chiar dacă nu recunosc și ajunge să se profite de ele. Când văd un băiat care se poartă frumos îl consideră fraier. Depinde ce fel de fete întâlnești. Trebuie să le analizezi bine comportamentul.

| Freya1 a răspuns:

Daca te lasi condus de mandrie si orgoliu nu castigi nimic ba chiar din contra vei pierde si tot tu vei suferi. Daca ai gresit cereti iertare si vorbeste politicos iar daca greseste ea si vezi ca nu constientizeaza comportate frumos cu ea si va realiza unde a gresit.Cat de rea de gura sau zvapaiata e o fata pana la urma tot cu baiatu sincer si linistit va ramane si isi va face o familie.Eu una prefer ca barbatul de langa mine sa nu aiba aere sau concepti de genu eu sunt barbat eu comand vreau sa ma iubeasca si sa ma linisteasca sa isi ceara scuze si sa imi arate ca am gresit intr-un mod suptil si dragut nu cu violente si urlete

| Lioana a răspuns:

Indiferent daca e baiat sau fata, o persoana care nu stie sa-si ceara iertare nu merita sa fie iertata si nici sa aiba o relatie.
Cinste celor care isi lasa mandria la o parte si isi recunosc greselile!