| anonim_4396 a întrebat:

uite cer si eu o parere, mai ales de la baieti. Cu citeva luni in urma am gasit pe o retea de socializare un baiat de care eram indragostita pina peste cap cu 7 ani in urma. Am inceput sa discutam, si peste citeva zile i-am facut destainuirea, el mi-a spus ca spera ca nu mi-a ranit sentimentele, si eu zic nu big grin (da in suflet...)El e plecat peste hotare, nu are iubita din cite stiu si problema e ca am inceput sa vorbim ca prieteni, mai mult el e cu initiativa, fara teme siropoase, ca oameni maturi. Nu vreau sa creada ca inca il iubesc pentru ca inca nu stiu daca simte ceva pentru mine. Sentimentele mele stau in stand by...pentru ca nu vreau sa ma apuc de visat, insa citeodata cred ca inca il mai iubesc. Nu stiu ce sa cred, sint doar o amica de conversatie ori o sa fie ceva mai mult? (I. 25 ani)

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Nici tu nu esti prea sigura de sentimentele tale, fiind plecat peste hotare nu cred ca ar trebui sa incepi sa visezi.....deocamdata sunteti amici de conversatie. Daca e sa fie ceva, va fi cu siguranta

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fiind plecat afara nu ai sanse la el poate gaseste una sau se duce la bordele de femei, atrag atentia destul la cati bani se duc acolo aleu laughing

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut
Posibil la această întrebare poţi să-ţi răspunzi cel mai bine tu singură. Un lucru e sigur: nu poate exista prietenie între băiat şi fată. Mai devreme sau mai târziu cineva va suferi din cauza sentimentelor rănite. De aceea decizi singură cum să procedezi.

Unele articole care le-au fost de ajutor multora.
http://www.jw.org/......-potrivit/

Cele bune.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Nu încerca nimic virtual, îţi spun din experienţă că ai doar de suferit din asta. Dacă încă-l mai iubeşti, atunci aşteaptă-l să se întoarcă şi vorbiţi, îi spui că sentimentele pentru el au rămas, de fapt îi spui tot ce simţi tu.
Şi îi vezi reacţia, îi auzi părerea, etc.
Sănătate!

| Fleurdelune a răspuns (pentru m1dn1gh7):

Merci de sfat. Daca a veni si a vrea a ne vedem o sa incerc ...desi e greu fata in fata sa-i spui cuiva ca inca tii la el...si,,poate'' sa te simti respinsa. Dar confruntarea directa e cea mai scurta cale.

| Sorinutsu a răspuns:

Buna, totul depinde de tine si de ce vrei, eu merg pe conceptia ca in viata totul depinde de ce alegi si pe cine alegi, alegi gresit mergi gresit, alegi bine mergi bine, in ziua de azi toti ne grabim sa alegem pe ala ca are ochi nu stiu cum, pe ala ca are fundul belea, pe ala ca arata in nu stiu ce fel, insa eu cred ca toate astea se duc si vine o zi in care privesti in urma ta, ce o sa vezi? nimic bun, doar baiat langa baiat prin care tu ai trecut, eu zic sa incerci sa i explicit ceea ce simti pentru el, spune-i ca daca tot este singur de ce sa nu incercati? acum insa imi ridic un semn de intrebare, oare el mai simte ceva pentru tine? daca poarta discutii serioase cu tine inseamna ca se gandeste la mai mult, nu stiu ce sa zic, dar un principiu este sfant in viata, daca nu risti nu ai, incearca. have fun

| Fleurdelune a răspuns (pentru Sorinutsu):

Merci de sfat. Problema e ca el nu stia ca imi place de el. Abia acum cu un an in urma a aflat. Eu si asa mi-am calcat pe,, orgoliu'', acum astept ce pasi o sa faca el. Pentru ca noi am fot cunoscuti vreo 3 luni inainte sa plece, si nu foarte indeaproape. Nu vreau sa fortez lucrurile, dar si sa stau in asteptare e aiurea. Dilema.