| nyoentox2002 a întrebat:

Vi se pare ceva normal sa nu imi doresc copii in viitor?
Eu acum am 18 ani și parcă sincer nu mi-as dori,vreau să imi traiesc viata.
I-am zis si maicămii asta si o zic ca degeaba traiesc pe acest pământ daca nu am copii,că nu are cine să imi dea o cană de apă la bătrânețe și prostii de astea, parcă părinții mei nu gândesc ca eu poate o să plec de la ei intr-o zi! Faza este că sunt momentan singur la părinți, adică o sa se nască o soră in decembrie, stiu aproape 19 ani diferență!
Mama m-a facut pe mine la 24 de ani si taica-miu 28 avea!
In anul 2001 s-au cunoscut, dupa cateva luni s-au căsatorit si după pe 14 mai 2002 m-am născut eu, e așa de stupid ca sa faci copii asa de repede!
Mie imi pare rau ca nu am si nu am avut iubită in viata mea(nu m-a plăcut niciuna ca sunt urât, tanjesc 5 ani dupa o relatie,nu ca nu am vrut eu) fix cand am libertate ca mai tarziu o sa fie naspa ca poate viitoarea mea iubita o sa vrea copii si o sa stiu numai de muncă și atât!
Oricum e greu sa crești un copil in ziua de azi mai ales că o avansat tehnologia asta! Mami vreau,, pleiseisan" ca are si colegul meu, tati vreau un iphone 11 că are si varmio!
Si iti trebuie si o gramada de bani si etc.
Se apucă de fumat,poate sa face o gramada de prostii,sa platesti amenzi de pe urma lui!
Aici nu e vina parintilor,daca ti-ai găsit un anturaj prost poti sa il educi cât l-ai educa ca tot degeaba!
Mama visează la ceva ce nu imi place mie deloc! Gen să stau in aceeasi casă cu ei,sa faca mancare cu viitoarea mea iubita(daca o sa am).Gen in camerele de la vale!
Dar mie nu mi-ar placea să locuiesc in aceeasi casa cu parintii si nici in acelasi oras,imi doresc foarte mult sa ma mut din orasul meu blestemat:E mic,mă cunoaste toata lumea,mă iau toti la misto după cum arat si mai multe chestii, am o porecla de manelist si nu mai pot scapa de ea (urasc manelele),tot orasul ma stie de ea si ma simt nasol ca intr-o cusca,nu mă intelege nimeni! Simt ca nu pot avea prieteni si iubita in orasul meu!
Daca m-as muta intr-un alt oras ar fi alta chestie,as lua-o dw la zero, nimeni nu imi stie prostiile din trecut, slabiciunile si asa mai departe!

77 răspunsuri:
| ForeverAlone97 a răspuns (pentru laSoledad):

Vorbeste frumos fa cretina dracului, ca nu ne tragem de sireturi.

| Alverto a răspuns (pentru nyoentox2002):

De ce spui asta daca nu ai copii? Tu îl poți controla, adică e penibil să spui că e vina anturajului, nu îl ajuți să își găsească un hobby=anturaj prost=țigări înțelegi?
Dar uite te la acele videoclip-uri, o să te ajute, sincer îți spun
O zi faină

| laSoledad a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Pe tine nu te va trage nimeni de sireturi, mai foreveralonewinking

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru laSoledad):

Hai du-te, ca am treaba.

| nyoentox2002 explică (pentru Alverto):

Mai mult e vina anturajului,daca tu nu fumezi si ii vezi si astea din anturajul tau ca fumează,e posibil ca si tu sa te apuci de fumat!
Poate o sa fie usor cu el pana la o anumita varsta cam inainte de adolescenta! Din Adolescenta nu ii mai ai ce face,poate sa faca orice pe ascuns! Daca e fată e mai nasol ca iti poate veni cu burta la gură. Daca iti bati copilul, il pedepsesti, il vei face cu timpul sa te urasca fix cum am inceput eu sa ii urasc pe ai mei!
E cam greu sa educi un copil mai ales cand o evoluat tehnologia asta, inainte nu era ca acum
Mami vreau,, pleisteișăn"
Tati vreau iphone x
Is multe chestii

| Michaeel a răspuns:

Ce zici ma? Esti prost? Inteleg ca nu vrei copii dar chiar trebuie sa mentionezi asta din nou si din nou? Nu este prima intrebare de genul pe care o pui.In fine, deci esti asa de prost incat sa crezi ca daca nu ai copii nu iti traiesti viata sau ce? O poti trai si o poti trai foarte bine chiar si daca ai copii.Ce legatura are tehnologia avansata cu crescutul de copii? La 18 ar trebui sa ai alta gandire. Spui acum ca nu vrei copii dar daca iti gasesti o sotie(cel mai probabil nu) ea va vrea copii si atunci ce faci nenica? In fine, esti prost facut gramada.

| cristimihailov a răspuns:

Tu ce ai mai fumat?

Nervii astia pe care ai sunt precum rahatul. Toti il au, toti il fac, dar nu multi il pun pe pereti...

| nyoentox2002 explică (pentru Michaeel):

E foarte greu sa cresti un copil! Tu o sa inveti cand o sa cresti mai mare!
Uite aici un video:
https://youtu.be/1OQtNjM3rEo

| Michaeel a răspuns (pentru nyoentox2002):

"Tu o sa inveti cand o sa cresti mai mare!" câți ani crezi ca am? 10? 13? 14? Nu am nevoie sa "cresc mare" ca să știu cum se creste un copil și nici de clipuri video. Deci tu te-ai uitat la un videoclip pe YouTube, ai înțeles din el ca e greu sa faci copii și gata, ai decis ca nu vrei copii. De la faza cu "tu o sa inveti cand o sa cresti mai mare!" m-ai dat pe spate. Hai sa îți spun ceva, știu ca nu e ușor sa cresti un copil dar ești un papa lapte de alegi sa nu ai copii doar pentru ca e dificil și vrei sa trăiești viata? Spui acum ca nu vrei și alte prostii dar după o vreme vei dori, asta se întâmplă cu toată lumea iar dacă nu vrei tu va vrea partenera ta. In primul rand, viata fără sacrifici și fără greutăți nu exista, ai fost cu crescut în puf și din aceasta cauza te-ai gândit ca săracul copil îți distruge viata. O mentalitate de cretin, sa nu vrei copii doar ca să ai viata usora.Ce îți face copilul? Da, trebuie sa îl întretii, să-i oferi timp și sa cheltui bani dar vei ajunge bătrân și senil și vei vedea ca nu vei avea pe nimeni, nici nepoți, nici copii.

| nyoentox2002 explică (pentru Michaeel):

Eu pur si simplu mie nu imi plac copii, nu mă atrag!
Si mai auzit replica:,, Să am cine să imi dea o cană de apă la batranete"
Pe bune? Copilul intr-o zi o să plece din cuib si o sa isi vada de treaba lui, nu sa aiba grijă de parinti la batranete, nu să steie mereu lipiți de ei!
Copii e nasol sa faci la cea mai frumoasa varsta de 20 si ceva de ani, pana la 30 de ani trebuie sa ai timp de tine si etc. După 30 in colo daca ai stare financiara foarte buna de vreo 6000 de lei ca sa ii ei S10, PS si toate cacaturile!
Tu crezi ca cu un salar de 2000 de lei poti sa intretii o familie? Mai ales daca platesti chirie jumatate din salar, si daca o sa lucreze si viitoarea iubita cu 2000 lei o sa fie 4000 in casa si daca se naste copilul scade un salar, că la cine il tii? Mai degraba sunt destept si folosesc prezervativ decat sa trebuiasca sa fac avort.

| Michaeel a răspuns (pentru nyoentox2002):

Cum zici tu. Părerea mea e ca nu gândești bine dar cum vrei.

| Lorastan123 a răspuns:

Parerea mea in aceasta situatie este ca ai dreptate, tu ar trebui sa iti petreci anii cei mai frumoși singur, sa iti creezi tu un viitor prin munca, sti vorba aia cei al tau e pus deoparte, ar trebui sa te bucuri de viață cativa ani, după aia o sa dai de greutati si da cel mai bine este sa nu te lasi la nimeni mai prejos. Da, mama ta stiu vrea sa te vada la casa ta cu femeia ta, dar este timp si pentru asta, orice părinte isi doreste binele pentru copii.

| nyoentox2002 explică (pentru Lorastan123):

Nu am zis ca vreau sa fiu chiar singur, doar sa stau singur sau un prieten sa platim intretinerea, si sa am o relatie simplă! gen cum sunt astea de liceu sau nu stiu!

| Lorastan123 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Da, e ok.

| alexalx1234 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Ce relatii de liceu frate? Fetele din liceu sunt niste usuratice obsedate de manele si rupte in c*r ca restul fetelor.

| Popescuemanuel a răspuns:

Salut. Dragul meu prieten mai tanar, am 28 de ani si am avut doar 2 relatii foarte scurte pana acum si recunosc, am fost depresiv un timp, vedeam viata exact cum o descrii tu aici. Si de mine au facut oamenii misto si mi-au aratat latura aceea cea mai groaznica, din pacate asta e lumea in care traim si nu o poti schimba tu, insa te poti schimba pe tine, la urma urmei ai doar 18 ani, ia mergi tu la sala sa vezi ce corp misto iti poti face si fiind tanar, o sa vezi ce vin si gagicile dupa... Daca ai o pasiune, daca ai vreun talent, promoveaza-l pe un canal de vlogg creeat de tine personal. Daca tu nu ai o parere buna despre tine, cu siguranta nici altul nu va avea, fii indeferent, nu baga in seama tot ce auzi, asa e lumea, nu cred ca are cineva ceva personal cu tine, lumea astazi nu prea mai are timp de asta. Profita de fiecare om care nu iti este apropiat, nu fii niciodata mai umil in fata unei persoane caci oamenii observa asta si musca

| nyoentox2002 explică (pentru Popescuemanuel):

Sala nu ma ajută cu nimic,am facit sala si tot nu se uitau fetele la mine,de cand mi-au facut parul creț au inceput sa zica multe ca sunt drăguț, dar parca nu imi este sortit să am o relație, nu stiu de ce!
Eu am un corp normal, nici prea gras si nici prea slab, sunt intre.