| Hherz a întrebat:

Salutare. Voi ce parere aveti. Am 21 de ani si vreau sa plec pe tir pe comunitate sa strang bani de un apartament sa nu trebuiasca pe viitor sa platesc rate la banca. Dar imi e frica ca o sa intru si mai tare in depresie din cauza singuratatii. Desi gandind rational mai bine plec acum cat nu am copii si nici familie. Merita sa sacrifici 2 3 ani din tinerete pentru un viitor mai bun? Intreb pentru ca eu sunt oarecum la momentul in care as vrea pe cineva langa mine, gen sa am si eu o prietena dar nu prea am avut deloc noroc la asta desi nu sunt urat sau ceva. Voi ce imi recomandati? Sa sacrifici 2 3 ani pe comunitate ca sa imi iau un apartament sa sa merg sa stau in chirie in timp ce fac tur retur sau lucrez pe o basculanta? Ce ati alege?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Pana sa ajungi sofer pe comunitate ai multe de realizat. Permis, atestat. Si nu in ultimul rand, experienta in conducere. Dar nu vei reusi sa iti iei apartament in 2-3 ani, asa cum crezi, daca vei ajunge acolo.

| Hherz explică (pentru darrio2007):

Eu asa am calculat. Un apartament in zona mea costa undeva la 30 35k euro. Si am deia categoriile si card tahograf, mai am nevoie doar de atestat, pe care sper sa il am luna viitoare.

| Vântulalb a răspuns (pentru Hherz):

La mine abia daca gasesti o garsoniera la banii aia.

| darrio2007 a răspuns (pentru Hherz):

E ok. Succes!

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aș căuta întâi o prietenă și aș pleca doar după.

| Silviullet a răspuns:

Am fost intr-o situatie asemănătoare. Desi nu am plecat pentru prea mult timp in strainatate (pentru 6 luni) voiam pe cineva langa mine si asta doare prea mult, mai ales pe comunitate unde esti doar tu si tirul, vei suferi prea tare.
Cauta ceva national, unde pleci in fiecare zi de acasa si te intorci seara.
Nu iti recomand deloc sa pleci pentru bani dar inima sa fie praf.

| Hherz explică (pentru Silviullet):

Pai aia imi e mie. Sa nu ma intorc nebun de acolo. Desi financiar acolo ies cel mai bine.

| Aadaris a răspuns:

Salut man. situatia mea e izbitoare cu a ta, si cu camionul si cu cineva langa mine. nici eu nu stiu cum sa fac. desi parca m-as duce sa fiu singur eu si camionul, macar ala nu ma imbarliga la patron, nu ma minte nu ma inseala nu imi zdrobeste inima, doar ca parca si eu simt ca as vrea pe cineva alaturi.

| Hherz explică (pentru Aadaris):

Salut. E naspa rau situatia. Eu luna urmatoare voi pleca.