| TheTruthBeneathTheRose a întrebat:

Salutari TPU! Azi m-am certat cu parintii, niciodata nu imi pot controla nervii crying dar de data aceasta mi-au zis ca nu mai vorbesc cu mine, nu ma mai cheama la masa sad problema este ca nu ma inteleg si am incercat sa le explic dar... cred ca ati trecut prin asta deci ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Skumpkatine a răspuns:

Pai...asa mi s-a intamplat si mie! Asteapta si o sa vezi ca o sa uite totul!(MIE MI-A MERS, a uitat dupa vreo 2-4 zile! Sfatul meu- incearca sa te controlezi cand ai nervi inspira adanc si respira sau iesi putin afara sa iei o gura de aer.Cel mai bine e sa-i asculti pe parintii tai! SUCCES!

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lași garda jos și asculți de ei!
Pa, pa.

| ThePunisher a răspuns:

Invata sa iti controlezi nervii, ca o sa ai mult de pierdut. Si pe mine ma enerveaza parintii de multe ori, dar au si ei problemele lor pe cap si nu vreau sa ii mai supar si eu. Trag aer adanc in piept, si ma calmez. Iti recomand sa faci acelasi lucru si nu numai cu parintii, pentru ca orice relatie (copil-parinte, relatie de amicitie, relatie de cuplu) va fi afectata de nervii necontrolati.

| Teils a răspuns:

Salut! Uite, respecta lista asta:
1. Controleaza-ti nervii! Cu orice pret!
2. Incearca sa fii in relatii bune cu parinti tai, deoarece ei sunt cei mai importanti oameni. Ei sunt singuri care se ingrijoreaza de sanatatea ta si de alte chestii
3. Evita certurile, cerandu-ti scuze si te retragi undeva.
4. thinking
Sper ca am fost de ajutor!

| TommyMiller a răspuns:

Parintii vad lucrurile din alta perspectiva si din aceasta cauza exista mereu conflicte intre generatii.Parintii nu-ti vor raul, asculta-i

| Pozitivciik a răspuns:

Du-te frumusel si-ti cere scuze daca ai tipa la ei sau ai dat un sentiment de ura spune-le ca nu ai vrut sa faci sau ceva de genul acesta eu garantez, vir mina in foc ca miine dimineata va fi totul ciotca nu te ingrijora sau mai bine fa si tu ceti spune inima iti urez o impacare placutawinking:*

| Lori34 a răspuns:

Cerele iertare si roaga-i sa te ierte si orice ai facut sa nu se mai repete. sper ca te-am ajutat, funda?

| yonyckatar3 a răspuns:

Asa am patit eu...Iti voi spune eu ce trebuie sa faci! Dar dai funda ok?
Pasul1: Te gandesti la parinti tai!
Pasul2: Du-te si cerei iertare la parinti tai!
Pasul3: Spune ca il iubesti pe parinti tau din tot sufletul tau!
Pasul4:Ii spui "Niciodata nu o sa ma mai cert cu voi va iubesc mult v ador sunteti parintii mei nu este nevoi sa certi vreun copil de atunci nu mai creste niciun copil de neimplinit dar va rog din sufletul meu va cer iertare nu am vrut sa va cert!:
Pasul5: poate te voi ierta parinti tai
Sper ca ti-am fost de ajutor, Bafta!
Funda?
Pasul2:

| falstar01 a răspuns:

Sunt multe solutii pentru problema ta. Incearca sa folosesti un topor. De cele mai multe ori functioneaza.

| andradaa123 a răspuns:

Pai in primul rand cerele iertare, pregatestele ceva la mcul dejun gen unt pe paine, gemm...etc,asasi spune-le ca vei incerca sa nu se mai intample ce sa intamplat.Verisioara mea a trecut prin asa ceva si la ia au functionat sfaturile mele aaaaaaaa si inca ceva da poti sa faci cafea sau ceai fale o sa le placa.Succes.Funda?

| Ella_6977 a răspuns:

Pai ce ai facut de i`ai suparat? Daca tu consideri ca esti vinovat(gandeste obiectiv) cere`ti scuze si nu mai repeta fapta! Succes :*