| anonim_4396 a întrebat:

Saptamana asta luni trebuia sa incep o noua folie de anticonceptionale karisa insa am uitat sa le cumpar. le-am cumparat a 2 zi si pe prospect scria ca dc a trecut mai mult de 12 ore sa nu o mai iau, dar eu am luat-o dupa 13 ore jumatate. zicea ca nu-si va face efectul si sa ma protejez timp de o saptamana cu inca o metoda. dar azi, duminica nu m-am protejat cu nimic... duminica a fost ultima zi de menstruatie. trebuie sa iau pastila de a 2 a zi?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa te duci la medicul de planning urgent. Pastila de a doua zi nu se ia asa dupa ureche. Este destul de periculoasa si poate avea efecte adverse pe termen lung. Daca medicul ti-o recomanda, abia atunci o iei.

1 răspuns:
| sexy a răspuns:

da.
escapelle sau postinor, ca sa fii sigura ca nu te alegi cu o sarcina nedorita
succes in viata