| valtip a întrebat:

Sunt fata si am un prieten de 2 ani de zile. Totul e ok intre noi, insa am ceva pe suflet si nu am reusit sa ii spun. Eu vorbesc foarte mult cu cel mai bun prieten al sau. Relatia noastra e strict de prietenie, stie si el pentru ca si el la randul lui are o relatie frumoasa la care tine.
Stiu ca poate veti spune ca nu exista prietenie intre fata si baiat, dar la noi chiar e. Relatia lui functioneaza foarte bine si fata stie de mine si ca vorbesc eu el, dar prietenul meu nu.
Cum as putea sa ii spun?

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

E ok sa ai prieteni, dar nu stiu cat e de ok sa ai prieteni băiati fara ca iubitul tău să știe.Ce mai probabil daca o sa ii spui ca crede că este ceva intre voi de aceia i-ai ascuns atat timp treaba asta.
Mai bine nu ai mai tine legatura asa strâns cu el dor tu si i-ai propune sa iesiti sau sa vorbiti mai mult in 4.Cred ca ar fi cel mai bine pentru voi si relația voastră.

| FreddieM a răspuns:

La fel si eu. Am avut o prietena de suflet, prima sa o cunosc pe actuala mea partenera, ea implicata intr-o relatie (care i-a devenit intre timp sot). Actualmente este cea mai buna pretena a partenerei mele, iar noi ne apelam reciproc cu,, frate" si,, sora". Chiar daca suntem nesanguini, suntem forte apropiati, de fapt ambele familii simt la fel.
Unica problema in cazul tau a fost nesinceritatea la momentul potrivit, care acum se pare ca da,, roade". Dar nu e ireparabil. Prinde-ti partenerul intr-un moment de buna dispozitie, si spune-i pur si simplu ca nu te simti bine si ca ti se pare incorect ca el sa nu fie informat de o situatie pe care el trebuie sa stie.
Si dupa asigurarile de rigoare, ii destainui totul. Va aprecia sinceritatea ta, garantat.
Pace

| Alverto a răspuns:

Pur și simplu