| benga94 a întrebat:

Se merita sa o las pe iub a mea la postliceal asistenta medicala 3 ani? dupa ce termina daca nu gaseste nimic? din cite stiu eu dupa ce termini trebuie sa dai spaga vreo 100 de milioane cam asa ceva sa intri pan spital,alte motive ar mai fi ca e cam aiurea nopti pacolo de garda nu mi se pare un servici serios,eu as vrea ceva un servici numai cu femei sa fie ziua si atat ceva serios, doctorii sunt cam golani la fel ca si asistentii pacolo, aici la mine am un doctor are 3 asistente a venit cu toate acasa si vine in continuare si toate sunt maritate, in fine depinde si de femeie da totusi nu-i bine sa risti, alt motiv ar mai fii ca situatia financiara nu-i asa stralucita timp de 3 ani nu poa sa munceasca iar dupa 3 ani daca nu gaseste nicaieri? sau cere vreo spaga dinaia mai nesimntita nu prea avem de un sa dam da ea nu intelege, astept sfaturi pareri orice! as de vreo 3-4 ani cu ea stam impreuna si nu vreau sa ma cert cu ea, mama si tata e baza cu intretinutu lunar deci nu prea ar fi rost de facultati.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este proprietatea ta, deci nu ai absolut nici un drept sa o lasi sau sa n-o lasi. Tie nu ti-e rusine sa te comporti in halul asta, ca ultimul ratat?
In rest, povestea cu sutele de milioane e doar un delir al tau, fie din invidie ca tu nu poti face nici un fel de studii, fie dintr-o boala psihica care te impiedica sa ai discernamant. Esti mai rau decat in povestea cu drobul de sare. O faci din lipsa de caracter sau din psihoza? Ar fi bine sa consulti un psihiatru inainte sa-i faci rau iubitei tale si sa-i compromiti viitorul din cauza vedeniilor tale si acestui delir nebunesc si foarte periculos.

| benga94 explică (pentru Brigaela):

Esti nebuna! Succes, tine-o tot asawinking

| Brigaela a răspuns (pentru benga94):

Nu mai formula judecati de valoare, tu n-ai pic de discernamant. Da oricarui medic sa citeasca intrebarea ta si iti va spune ca este un delir paranoid. Este exact ce am invatat la psihiatrie in anul VI de facultate.

| Oana92 a răspuns:

Eu cred ca suma asta e exagerata! si asistenta poate fi si la o scoala sau la un cabinet sau firma, etc. Plus ca o asistenta va avea mereu posibilitatea sa faca un ban extra, bolnavi sunt cat cuprinde si e mereu nevoie de o injectie sau chestii din astea. Plus ca asta e decizia ei, nu a ta, iar tu esti un egoist daca nu vrei ca ea sa lucreze in spital pentru ca acolo sunt barbati! in caz ca nu ai aflat inca sunt in secolul 21 si nu traim printre arabi sa fie pacat sa stea printre barbati. Daca asta e mentalitatea ta e grav...
Si app, ai idee cam cat ciubuc face o asistenta intr-un spital?

| Amilik a răspuns:

Gandeste-te asa: daca nu face niste cursuri ce serviciu isi va gasi? Ospatarita pe la vreun patron nesimtit. Asa macar ar putea sa faca pe langa cursurile de asistenta medicala si practica pe la vreun spital. Acest lucru conteaza foarte mult pentru acumulare de experienta. Cand va termina va putea foarte bine sa lucreze si pentru particulari, adica sa aiba grija de vreun batran la domiciliul acestuia sau poate pleca in strainatate la lucru. Asistenat medicala este foarte cautata. Totul tine de norocul fiecaruia. Ar trebui sa profiatati acum cat parintii va intretin.

| butterflyone a răspuns:

Eu nu inteleg DE CE sa o lasi tu...Adica fara suparare. E viata ei si ea isi alege meseria dupa cum doreste EA...

| benga94 explică (pentru butterflyone):

O data ce stam impreuna trebuie sa ne consultam impreuna cind luam o decizie, eu nu as vrea sa o las din motivele mentionate mai sus, facea cum vroia ea daca era singura.

| butterflyone a răspuns:

Dap... aici iti dau dreptate -adica trebuie sa luati deciziile in comun - dar nu ii interzice sa faca ceva care ii place. daca ii place, asta e. Nu te supara, dar eu denot ca nu ai suficienta incredere in ea...

| sebifam a răspuns:

In primul rand ea este singura care poate decide unde se duce si ce face tu o poti doar sprijini sau indruma cu opiniile tale.

Stima