| vεηiη a întrebat:

Se zice ca din dragoste nu a murit nimeni. Voi ce ziceti? Daca v-ati desparti de persoana iubita, si sa fie o decizie definitiva din partea acestuia. Ce ati face?
Considerati ca ati putea muri din cauza presupusului incident?

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu. N-aş muri. Nici bine nu mi-ar fi dar în mod cert n-aş vedea moartea ca pe o soluţie. Timpul vindecă orice traumă de orice natură.
Nu există niciun motiv pe suprafaţa planetei Pământ pentru care eu să consider că merită să mor.

Răspuns utilizator avertizat
| PetreConstanta a răspuns:

Un proverb arab spune asa " Daca cineva nu te doreste in viata lui, nici tu sa nu-l vrei dar NICIODATA "

| LuS[z] a răspuns:

Chestia asta nu e in totalitate adevarata.Sunt persoane care nu au toti piticii acasa laughing si care decid sa se sinucida pentru ca au terminat-o cu persoana iubita. Oricum nici un motiv nu e suficient ca sa mori.
Iar treaba asta cum ca nu a murit nimeni cred ca se refera mai mult la faptul ca durerea pe care o simti nu e leatala.E ceva care pana la urma va trece.Intotdeauna e mai bine a doua zi.
Eu nu as muri niciodata din cauza faptului ca m-am despartit de cineva.Adica pe bune nu e ca si cum ar fi ultimul pe Terra.
Mi se pare o prostie sa te omori in numele iubirii.Asta e doar o scuza pentru ca cine este cu adevarat determinat sa o faca nu va mai sta pe ganduri mult timp si isi va duce la indeplinire planul malefic.
Si totusi eu nu sunt de acord cu asa ceva.straight face

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Pi ce sa fac? nu se moare doar ca te doare rau sa stii ca acea persoana pi care u o iubesti atat de mult numai vrea sa fie cu tine,si mai ales atunci cand o termini cu el sa iti spuna dezinteresat ca nu te mai iubeste sau mai rau sa nu iti spuna nimic! am trecut si eu prin asta si mult timp am cautat explicatii la gestul facut,la ceea ce la determinat sa reactioneze asa,ba chiar am trait cu speranta ca ii va parea rau si se va intoarce la mine dar in zadar ma minteam singurica, de fapt era o forma in care imi lungeam suferinta dar a trecut, pentru ca timpul vindeca totul chiar si cele mai adanci rani.

| minnieee a răspuns:

Nu,nu merita. Daca as pati asa ceva mi-as trai viata mai departe.Chiar daca la inceput as suferi.

| airam a răspuns:

Bine se zice ca nimeni nu a murti niciodata din dragostehappyeu cand m-am despartit de baiatul ce il iubeam(pentru ca nu il voiau parintii mei si in cele din urma mi-am dat seama ca parintii mei aveau dreptate cu tot ce spuneau)am crezut ca nu voi mai putea trai fara elhappydar timpul le rezolva pe toate si acum sunt foarte bine si niciodata nu as mai da timpul inapoi! ce a fost a fost:-J viitorul conteaza! niciodata nu vei putea fi o persoana fericita daca nu lasi in urma trecutul

| J3nnif3r a răspuns:

Da dar ce ziceti de "Romeo si Julieta"?
depinde si de personalitatea fiecaruia si de cat de indragostita este
la momentul actual saun sigura ca nu as muri, pe viitor la fel cred ca nu voi muri din asta

| ShockyPunk a răspuns:

Pai.Nu e chiar asa.adica unii chiar au ajuns la moarte dupa o despartire dureroasa.(sinucidere). Depinde de cat de mult te implici afectiv intr'o relatie.
Intr'adevar, dupa o despartire, vei avea cea mai de **** stare pentru o perioada,dar nu merita sa pui capat vietii. De obicei, cand ti se inchide o poarta, se deschide alta.Dar asta se va intampla cand te astepti mai putin.Si e normal ca, dupa o despartire sa nu te poti gandi la altcineva decat la fostul/fosta prieten/a.