| Rynna_2117 a întrebat:

Servus TPU! Ce faceti?
Pai...cred ca.
Iubitul meu scump s-a dus in Syria la rudele si la fetita lui de 5 anisori.
A spus ca o sa se intoarca im maxim 2ani.
Problema este ca il iubesc foarte mult si imi este ENORM de dor de el si viceversa, insa fiindca e vorba de mine spun ca fiecare secunda fara el e din ce in ce mai dificila.
Ce ma sfatuiti sa fac? M-a chemat acolo la el pentru vacante insa nu stiu sigur daca am sa accept oferta lui.
Deci... ce ma fac? Abia ieri seara a plecat si deja am varsat de-a lacrimi de numai stiu numarul lor.
Un mic sfat VA ROG FRUMOS!
Va multumesc mult din suflet si inima!
Pupici.*****

8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Sirianul s-a intors la nevasta,posibil nevestele lui, caci in Siria, tara islamica, poligamia este legala! Nu da prea multa crezare spuselor lui!

| aneta a răspuns:

Parerea mea e ca daca va iubiti cu adevarat ar trebui sa accepti propunerea lui si sa mergi acolo.Gandeste-te la faptul ca 2 ani e o perioada foate lungasad. Stiu cum e si te inteleg, pentru ca si prietenul meu e plecat in strainatate si mi-e foarte dor de el.

| Crivi a răspuns:

happy vezi sa nu te cheme pe acolo, si acolo sa fie iadu` pentru tine ca parca a mai fost o faza de genu la dansez pentru tine happy

| Yukiee a răspuns:

Eu cred ca daca te-a lasat asa de usor (pentru 2 ani! nu 2 zile, nici 2 luni) nu merita nicio lacrima de a ta.Ar fi putut s-o aduca pe fetita lui acasa sau sa stea mai putin in Siria, variante ar fi avut.Dar el a ales calea mai usoara, cum de altfel toti barbatii o fac: a plecat.Inteleg ca iti lipseste, insa in momentul asta tu esti cea mai importanta.Iesi, distreaza-te, fa lucruri noi cu oameni noi, socializeaza. Daca stai inchisa in casa si versi lacrimi o sa ai impresia ca e ultimul barbat de pe pamant.Merita 2 ani din viata ta? Merita sa-l astepti? Daca nu se mai intoarce? Viata e asa scurta si trebuie traita din plin.Fie mergi la el sau vine el mai repede la tine, fie iti vezi de drumul tau. Iubirea cere sacrificii, pune-l la incercare.Bafta!

| stepfania a răspuns:

Ar trebui sa mergi.dar nu am inteles el e insurat acolo? daca da ar fi bine te sfatuiesc eu sa nu-ti cladesti fericirea pe nefericirea altei femei pentru ca se intoarce impotriva ta.mult succes

| Stappj a răspuns:

Daca il iubesti, de ce nu accepti oferta lui?happy
Pana sa ii accepti/sau nu oferta incearca sa-ti ocupi timpul cu alte chestii astfel incat sa nu-ti mai stea gandul la el.
De exemplu poti merge la cumparaturi, poti iesi cu prietenii/prietenele.
Te poti rasfata pe tine insuti happy
Iti urez succes!

| Rynna_2117 explică:

Servus! Am revenit dupa o lunga pauza.
Sa va spun noutatile.Am fost acolo in vacanta la el si toti s-au comportat foarte frumos cu mine.Nu m-au lasat sa fac nimic,nici macar sa ajut.
Am vazut si pe fetita lui,tasnim, foarte frumoasa si educata.
Am vorbit sincer cu el si matur. Vreau sa va spun ca fetita este facuta cu o romanca din Constanta, dar ea si-a abandonat fetita si el a luat-o acolo in Syria.El a locuit in Romania cu femeia aceea si cu fetita...deci...doamna a abndonat-o, cat despre sclavie si astea.am vorbit cu el.
I-am spus ca nu voi locui niciodata acolo si nu voi putea respecta regulile,iar el mi-a spus ca ne vom stabili aici in Cipru si isi va aduce fetita aici,iar parintii lui i-au spus ca daca ma iubeste atat sa o faca insa sa nu uite de rudele sale de acolo.
Deci, am intalnit un arab foarte de treaba, plus ca suntem impreuna de 3 anisori big grindap!
Si au trecut doar 3 luni de cand a plecat insa se va intoarce peste 6 luni pentru ca ii este dor de mine.
Ce spuneti? Ce fac.ii acord aceasta sansa?
Mi-a demonstrat de miiiiiii de ori ca ma iubeste.ee acum?

| anicikacolta a răspuns:

Fara suparare dar trezeste-te! Doi ani e foarte mult sa nu va vedeti, el are o alta viata, ce se intimpla daca astepti doi ani si el decide sa nu se mai intoarca in Romania? Ce se intimpla daca gaseste acolo una, sau daca te inseala, ca 2 ani e mult sa stai fara o femeie, ce se intimpla daca totusi vine dar de cate ori e nevoie trebuie sa plece pe alta perioada iar? Crezi ca poti sa accepti aceste lucruri? Daca da, mai gandeste-te daca totusi vei fi fericita si daca nu te va macina nesiguranta de cate ori nu e aproape!