| versavia a întrebat:

Soacra este poama acra? Nu si in cazul meu, dar am o cumnata(tot nora soacrei mele) de care soacra mea nici nu vrea sa mai auda credeti-ma este un cosmar a avut grija sa-i indeparteze toata familia sotului, la inceput trebuia s-o vizitam doar cu "programare". Acum o sa ne intoarcem in Romania dar pana atunci o mai stam in casa lor separat, plecam si o lasam sa faca linistita parte din "inalta societate", sa n-o mai deranjeze nimeni din familia lui.

Răspuns Câştigător
lolita
| lolita a răspuns:

Din fericire am o soacra minunata, este ca o a doua mama pentru mine deoarece mama este destul de departe. aceiasi problema avut-o si ea cu fostele nurori care ziceau ca este rea. dar este genul de persoana care te primeste cu bratele deschise si iti ofera totul, ceea ce nu accepta este sa-i faci rau baiatului ei, si mi se pare normal.

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Iubire cu forta nu se poate, nici eu nu o ador pe soacra-mea, desi nu pot sa zic ca mi-a facut vreodata un rau mare. O vizitez cat de rar se poate, stii cum se zice, mai rarut ca-i mai dragut.

| Alisa a răspuns:

Eu nu am soacra.
Dar mama, a avut o soacra de nota 10, Dumnezeu sa o ierte (a murit acum 2 ani). O femeie de la care aveai ce sa inveti, numai de bine, sfaturi, indemnuri, si care s-a chinuit foarte mult. A crescut 9 copii, barbatul ei murind la 40 de ani, si ea ramanand singura fara sa se mai casatoreasca.

| ines a răspuns:

Nu ma pot plange de soacra e o femeie care ma antelege.Pentru mine e a doua mama, mama e departe asa ca toate problemele si bucurile le stie soacra prima.

| unicka a răspuns:

Am o minune de soacra o iubesc enorm, eu mi-am pierdut mama acum 2 ani si tatal dupa 11 luni de la decesul mamei am suferit enorm, dar mi-a dat dumnezeu o soacra pe masura lor, ii multumesc lui dumnezeu pentru ea si pentru copilul ei adica sotul meu!