| yasemin a întrebat:

Soacra, soacra poama acra

orice as face sa ii intru in gratii, desi tin sa mentionez ca sunt curata, harnica, buna gospodina(cel putin asa spune logodnicul meu), devreme acasa... nu pot sa o fac sa ma placa; problema este ca stam impreuna cu ea si...nu stiu.nu as vrea sa ma despart de el din vina ei. ce sa fac sa ma placa?

Răspuns Câştigător
| MaeRi a răspuns:

Era o emisiune o data cu Soacrele si norele,laughing,e cam greu sa stabilesti o relatie soacra-nora,de ce nu va cumparati un apartament sa stati impreuna,asa cu soacra pe cap bineinteles ca o sa aiba defiecare data de comentat ceva despre tine,din cate stiu eu acest lucru il fac doar ca sa te testeze,nu sa te jigneasca intr-un anumit fel,este din cauza ca va vedeti tot mai zilnic,daca v-ati vedea mai rar tu cu soacra ta,depinde si ce fel de soacra ai,daca te vede ca te aranjezi prea mult sau stiu eu,soacrele de baieti sunt cele mai rele deoarece vor tot cei mai bun pentru viata fiului lor,gandeste si u daca ai avea un copil si ar fi baiat, cand va creste mai mare asa vei fi si tu, chair daca vei zice ca nu dar asa ar fi.Eu zic ca ceea mai buna solutie este,sti cum se zice""STAI CU SOACRA? DACA DA FUGI CAT MAI REPEDE "",mai bine va luati un apartament impreuna e cea mai buna solutie,vorbeste cu sotu tau despre asta. Daca te iubeste sunt sigura ca o sa va mutati impreuna undeva, si sa aveti o viata doar tu si el, fara soacre artagoase! Mult Noroc!

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca nu te place, asta e. Dragoste cu sila nu se poate. Cel mai bine e sa cautati un loc unde puteti fi singuri, doar voi doi, desi e mai greu asa. Insa va veti feri asa de multe dureri de cap.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Foarte simplu, nu mai sta la un loc cu soacra.Cautati-va o gazda sau un apartament de inchiriat, fiti numai voi doi si iti spun ca in mod sigur te va iubi si soacra. Traind sub acelasi acoperis exista permanent acel contact acea privire iscoditoare si de aici apar probleme.

| morena a răspuns:

Ignora-o! Intotdeauna va fi o problema ca stati impreuna! Du-te cat mai departe de ea,pana relatia dintre tine si logodnic nu se va deteriora! Ce vezi e numai inceputul! Cea mai buna relatie cu soacra o ai,cand nu ai nevoie de ea! Cand ti-o faci datoare! Nu are rost sa ceri sfaturi,ca nimic nu va fi bun sa te faca sa-i intrii in gratii, atata timp cat esti in casa ei! Cu cat vei pleca mai iute, cu atat mai bine pentru relatia voastra!

| klary a răspuns:

Nimic pur si simplu nu te place si basta, trebuie sa te orientezi pe relatia ta cu el, nu o ignora dar tolereaz-o, il sufletul logodnicului tau exista dragoste pentru amandoua, dar mamele de baieti nu inteleg ca aceasta dragoste are valente diferite. Sanatate

| Gabitzu_1853 a răspuns:

Nu o sa te suporte niciodata, nici daca va mutati.Dar asa mai scapi de gura ei.NU va despariti doar din vina ei!