| GyulianoStille a întrebat:

Spueti-mi si mie cum sa ma omor rapid, fara raspunsuri gen nu o fa ca e frumoasa viata, etc. Nu mai suport ma cert mereu cu parintii mei din cauza munci azi m-am angajat la o spalatorie auto cand am venit acasa tata a inceput sa dea in mine si zice ca de ce m-am angajat acolo ca e vagabonteala ca nu stiu ce orice fac nu este bine vreau sa mor sa nu mai stiu de nimeni si de nimic m-am saturat de viata asta tata zice ca du-te la munca iti dau eu sa mananci din banii mei tot felul de vorbe care dor. VA ROG EU spuneti-mi CE POT FACE SA SCAM DE COSMARUL ASTA PE CARE IL TRAIESC.

19 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de o consiliere psihologică, nu să te omori!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Te muti intr-un apartament compartit, tu iti platesti camera unde stai si restul pe a lor aveti rafturi separate in frigider, platiti mai putin facturile intre toti si asa poti locui un timp indelungat.

| GyulianoStille explică (pentru mgtow):

Si unde gasesc eu apartament din asta? sad

| mgtow a răspuns (pentru GyulianoStille):

In internet sau la orice agentie imobiliara asa stau multi studenti ca sa reduca din cheltuieli.

| Wehrmacht a răspuns:

-Intra noaptea intr-un magazin de arme, incarca una si trage prin ochi.
-Ia cateva somnifere puternice si pana sa isi faca efectul injecteaza-ti o solutie cu o concentratie foarte mare de otrava. Daca nu iei somnifere inghite otrava dar sa fie cat mai multa.Mai bine inghite pana pici, sa fi sigura ca mori. Daca nu mori ai sanse sa ramai cu sechele pe viata.

PS: daca nu vrei sa intri prin efractie intr-un magazin de arme, o sa gasesti mereu un politist pe drum.I-ai arma cu tot cu toc, incarca, trage siguranta si impusca-te.

| Chrristina a răspuns:

Iti spun eu ce sa faci. mai intai te duci la un psihiatru, stai de vorba cu el, ii explici situatia. si daca dupa sedintele la el ai aceeasi parere atunci ia-ti campii. ia o supradoza. habar n-am. sau poti sa iti inchiriezi un apartament sa nu mai stai cu parintii tai pe care sa il platesti din banii de la munca

| BiuL a răspuns:

Arunca-te de la etajul 10 nua.

| RAY a răspuns:

Viata e un chin etern man nu e frumoasa e doar un drum spre moarte si atat asta trebuie sa stii, ai un loc de munca in timp te vei muta singur, priveste si partea frumoasa o viata ai termina cu de astea, viata nu-i frumoasa astea sunt minciuni viata e grea, o suferinta eterna si atat dar trebuie sa crezi in tine asta e cel mai important

| Fatamuntilor a răspuns:

Unui om aflat pe marginea prapastiei cum esti nu-i trebuie idei,, cum sa ma sinucid!'' -asta ca prim aspect!
Impreuna trebuie sa gasim modalitati de iesire la liman, ca de aia suntem o comunitate!
Din postarile tale am citit ca esti in cautarea unui loc de munca si ma bucur ca l-ai gasit, asa cum este mai ales ca am inteles ca nu ai calificare.Si ca destul de greu cu locurile de munca in tara asta!
O consiliere pshilogica poate te-ar ajuta,sunt oameni specilal pregatiti sa te ajute in asfel de cazuri! Iti pot da sfaturi avizate, noi ne dam doar cu parerea. Daca ai medic de familie cere o trimitere la un specialist, daca nu va trebui sa platesti!
Daca ai un prieten te-ar putea ajuta macar ascultandu-te!
Ai incercat sa contribui la cheluiele casei cu ceva banuti, macar cu o paine? Sau sa-ti oferi ajutorul la treburile casei? Poate parintii tai asta vor de la tine!
Daca nu merge nici una din variante incearca sa te muti undeva cu chirie.La un camin de nefamilisti de exemplu!
Viata nu e usoara, trebuie sa luptam, iar sinuciderea nu este o solutie!

| zurick a răspuns:

Viața este frumoasă?! N-am să-ți spun asta pentru că nu este adevărat.Viața e oribilă. Sunt momente care te fac să tai tot ca să nu mai simți depresia.Momentul în care simți că n-ai sprijin, ajutor că ești un străin, un prost printre deștepți.O bătălie pierdută.Ei bine cu toate acestea viața e totul și fără ea n-ai absolut nimic. Gândește-te bine accepți cuiva să-ți zică laș? Dacă nu luptă pentru viața ta și nu fi lașul care se sinucide. Știu că undeva acolo vrei să câștigi deci nu te da bătut.

| PedoBarbie a răspuns:

Viaţa e grea, dar frumoasă.

| AtateaConditii a răspuns:

Strange bani si apoi incearca sa te muti la un prieten sau o alta rudă. Ridica si tu tonul, ameninta-l ca pleci de acasa, nu sta moale in fata lui atunci te va manipula si mai mult. Cauta o prietena care sa te sprijine si poate stai la ea acasa din cand in cand. Si cand dă in tine riposteaza.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

Răspuns utilizator avertizat
| MDenisee a răspuns:

Nu, viata nu e frumoasa, e grea, cruda, inselatoare, scarboasa, si nedreapta. In legatura cu sinucisul, nu este rezolvarea, raspunsul la intrebarea ta este sa te axezi pe ceva, pe munca ta pe a strange bani, pe a te muta, ignora-ti tatal, si eu am avut probleme de genul, dar moartea nu a fost solutia, sunt mai mica ca tine, din cate ai spus tu te poti angaja eu nu pot, sa mori>? asa te face sa devii lasa, tu trebuie sa lupti fata, trebuie sa ii arati tatalui tau ca se insala, nu il asculta treci mai departe munceste mult cu spor, fa ceva din viata ta si nu mai da importanta la orice fel de jicnire la adresa ta!

| Chinezw a răspuns:

Dc nu cauti un job / prietena - si va mutati
sau daca ai permis - cauta cv pe distributie --
te muti! simplu si usorwinking

| Androphyla a răspuns:

Lucreaza in continuare unde te-ai angajat si cauta sa stai undeva cu chirie. Astfel vei scapa de ai tai, iti vei continua si munca si nici nu vei fi nevoit sa te omori.

| Miska999 a răspuns:

Du-te la manastire si roaga-te

| GyulianoStille explică:

Da dar pana fac rost de banii pentru chirie mai dureaza crying simt ca innebunesc aici in casa