| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca este lung si este mult de citit dar va rog sa imi spuneti sincer ce credeti pentru ca mie chiar imi place de el si nu sunt sigura daca si lui ii place de mine. Il vede o prietena mai demult ca se uita dupa mine si ma uit si eu la el. Vad ca e frumos si ma interesez de el si ce ocupatii are si aflu ca e exact genul meu de baiat.

Ce zicem noi, hai sa vedem ce iese, ma uit si eu dupa el in speranta ca intelege ca ii dau unda verde si ca sunt interesata. Cand vede ca ma uit dispare din peisaj multa vreme subit, sta in clasa pur si simplu si ori joaca table sau sah ori se joaca pe telefon

ok... il ciupesc pe fb, ii dau likeuri in ideea ca poate n-a priceput baiatu. Nimic, apoi vine ziua lui si zic ca gata, asta e ultima sansa. Intru pe el la 12 noaptea ii zic la multi ani si ca am vrut sa fiu prima care ii zice, el imi multumeste si racesc, ma enerveaza ca n-am putut sa merg urmatoarea zi la scl sa vad daca ma saluta sau ceva. In fine. Renunt, incep sa il ignor si nu mai ies din clasa nici eu. De atunci el numa la usa e si numa cu ochii pe mine cu toata gasca de prieteni care la randul lor se uita inspre mine. Ma ciupeste pe fb inapoi, iar intre timp o fata ma intreaba de ce se uita C. prietenul lui cel mai bun, asa in scarba la noi. Eu am zis ca nu cred pentru ca nu are ce sa aiba cu mine. Incep sa ma salut cu el iar el nu imi da impresia cum ca ar avea ceva. La doua zile dupa asta ma duc la un baiat sa il intreb ceva si ma intreaba colegii lui daca merg cu ei intr-o excursie (au intrebat mai multa lume dar nu fete) si le zic ca nu.
Am zis ca poate abia atunci a observat ciupitura, cand mi-a raspuns, insa cea mai buna prietena, cand ne intalnim si povestim tot a zis ca ea crede ca mi-a dat poke back pentru ca a vazut ca nu il bag in seama.
In alta zi trece pe hol pe langa mine si ma fixeaza cu privirea si din instinct il salut. Ma uit dupa el sa vad daca zameste sau ceva, dar chipul lui era la fel, aceeasi expresie inerta, iar azi se uita la fel, asteptand sa il salut iar, insa n-am mai facut-o.

Astazi intru la el in clasa si gasesc pe banca lui o foaie pe care e un joc tampit cu nume de fete si numere si asa mai departe. Vad tot felul de nume numai al meu nu, asa ca, intrebarea mea e urmatoarea, daca ma place, baietii aia stiu si de aceea se uita la mine, dar de ce nu apar pe foaie, e posibil sa fiu de fapt subiectul glumelor lor uracioase? De aceea sa se uite la mine asa? Mie totusi imi da impresia ca ma place.

Răspuns Câştigător
| notsurewhoiam a răspuns:

Ai combinat pe aici 100 de povestioare. Abia mi-am dat seama cum sa leg totullaughing. Se vede ca esti entuziasmata. Eu nu cred ca ciupiturile si chestile alea de pe fb reprezinta ceva. Daca ii place de tine fii sigura ca nu le-a spus tuturor baietilor petru ca la ei nu functioneaza ca la fete(poate i-a zis doar unui prieten apropiat asa ca stai linistita in privinta asta). Sincer nu stiu ce sentimente ar putea ave pentru tine dar oricum sigur ii esti simpatica. Daca esti mai indrazneata ai putea sa intri in vorba cu el prin intermediul unor prieteni sau pasiuni comune, iar daca nu nu ai decat sa astepti pana o sa faca el primul pas daca o sa-l facahappy

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Eu consider că te place! Dar ca oru'ice băiat se joacă puţin cu tine să se dea mare faţă de colegi şi prieteni.Cât de curând va renunţa la şicane şi va fi în limbă după tine.Să fi iubită!

| Adry05 a răspuns:

E destul de ciudat. Eu nu cred că te place, e pur şi simplu curiozitatea unui băiat care se simte iubit. Mai ales dacă el ştie că-l placi. Există şi varianta ca el să te placă, dar prietenii lui nu te prea simpatizează, aşa că preferă să ţină pentru el. Chiar dacă te place, dacă îşi ţine prietenii pe primul loc, eu zic să nu te încumeţi, pentru că se va termina urât, mai ales dacă ei nu te plac.

| IMC90 a răspuns:

Dar ce naiba nu-l intrebi chiar pe el? Nu-i de 1000000 de ori mai simplu?

| KasdfghjNY a răspuns:

Parerea mea e ca te place! Pentru ca cand un baiat mai timid place o fata,de obicei o exclude din glume rautacioase sau care o pot cupla din nu stiu ce intamplare cu altcineva! Trebuie sa te duci direct la el,il tragi delanga grupul de prieteni si i spui, mie imi cam place de tine, sau ''tu ce parere ai despre mine?'' Daca o sa se balbaie si o sa dea un raspuns frumos, gata, unda verde! du-te dupa el! Succes!

| ஐღArinaღஐ a răspuns:

Poate te place, poate doar "sicaneaza", dar eu te sfatuiesc ca prima data cand te intalnesti cu el, sa il tragi intr-un colt si sa-l intrebi... dupa reactie iti vei da seama daca te place sau nu

| yonela13 a răspuns:

O poveste chiar interesanta concluzia este ca baiatul nu stie ce vrea. ar trebui sa il intrebi pur si simplu daca te place daca nu ar trebui sa il uitihappy asta e...baieti sunt foarte multi in lumekiss SUCCES