| Xeenax a întrebat:

Stiu ca lumea de obicei este obsedata de propriul look. Nu toata lumea a fost norocoasa sa primeasca par frumos, fata nu stiu cum, ochi superbi etc sau poate nu stiu sa se ingrijeasca asa cum ar trebui in anumite privinte. Nu pot spune ca mie nu imi place sa ma fardez si alte lucruri dar am vazut ca multi daca observa pe strada, undeva o persoana care pentru ei arata oribil dar poate pentru alti este cea mai frumoasa persoana o rad sau o batjocoresc. Intrebarea este DE CE? Te face mai fericit sau ai o zi mai buna daca faci pe cineva sa se simta prost? Am inteles ca poti ucide cu chestia asta, omul respectiv care este jignit probabil a mai fost de cateva sute de ori si asta poate duce la sinucidere deoarece nu mai are incredere in el si s-a saturat la singuru lucru spus sa fie : "Uite cum arata asta ".

Răspuns Câştigător
| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Ohh,asta e doar o sursa de amuzament pentru majoritatea oh go on, lumea e foarte perversa, si trebuie sa ocheasca ceva la o persoanawinking. Inainte era altfel, pe timpul lui Cescutza, era o educatie foarte buna, si nu se radea de oameni, nu se faceau batjocore, acum este mult prea multa libertatea pe capu lor ^_^. Ar fi fost ceva genial sa ii vezi pe toti baietii in armata, sa vezi dupa ca nu mai era asa multa invidie, la fel si in cazul fetelor happy. Si oricum, oricine poate arata bine daca se aranjeaza, isi cauta stilul potrviti de imbracaminte happy.

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Prostii trebuiesc tratati cu indiferenta.

| Voidwithin a răspuns:

Chestia cu sinuciderea mi se pare decizia lui 100%.
Ca sa-ti raspund la intrebare oamenii fac asta din cauza ca ei consider acest lucru amuzant si atunci cand au o zi buna si rad de altu o vor face si mai buna pentru ei desigur.
De ce? pentru ca lumea e rea si asa o sa fie pana la sfarsit.

| SimonaQs a răspuns:

Nu trebuie sa asculti ce zic ei... Conteaza parerea ta daca tu te simti bine in pielea ta nu conteaza ce zic ceilalti...Si ma refer la toate persoanele

Pa Pa :*

| SufletRece a răspuns:

Ii jignesc pe ceilalti ca sa isi gaseasca o alinare prin atitudinea lor necivilizata.Cum se spune, cei care critica defectele altcuiva fac asta pentru a masca aceleasi defecte la ei insisi si pentru a iesi intr-o lumina mai buna, pentru a-si dovedi, cred ei,"superioritatea".