| bbbbbbbbnbbbb a întrebat:

Stiu ca v-am zapacit cu subiectul asta, dar sora mea a plecat aseara in Anglia si sunt foarte trist crying(((. Dati-mi ce sa fac cum sa iau legatura cu ea, ce sa fac ca sa uit ca ma apuca planusul cand imi aduc aminte. Cat mai multe sfaturi care sa ma incurajeze sa nu mai plang. Si adac puteti sa imi spuneti ce sa fac cand intru la ea in camera si vad patul ei etc ma jelesc pe plans. Va rog spuneti-mi!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Video pe skype, va vedeti zilnic, plus te duci in vizita. Ce nu as vrea sa am si eu frati / surori in alta tara sa am pe cine vizita

| T0T a răspuns:

Vorbiti pe skype. Va si vedeti asa. Va fii mai ok.

| SkyPilot a răspuns:

Te va suna ea cand se va aseza un pic.
Nu mai intra la ea in camera pentru o vreme. Iesi cu prietenii, fa ceva ce iti place. O sa iti treaca si o sa te bucuri ca ei ii este bine.

| Vvistula a răspuns:

Ce sa iti spunem, parac a murit zau, ce jelesti asa laughing o sa te obisnuiesti, nu ai ce sa faci, manaca o lamaie cand te apuca plansul.

| Moale_Bogdan_1994 a răspuns:

Poti vorbi cu ea pe facebook, skype unde o poti si vedea, whatsapp, la telefon.Dar timpul o sa le rezolve pe toate.

| Laura789 a răspuns:

Stiu ca plecarea unui membru din familie in strainatate este dureros, dar asa e in Romania. Incearca sa vorbesti cu ea pe internet, la telefon si nu te mai gandi la trecut. Trecutul a fost. Lupta pentru prezent si totul va fi bine