| Anonimulantisocial17 a întrebat:

Sunt cea mai negativa persoana si nu mai pot sa fiu altfel din cauza esecurilor in viața.
Am 20 de ani si nu am reusit sa imi fac nici o relatie chiar daca am incercat sa vorbesc cu cateva fete si degeaba si nu sunt chiar asa urat.
A doua chestie negativa la viata mea este ca nu reusec sa strang destui bani in fiecare luna apare o cheltuiala neprevazuta sau mai multe.A treia chestie e ca nu sunt lasat sa-mi iau deciziile singur, tot timpul altii imi zic cum e mai bine si de ce etc si eu sunt moale nu prea pot sa imi mentin punctul de vedere si sfarsesc prin a face ceea ce spun altii.A patra chestie este ca sunt subestimat de catre majoritatea.Eu nu cred ca voi avea vreao iubita vreodata nu apare sansa aia.Am tot vorbit cu si cand eram al liceu si acum la locul de munca si nu unele au prieten si altele nu cred ca ma plac.Nu am mici o speranta imi vine sa ma duc sa ma sinucid odata ca nimic bun in viata mea nu e si nu vad nici o sansa de schimbare.Ce sa fac ca nu-mi mai suport viata intr-o zi ori o sa fac ceva rau ca sa ma razbun pe viata care o duc ori o sa ma sinucid ca alta varianat nu mai am si imi pierd rabdarea?

Răspuns Câştigător
| SharpEagle a răspuns:

Daca tu vorbesti la 20 de ani de "esecuri in viata", unul de 40-50 ce sa mai zica? La douj de ani abia pui piciorul in viata, nici vorba de esecuri, sunt doar antrenamente. Viata abia acum incepe pentru tine.
Oricum, te inteleg, nereusitele sunt percepute la fel indiferent de varsta. Iar daca ar fi sa gasesc un numitor comun in nereusitele pe care le descrii, cred ca acela ar fi timiditatea ta, reticenta ta, lipsa unei forte interioare, a ambitiei.
Probabil ca esti moale in relatia cu altii pentru ca ai o stima de sine destul de scazuta, ai complexe si consideri ca ceilalti te vad lipsit de calitati. La fel si in cazul relatiilor, probabil ca femeile nu se lipesc de tine tocmai pentru ca te afisezi ca fiind inhibat, fara incredere in sine.
Dar secretul e urmatorul: cei din jurul tau te percep fix cum te percepi tu, daca nu chiar mai rau. Dar reperul lor este atitudinea pe care tu o emani. Daca te afisezi moale, slab, din start cu defecte (ca asa crezi tu), atunci fix la fel te vor receptiona si ei. Apoi trata ca atare.
E un cerc vicios, daca nu-ti dai seama: tu crezi ca esti asa pentru ca ei te-ar fi facut sa devii asa, iar ei mai intai te percep asa si abia mai apoi incep sa te trateze asa, iti insufla exact ceea ce ai "semanat" in mintea lor despre tine: lipsa aprecierii, desconsiderare, descalificare etc.
Trebuie sa iesi din aceasta bucla, trebuie sa faci tu primul pas, altfel nu va merge. Oricum, doar tu esti ala care faci acest prim pas, doar ca-l faci mereu in balta, in groapa, in directia gresita.

Asculta astea cu atentie si da-mi un reply despre ce parare ai dupa aceea.
https://www.youtube.com/watch?v=FG8lsBMGrWo
https://www.youtube.com/watch?v=UpCBIF1Yl4k

| Anonimulantisocial17 explică (pentru SharpEagle):

Da acam ți-ai dat seama ca nu am deloc incredere in mine si ca am complexe si cam asa e sunt moale nu am incredere in mine si cam toata lumeq ma percepe cum ma percep si eu.

| SharpEagle a răspuns (pentru Anonimulantisocial17):

Te-ai uitat la filmele alea? Intelegi engleza? Daca nu, activeaza subtitles.

| Anonimulantisocial17 explică (pentru SharpEagle):

M-am uitat inteleg cat decat engleza

| SharpEagle a răspuns (pentru Anonimulantisocial17):

Atunci activeaza subtitrarea in romana. Trebuie sa le intelegi cuvant cu cuvant.

| cristi202 a răspuns (pentru SharpEagle):

Doar antrenamente... Interesanta perspectiva. happy

| floresdemayo a răspuns (pentru SharpEagle):

Drăguț răspuns. : )

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Imi aduc aminte vorba unui negru care zice asa: merita sa incerci datingul in 2022? Sa fi omu civilizat si bun cum femeile isi doresc? Raspunsul e nu... cei mai multi indivizi sare direct la subiect si le zice ne.o punem? Ele accepta in timp ce ala care e gentleman ramane in stand by. Femeile fac parte din comertul sexual ele ofera si decid la cine sa ofere in timp ce noi indivizii santem in cautare constanta de calitate buna, fresh. De la noi pleaca decizia de a forma o familie fara acordul nostru ele nu reusesc sa fie legate de noi sau sa faca copil. Multi tineri si trecuti de tinerete au problema asta sentimentala si suporta singuratatea ani la rand. viitorul o sa fie bine curand sper cand mai evolueaza inteligenta artificiala

| RAY a răspuns:

Oricand poti da un restart vieti tale omule, chiar daca viata nu are scop,sens, nu exista nici dumnezeu,dar iti poti face un plan din acest moment,nimanui nu ii pasa de tine,romani iti gasesc placerea in te a umili,iti bate joc de tine,a face misto de tine,ai gresit locul unde sa te plangi,nu doar nu ii pasa dar toti vor sa te traga in mormant, nu exista empatie, socializare, sinceritate, dar tu poti da restart vieti tale, asa daca te plangi iti faci rau omule

| RAY a răspuns:

Oricand poti da un restart vieti tale omule, chiar daca viata nu are scop,sens, nu exista nici dumnezeu,dar iti poti face un plan din acest moment,nimanui nu ii pasa de tine,romani iti gasesc placerea in te a umili,iti bate joc de tine,a face misto de tine,ai gresit locul unde sa te plangi,nu doar nu ii pasa dar toti vor sa te traga in mormant, nu exista empatie, socializare, sinceritate, dar tu poti da restart vieti tale, asa daca te plangi iti faci rau omule

este ca nu reusec sa strang destui bani in fiecare luna apare o cheltuiala neprevazuta sau mai multe

fa mai multa economie

a treia chestie e ca nu sunt lasat sa-mi iau deciziile singur tot timpul alti imi zic cum e mai bine si de ce etc si eu sunt moale nu prea pot sa imi mentin punctul de vedere si sfarsesc prin a face ceea ce spun alti.

daca esti bolovan si asculti de alti e vina ta omule

.a patra chestie este ca sunt subestimat de catre majoritatea.Eu nu cred ca voi avea vreao iubita vreodata nu apare sansa aia.Am tot vorbit cu si cand eram al luceu si acum la locul de munca si nu unele au preiten si altele nu cred ca ma plac.Nu am mici o speranta imi vine sa ma duc sa ma sinucid odata ca nimic bun in viata mea nu e si nu vad nici o sansa de schimbare.Ce sa fac ca nu-mi mai suport viata intr-o zi ori o sa fac ceva rau ca sa ma razbun pe vita care o duc ori o sa ma sinucid ca alt varianat nu mai am si imi pierd rabdarea

esti paranoic omule,cine sa aiba cv cu tine,da sunt barfitori,zdrente dar poti schimba locul de munca, vezi se poate, asta cu iubita, lasa dracu ca nu mori de asta, nu vad ce atata stres ai

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este ca sunt subestimat de catre majoritatea. Cum ești subestimat?
Cum ai vrea să fii estimat?
ca nimic bun in viata mea. Ce și cum ai vrea să fie bun?

| Mosotti a răspuns:

Si daca nu ai iubita ce?! Tu ai impresia ca e mare lucru? E la inceput, dupa aia ai sa afli de la cei mai in varsta ca nu e mare lucru.

A doua chestie, sunt multi care nu strang bani si nu mai au nimic.

A treia chestie, daca faci ce zic altii, e vina ta, nu a altora, rezolva asta.

A patra, daca te subestimeaza majoritatea, tu pui botu la ce zic niste prosti? Un om destept ignora prosti si nu desconsidera pe nimeni.

E clar? Nu vreau sa cred ca esti fraier sa incerci sa te sinucizi, ca sa si scapi si sa ramai cine stie cu ce sechele, sincer, pe langa ca nu ai motive!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite cele mai bune cai sa iti ei viata:
1) Sparge o sticla si varati-o in gat
2) mananca 2kg de sare si servestete cu putin uleii fiert ferbinte
3) linge contorul de electricitate
4) vara degetul in gura profei tale
5) bea detergent de spalat vase
6) mananca 3-4 tuburi de pasta de dinti
7) aruncate de pe casa
8) incearca sa cumperi niste baterii si sa le storci lichidul din interior in pahar si beal
9) vara degetele in priza
10) bagate cu capul intr-o cada cu apa de +120 grade
11) batete cu o carte in cap pana lesini si apoi mai batete pana mori
12) aruncate in fantana
13) varate intr-o casa parasita si bateo cu ciocanul in pod pana cade toata casa
14) infibgete cu posteriorul intr-o bucata de sarma ruginita
15) mananca un sobolan
16) bea +50 litri de apa si nu te opri
17) tipa din toate puterile pana lesini si apoi continua sa tipi pana mori
18) ia-ti o bucata de sarma ruginita si varati-o in urechea dreapta si scoate-o pe cea stanga
19) plangi zile-n tregi si nu te opri
20) culcate langa un dulap si tragel spre tine cu o ata legata sus
21) incearca sa tragi aer din rasputeri si trage cu forta pana mori
22) bea ariel sau fairy
( ba, glumesc cu tine, daca te sinucizi esti prost, viata e oricum frumoasa si cu bune si cu rele, iubesteti viata si nu te uita daca cineva nu te place sau daca cineva te uraste, trebuie sa stii ca esti diferit de ceilalti si poti avea ceva ce altii nu au.)
O viata frumoasa sa ai! happy

| KR0N5TADT a răspuns:

Ești orfan?

| Anonimulantisocial17 explică (pentru KR0N5TADT):

Nu dar am fost crescut doar de mama.Ca mama cu tata sunt divortati si iti dai seama ca am crescut cam in saracie

| CtBogdan a răspuns:

Asa e cand incepi viata de 0