| samsung2012 a întrebat:

Sunt cu o femeie maritata de aproximativ un an si imi tot spune ca divorteaza, se poarta urat cu actualul, nu doarme, nu vorbeste decat strictul necesar dar ea si-a bagat in cap ca vrea sa spuna el gata sa nu se ajunga in tribunal etc..sa fie mai usor, ce parere aveti?
E vorba de sentimente, nu mai e vorba doar de relatii intime deci nu stiu ce sa mai inteleg. Avem un an deja, ne vedem de 2 ori pe saptamana, vorbim foarte mult la telefon cum prinde momentul.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Las-o sa faca ce vrea ea, daca tea cautat avand barbat vina nu e a ta tu doar ai acceptat sa te simti bine cu ea

Bula
| Bula a răspuns:

Femeia, dupa ce va divorta (?), va mai sta o vreme cu tine, dupa care isi va cauta si pe urmatorii barbati...

| darrio2007 a răspuns:

Vrei sa spui ca ai sentimente pentru ea? Din intrebarile tale nu prea arati maturitate. Las-o sa-si vada de casnicia ei.

| JustForFewSeconds a răspuns:

Poate sotul ei asteapta o schimbare, poate crede ca e doar o pasă proastă e casniciei lor. Gandeste-te ca s-au casatorit cu un motiv: iubirea. Normal ca ea se comporta urat cu el, din pricina ta! Daca tu ai intervenit, femeia nu-l mai vrea pe barbatul de langa ea, ci pofteste la amant, nu? Crede-ma ca daca o părăseşti, ea va avea in continuare o căsnicie. Nu va renunța. Acum toate deciziile ei au legatura cu tine si e confuza daca ii e bine cu sotul sau nu. Mai bine las-o in pace o perioada. Nu te mai baga, oricum ati gresit amandoi suficient de mult!

| Freya1 a răspuns:

Probabil vrea siguranta si stabilitate.Cred ca mai intai ar trebui să te gândesti ce ii poate oferi ala si tu nu si sa discutați despre asta, poate frica, ca tu o poti lasa maine poimâine si ramane singura o sperie mai tare decât faptul că sta langa un om fara sa aiba sentimente dar langa care are o casa, o familie si un statut.
Cred ca o impunere din partea ta sau răbdarea rezolva problemele.

| Bondarel99 a răspuns:

Daca are si copii e de inteles de ce vrea asta.

| sofisis a răspuns:

Pai ea e mai maritata cu ala decat e intr-o relatie cu tine. Daca va vedeti 2 zile pe sapt si atunci presupun ca nu toata ziua, esti clar un amant si atat. Despre relatiile intime cu sot zic sa nu mai fii asa sigur pe chestia asta. Nu crede chiar tot ce spune. Toti cei care inseala ( fie ca sunt barbati sau femei) dau vina pe partenerul de viata. Ei sunt niste simple victime. Daca nu il mai iubea si nu avea nimic de impartit cu el, il lasa de mult. Nu cred ca va divorta niciodata. E mai comod asa. Si cu unu si cu altul si sunteti toti 3 fericiti.

| Crackman a răspuns:

Cred ca tu ai fost un motiv pentru care pleaca.
Crezi ca femeia aia este atat de buna sa o iei?
Trebuia sa cauti o femeie singura, daca ea pleaca de l ala probabil a luat tot ce trebuia sa ia de la el.
Nu m as incurca

| samsung2012 explică (pentru Crackman):

Problema e ca nu e vorba de luat ceva ca ea il intretine pe el, el are si un handicap ea renunta la tot vrea doar magazinul de la tara dar ala nu vrea sa semneze deci daca renunta la tot nu cred ca e vorba de luat tot

| Raducons a răspuns:

La unul ca tine merita sa ii dai pana se satura sa strice casele altora.Sunt atatea femei, si tu ti-ai gasit tocmai una maritata.Cineva care il aranjeaza pe unul ca tine nu ar trebui sa fie pedepsit de legi

| Adry05 a răspuns (pentru Raducons):

O zici de parca aia n-ar avea vină deloc... Nici el nu-i normal să continue dacă aude că e luată, da ea ce caută să accpte sau chiar inițieze că nu știm cine pe cine a abordat.

| Raducons a răspuns (pentru Adry05):

Nu conteaza cine pe cine a abordat, fiecare trebuie sa respecte casatoria, cand se despart are dreptul fiecare sa isi refaca viata fara sa afecteze partenerul, sa se simta inselat si sa ramana cu fustrari

| Adry05 a răspuns (pentru Raducons):

Logic, da eu zic că l-ai blamat numa pe el când și ea are clar la fel de multă, poate chiar mai multă vină

| Raducons a răspuns (pentru Adry05):

Nu stiu ce viata duce ea, poate chiar vea sa isi gaseasa pe altcineva si vrea sa se asigure ca nu divorteaza degeaba si sa ramana libera, dar cel mai bine e sa nu avem de a face cu astfel de persoane casatorite.Trebuie sa te gandesti daca tie ti ar lua cineva sotul sau sotia cum ar fi.

| Adry05 a răspuns (pentru Raducons):

Nu poate nimeni să-ți ia soțul și soția dacă soțul sau soția nu vrea să fie luatwinking că nu-i obiect să te duci noaptea să-l furi din casă.