| samsung2012 a întrebat:

Sunt cu o femeie maritata, barbatul tipa, urla etc ea s-a saturat si vrea sa divorteze dar nu vrea sa spuna gata pentru ca vrea magazinul pe care il au impreuna si se poarta urat cu el, mi-a spus ca va disparea dar in conditiile ei. Ce parere aveti despre asta? El e foarte incapatanat, ea ii mai spune de acte, el se face ca nu aude etc. Ce parere aveti? Sunt cu ea de 1 an si un pic si stau cam prost cu rabdarea dar nu vreau sa renunt.

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să analizăm care este pivotul, pe ce se sprijină povestea? Pe magazin. Tu contra magazinului. Te pune pe aceeași treaptă de valori. Nu este nici rea nici imorală din cauza asta. Dar ție îți convine o asemenea femeie. Să zicem că rămâne cu tine. Apoi ce faci dacă se îndrăgostește de unul cu un magazin mai mare? Deocamdată magazinul valorează mai mult decât tine. Crezi că dacă ați fi împreună, ar fi altfel?

| Freya1 a răspuns:

Poate sa divorteze si sa faca partaj. Daca te iubeste nu s-ar mai gandi la bani chiar daca sunt necesari mai ales la o varsta.

| Andreeush a răspuns:

Și ce aștepți de la ea?

| ywar a răspuns:

Iti pun o intrebare foarte simpla: cu ce crezi tu ca pleci (luand de aici de pe pamant) dincolo?
Daca nu stii sa reaspunzi iti meriti soarta.

| samsung2012 explică (pentru ywar):

Ce bei ce **** si ce mananci

| ywar a răspuns (pentru samsung2012):

Nu ai inteles nimic, era prea cu perdea pentru tine. Ma scuzi inaltimea ta ca am indraznit sa ma bag si eu in vorba.

| Ineys a răspuns:

Nici cu gramatica nu stai prea bine. Nu vezi ca profita de amandoi? Pe tine te tine pe post de sex toy si pe celalalt pe post de sponsor.

| Mircea08 a răspuns:

Asa cum se comporta cu sotul ei asa se va comporta si cu tine. Daca iti plece cum se comporta, atunci merita sa te inarmezi cu rabdare si sa astepti.

| OrdanKarris a răspuns:

Cum se poarta cu sotul ei asa se va purta cu tine. Ai ocazia perfecta sa vezi in viitor. Cand se va plictisi de tin, va face exact la fel. In locul tau, i-as da-o tare la veveritacat mai des, cat mai tare, nu mi-ar pasa o secunda de drama ei din familie, iar cand nu mai merge fa-i din mana PA PA. Pregateste-te de pe acum de destramare. Cum spune Robert de Niro: nu te atasa niciodata de nimic de care nu te poti rupe in 30 de secunde sau mai putin.

| MPersephone a răspuns:

Las-o sa te invarte pe degetele, la fel ca si pe sotul ei. Si stai naiv si disperat si asteapt-o.

| GouDidodino a răspuns (pentru MPersephone):

Confirm cele spuse, PS. Încearcă să-i bagi maimuța in ochiul maro. Dacă acceptă inseamna ca te iubeste si merita sa astepti

| mgtow a răspuns (pentru GouDidodino):

A facut-o deja in 12 luni si ceva

| qwertpro a răspuns:

Salut,pai sincer din ceea ce spui tu realizez ca situatia nu e atat de usoara pe cat pare. Femeia data nu pare a fi o persoana care apreciaza oamenii din jurul ei si nici care sa lupte pentru iubirea adevarata.Bine,sunt momente in viata cand facem greseli, si una dintre ele poate fi sa ne casatorim cu o persoana nepotrivita, si daca realizam ca nu iubim persoana data, nu avem o familie cu ea si daca am gasit o persoana pe care o iubim cu adevarat, divortul ar fi normal.Situatia data ar trebui sa te puna pe ganduri,daca ea chiar te iubeste cu adevarat,de ce nu il paraseste pe sot cu tot cu magazin? Iubirea e mai importanta ca o mica afacere.Din cate se vede ea incearca sa "profite" de el cat mai poate, de unde stii ca nu va gasi pe altcineva mai bun ca tine si nu vei fi in aceeasi situatie ca si sotul ei? Da, nu neg ca poate vrea sa va asigure o sursa de venit, nu zic ca te foloseste numaidecat, dar zic doar sa fii foarte atent in relatia data.Cine stie daca lui nu-i spune exact ceea ce iti spune si tie.