| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de mai bine de 2 ani.Problema este ca eu am trecut printr-o experienta anterioara urata si de atunci pur si simplu parca nu mai sunt eu.Relatia dintre mine si iubit merge super insa eu am doua probleme: sunt foarte geloasa si nu prea am incredere in el.Nu mi-a "calcat" niciodata stramb si nici nu mi-a dat motive sa devin geloasa. Pur si simplu asa sunt eu.Stiu ca il deranjeaza asta si incerc sa ma schimb, dar e foarte greu. Ce pot sa fac? Stiu ca o sa-mi spuneti ca neincrederea asta este datorata neincrederii in mine si poate ca asa si este... dar ce sa fac? Uneori el glumeste cu mine si eu ma oftic si ajungem sa ne certam... zici ca sunt un copil.Help

Răspuns Câştigător
| MatZa_9035 a răspuns:

Sa sti ca si eu am trecut prin asa ceva, si stiu prin ce treci din pacate multe fete trecem prin asta incearca sa lasi dupa el daca e asa cum zici tu ca nu-ti calca pe bec atunci gand glumeste cu tine glumeste si tu, incearca sa eviti certurile, chiar nu ajuta cu nimic sper sa-ti fie folositor ce ti-am zis. Succes si ai grija de relatia voastra!

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Se datoreaza experientei anterioare! Dar trebuie sa uiti asta, sa intelegi ca nu trebuie sa cataloghezi toti barbatii asa, sa nu il compari niciodata cu celalalt si, in plus, sa stii ca daca te iubeste din suflet, o face nu pentru ca il tii tu sub control.

| gigiro a răspuns:

Terapia cuplului.

| Razvan a răspuns:

Problema e la tine.La fel si solutia eihappy
Sa stii ca e grav sa iti banuiesti prietenul si sa fii atat de posesiva. Un pic de gelozie nu strica intr-o relatie insa prea multa duce la ruperea ei.Iti zice ca esti un copil insa cat de acum incolo iti va mai tolera crizele de gelozie? Nu mult, asa ca schimba-te de dragul tau in primul rand.Nimic nu e mai nasol decat sa dai raportul cuiva mereu. E obositor si chiar poate stinge focul iubirii.
Asa ca nu-l pierde pe baiatul asta dintr-o prostie pentru ca dupa aia degeaba vei regretahappy

| Barajag a răspuns:

Chiar daca ai suferit in trecut, nu trebuie sa suferi si acum cand ai langa tine un om minunat care te iubeste si te apreciaza, incearca sa nu-i mai arati ca esti geloasa altfel isi va schimba parerea, in ce priveste increderea, ar fi bine sa fi mai increzatoare cu tine insuti si apoi vei avea incredere si in ceilalti de langa tine.Autoimpune-ti anumite ganduri in legatura cu gelozia si increderea si vei reusi.Bafta!

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

E frumos cand iubesti! Incearca sa te abtii, sa nu strici relatia asta frumoasa de iubire. Daca nu ti-a gresit niciodata nu ai de ce sa te indoiesti de el.Cand nu ai incredere in el, spune-ti astfel:Nu, el nu merita sa am incredere in el."Si gelozia nu e buna desi se zice c cine nu e gelos nu iubeste.Incredete in el si iubeste-l.Nu fii geloasa, ca nu ajungi nicaieri.Si chiar daca esti geloasa nu te manifesta in fata lui. Vorbeste cu el si spune-i sa te sustina pentru a te putea schimba.Traiti-va perioada aceasta, ca nu veti mai intalni altawinking
Numai bine!

| dorincosti a răspuns:

Cand un barbat are tot ce isi doreste nu cred ca are motive sa insele. Dar aici urmeaza partea proasta, gelozia, daca mai esti si posesiva si cicalitoare, atunci sigur are motive sa plece la alta. Daca nu incetezi cu gelozia sa vina un moment cand se va satura de certuri si te va parasii. Si eu sunt gelos dar ma abtin, tzin in mine, incearca sa faci si uh asta cateva zile si ai sa vezi rezultatul>

| bixelle_4587 a răspuns:

De ce nu ai incredere in el din moment ce nu ti-a gresit niciodata? O relatie se bazeza pe incredere si daca nici incredere nu e se destrama. Poate ti-au spus anumite persoane de lucruri pe care nu le stii despre el si asta te-a facut sa il banuiesti intr-un fel. Ai incredere si totul o sa fie bine. Nu asculta ce zice lumea rea caci vor doar sa va desparta. E bine si sa te asiguri de anumite lucuri dar fi optimista. Bucura-te de momentele astea, mai ales daca totul merge bine de ce sa strici totul fara se vrei. Succes!

| roro.rebela a răspuns:

Pai du-te la o prietena mai experimentata si afla ce sa faci