| Anonim19991999 a întrebat:

Buna TPU am nevoie de un sfat eu cu prietenul meu suntem impreuna de aproape un an,de cateva saptamani ne certam ca a venit o verisoara de a lui la el si de cand a venit verisoara la el pe mine ma da deoparte pentru ea, mie nu imi place inainte sa vina ea nu ne certam asa des ne mai certam dar nu ca acum, acum ca a venit ea ne certam din cauza ei, merge cu ea pestet la pizza fara mine ce sa fac? Sunt geloasa si ma deranjeaza ca face asta cand ii spun zice ca e verisoara lui.El imi spune mie sa ma schimb sa nu mai fiu geloasa si sa nu mai fiu cum sunt sa ma schimb dar el nu s-ar schimba ca sa nu ma mai dea deoparte pentru verisoara lui.Ce sa fac? Cum sa mai scap si din gelozie?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

E aiurea si ce face el da si tu esti exagerata. Vrea sa poata sa vorbeasca liber si doar cu ea. O sa plece si totul o sa fie ok, fa-i si tu altceva cu timpul tau pana atunci.

| Anonim19991999 explică (pentru Adry05):

Cum adica sa vorebeasca liber doar cu ea?

| Anonim19991999 explică (pentru Adry05):

Cum adica sa vorbeasca liber doar cu ea?

| Adry05 a răspuns (pentru Anonim19991999):

Cand mai e si o a 3-a persoana care asculta conversatia nu te simti la fel de liber. N-a mai vazut-o de mult probabil si vrea sa recupereze timpul pierdut cu ea.

| Anonim19991999 explică (pentru Adry05):

Da inteleg dar pe mine ma da deoparte cand e cu ea si nici in seama nu ma baga asta ma deranjeaza

5 răspunsuri:
| gimenroby a răspuns:

Da i mare bucata peste bot lu varasa pisa m as in curu ei