| AliceAnnnnna a întrebat:

Sunt cu un băiat de ceva timp. Ma tot ameninta ca se desparte de mine dacă nu ma fac roșcata ca fosta lui, nu știu ce, ca nu știu cum. Ca avea ochi albaștri ca de ce nu am lentile sa ii am ca ea. Ca toate ieftinaturile au ochii caprui cu verde. (Eu ii am caprui cu verde combinați) ca peste tot vezi asta pe strada etc. crying Mi-am luat acum câteva zile lentile și nici măcar nu arat bine cu ochii așa, pare ca sunt psihopata. Nu vreau sa ma vopsesc pentru ca am chelie de la atata vopsea. Ce sa fac sa îl conving sa rămână lângă mine fără aceste lucruri impuse? crying

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca s-a ajuns la santaj si amenintari, cred ca-i cazul sa-i tragi un sut in dos, si sa iti cauti unul care sa te iubeasca cu adevarat si caruia sa-i fii atat de draga, inca nu nu-ti impuna asemenea prostii.
Manipularea, santajul si amenintarile vin de la un barbat gelos (sau femeie, dupa caz), care incearca sa te manipuleze ca sa te poata controla.
Nu exista fericire langa asemenea oamenii, pentru ca eu nu iubesc pe nimeni, decat pe ei insisi.
Nu ai de ce sa-l convingi, pentru ca va fi mai tiran si va juca ultim carte, in care iti va da ultimatum a faci doar cum vrea el.
Crede-ma, ca nu exista fericire si viitor lanaga acest om, decat o condamnare pe viata sa fii sluja si sa nu iesii de sub papucul lui, la nevoie daca-i cazul, va aplica bataia ca sa te supuna, fiindca asemenea oameni nu suporta sa-i contrazici sau sa faci cum veri tu, niciodata.

42 răspunsuri:
| 757474 a răspuns:

Nu merita să aibă o fata ca tine, simplu. Daca acum cat ești tânără so arăți bine nu te vrea, dar după ce vor trece anii? Te sfătuiesc sa pui capăt acestei relații, fa a nu ai făcut-o deja!

| Justme12344321 a răspuns:

Eu inca stau si ma gandesc daca ce ai scris tu e o gluma sau este adevarat! Nu stiu unde l ai gasit, dar da i tu papucii, sigur vei gasi altul mai bun, care te va aprecia asa cum esti si te va iubi pentru ceea ce esti! Iar el sa se duca la fosta, se vede ca el cauta acelasi tipar de femeie! Esti libera sa faci ce vrei, dar nu merita, crede-ma! Nu e de tine, niciodata nu te va vrea pentru ceea ce esti tu, ci sa te faca sa fii ca fosta...

| Neymarjrfive a răspuns:

Și mie îmi este puțin mila de tine dacă nu conștientizezi cât de penibila ești dacă nu te despărți naiba de el pentru îți irosești timpul cu asa persoana egoista, plina de ego care are clar nevoie de un psiholog sau un psihiatru

| cristian232323 a răspuns:

Sincer imi e mila de tine, adica dc trebuie sa te schimbi pentru o persoana? Si dupa cum ai spus-o pare nebun eu zic sa il lasi in voia lui si sa te desparti de el, baieti gasesti la orice colt de strada