| Nextone a întrebat:

Sunt eu "nebuna" sau e normal? Ca sa intelegeti mai bine va prezint o situatie cu care ma confrunt de ceva vreme:
Eu ies in oras cu o prietena,iar iubitul meu e in alt oras la facultate, iese si el la un meci. Vorbim cand pleaca la meci cam la ora 21, dupa care nu imi mai da nimic pana pe la 3 dimineata(eu nu mai aveam credit si stia bine el asta), imi da sms ca a ajuns acasa.Eu am ajuns acasa la 22:30si stia f bine ca nu stau mult.
Nu era normal ca iubit sa se intereseze daca am ajuns si eu bine acasa din oras, daca m-am pus sa dorm? si plus de asta stie ca nu pot dormi bine daca nu imi zice noapte buna...
P.s. suntem impreuna de 8 luni si am mai discutat chestiile astea cu el dar vad ca degeaba.
Unde gresesc eu? Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Klepto a răspuns:

Se pare ca pentru tine este un lucru cat de cat important si pui accent pe el, dar uiti ca la unele aspecte, opiniile sunt diferite.
Tu ai specificat doar o intamplare, dar banuiesc ca nu este prima data cand face asa ceva, si pe tine te deranjeaza.
A iesit cu baietii la meci, nu pot sa iti explic cum este cand iesi cu baietii la meci, timpul trece, nu iti dai seama cand, si poate a si uitat, ii ceva normal.
Poate mi se pare, dar cred ca este ceva mai mult decat atat, cred ca mai sunt si alte probleme.
O sa intelegi poate ca vreau sa il scot cu fata curata, dar o sa fac doar o simpla comparatie cu mine.
Eu faceam ceea ce ai fi vrut tu sa faca iubitul tau, sa se intereseze daca ai ajuns, cum ai ajuns, daca ai adormit, daca vrei o poveste de noapte buna(nu intreba, sunt prea ciudat / prost ca sa fiu inteles), dar o sfecleam de un infinit de ori mai mult pe alte planuri, acolo fix unde conta.
Am realizat prea tarziu unde greseam, si acum regret.
Mai bine ramai cu cineva care greseste doar un pic, dar face multe lucruri bune, decat cu o persoana ca mine care face putine lucruri bune si greseste non stop.
Poti sa ii spui ca te deranjeaza, poti sa ii spui ca te simti data la o parte, dar este posibilitatea ca sa spuna ca esti "prea agatatoare" de el.
Nu te cunosc, scuze daca am luat-o pe aratura cu raspunsul, scuze daca te-am suparat sau ofensat.
P.S. Incearca conceptul meu de "Nu conteaza", nu conteaza de la ce v-ati certat acum 3 luni, acum 2 luni, ieri, acum doua secunde, just kiss and make up.

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu gresesti nici tu nici el. Stia ca ai ajuns acasa, deci nu avea de ce sa te sune, chiar tu ai zis. Ti-a dat mesaj ca a ajuns cu bine, ca sa stai linistita, deci totul a fost in regula. ideea ca nu dormi bine daca nu iti spune noapte buna e un rasfat prostesc, sa nu-i spui asa ceva vreodata, ii va scadea respectul pentru tine si ar fi pacat sa va stricati relatia doar fiindca tie ti-a venit ideea asta de fetita de 6 ani. Nu trebuie sa faci nimic, doar sa tii pentru tine chestiile absurde de genul asta si sa incerci sa-ti protejezi relatia.

| KodrutZ a răspuns:

Maturizeaza-te.

| raluk27 a răspuns:

Exagerezi putin. Ok, nu te-a sunat la 22, dar a dat totusi un semn. Putea sa nu dea nimic pana a doua zi. Pui prea mult accent pe un banal telefon de noapte bunahappy Cand baietii se duc la meci, le au pe ale lor si crede-ma ca ultimul lucru la care se gandesc este iubita lor. Sunt ei intre ei, cu baietii, cu ochii cat cepele la meci, cu berea, cu semintele, cu injuraturile, se termina meciul si schimba impresii. Ce? Tu cand te duci cu prietenele ai grija lui? Nu cred. Deci fii mai chillhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti de 8 luni cu el si deja crezi ca daca ai un prieten gata el de acum trebuie sa fie/sa stea langa curu tau non-stop. Fata trezirea! NU te leaga nimic de el, si nici el de tine.Deja tu dai impresia ca si cand ati fi casatoriti si trebuie sa te sune sa-ti dea raportul unde s-a dus, ce a mai facut, trebuie sa te sune de noapte buna etc, ceri prea multe.Din raspunsul dat de mine iti poti da seama cat de mult imi place mie genul asta de relatie...

| Mwha a răspuns:

Tu gresesti. Ar trebui s-o lasi mai moale, poate ca el doar vroia sa vorbeasca cu tine foarte mult si de aceea uita sa te intrebe,, ce faci? " Etc. Succes!

| vlady434 a răspuns:

Salut! Exagerezi putin.Adica,scuza-ma ca-ti spun, dar nu ti se pare ca esti putin egoista? Adica poate s-a luat cu vorba si cu alte lucruri, si a uitat.Asta nu e un capat de tara.Intr-o relatie ambii parteneri trebuie sa se inteleaga si sa-si acorde intimitatea cuvenita. Daca tu il sufoci cu dragostea ta, nu inseamna ca si el trebuie sa faca acelasi lucru.A gresit si el o data in viata, nu trebuie sa te superi prea tare pe el. Poate am fost putin dur, dar sper ca te-am ajutat.

| LuMix a răspuns:

Poate el e microbist de acea nu tea sunat
Tu nu gresesti deloc cine greseste este el.

| kiduţa18 a răspuns:

Eşti puţin cam paranoică şi exagerezi. Lasă-i iubitului puţin spaţiu şi ai încredere în el. Dacă tu-l ţi aşa în lesă, el se va sătura la un moment dat şi o să vrea să vă despărţiţi. Nu mai fi aşa exagerată. Te superi şi te îngrijorează nişte chestii nesemnificative.

| Alexaaxc a răspuns:

Daca tu esti dispusa sa ii lasi putin spatiu sa iasa cu prietenii, sa discute despre lucrurile pe care le au in comun atunci el va aprecia asta. Relatia voastra nu e chiar una scurta, dar nu trebuie sa fii "dependenta" de unele obiceiuri cum sunt mesajele de noapte-buna. Da, ca iubit il intereseaza unde esti si cand vii acasa, dar are si incredere in tine. Nu stiu ce varsta ai tu, dar daca el e la facultate insemna ca e matur si stie cu ce se mananca o relatie. Nu esti "nebuna" si nu e nici vina lui, daca fiecare lasa putin de la el a tunci va merge.

Răspuns utilizator avertizat
| Psycho777 a răspuns:

Cand esti la meci / in oras [cu baietii] timpul trece fara sa iti dai seama. Ok: Mergem la meci, stam 2 ore [este ora 23-23:30]. Mergem la o bere ceva, mai la o discutie despre viata noastra, pareri despre meci, etc [ora 00:30-02:00] Mai pana merg acasa, ma pun in pat, la tv, pe laptop, si iti dau mesaj ca am ajuns si eu acasa]. Asa suntem noi conceputi...Voi fetele stati mult la shoping...etc. Noi baietii, cand vine vorba de "comentat" un meci sau de a vorbi despre vietile noastre extrem de complexe[laughing] ne ia ore!
*) S-ar putea sa fii si tu un pic cam insistenta, sunteti iubiti, nu siamezi, lasa-i putin spatiu si lui.
**)Ar trebui el sa fie mai atent la ceea ce conteaza pentru el, adica la tine!

| Biuta95 a răspuns:

Cati ani ai? Eu cred ca ar trebui sa lasi timpul sa treaca, si sa vezi daca te cautawinking

| Elena00100 a răspuns:

Pai cati ani ai tu si cati ani are el?

| pisicutaanonima a răspuns:

Pai ori s-a saturat de tine dar nu prea cred ori este prea distras de alte chestii sau poate ca crede ca te deranjeaza... singura solitie este sa astepti sa nu-i mai trimiti smsuri sa nul mai suni si sa vezi daca el te suna