| Pitic a întrebat:

Sunt foarte geloasa, nu ma pot controla, nu suport ca prietenul meu sa se uite sau sa vorbeasca cu alte fete si cand se uita la tv sunt geloasa.
Dar sunt geloasa in mod special pe o fata de care i, a placut lui mai de mult, eu cred ca inca ii mai place de ea, chiar daca el spune ca nu o suporta, eu m.am certat cu ea pe internet si abia astept sa o intalnesc sa ii rup parul din cap.Mi se pare ca el mereu a vrut sa o protejeze, cand m, am certat cu ea a sunat, o si a injurat.o dar pe mine nu m.a convins cu nimic.
M.am simtit rau pentru ca am simtit ca ii tine apararea si mi,a zis ca nu a mai vazut.o de cand m,am certat eu cu ea, dar de cateva ori am vazut, o si eram cu el, ma minte cum nu avazut, o sta la distanta de cateva case de ea.
Mereu evita subiectul cand incerc sa ii spun ca ma simt data la o parte si cand ii bat apropouri se face ca ploua,
Cred ca ar trebui sa ii dau o lectie sa vada si el cum ma simt eu. Dar nu am nici o idee. Voi aveti?

9 răspunsuri:
| PatyKan a răspuns:

Gelozia asta te va face sa suferi mult. S-ar putea ca pe el sa il deranjeze ca esti prea posesiva.
O relatie se bazeaza pe incredere. Daca el nu e de incredere, de ce mai continui relatia asta?
Si daca incerci sa ii dai o lectie, s-ar putea sa functioneze sau sa nu ai rezultatul asteptat... Faci cum vrei, dar eu zic sa te gandesti bine inainte de a actiona. happy

| Valisha18 a răspuns:

Sa ii dai o lectie? Dar cred ca deja i-ai dat una. Faptul ca nu ai incredere in el, si ca relatia voastra o ia pe un drum gresit nu e de ajuns? Eu cred ca sufera si el, deoarece, din cate mi-ai spus, tine foarte mult la tine.
Faptul ca a sunat-o si a injurat-o nu te-a convins? Parerea mea e ca a facut destul. Tie ti-a luat apararea, nu ei! Incearca sa discuti cu el si vezi ce spune, poate tipul chiar nu te minte! In acest caz, spune-i ca aceasta gelozie este dovada ca il iubesti, si ca iti ceri scuze pentru neincrederea ta in el.
Insa daca esti destul de sigura ca inca ii mai place, si ca relatia voastra e falsa, sau ca te inseala, ar trebui, din nou, si discuti cu el si sa te hotarasti daca il parasesti sau ii mai acorzi o sansa.
Gelozia nu iti aduce nimic bun, doar te face sa suferi, asa ca incearca sa mai ai si incredere in el, si sa petreceti mai mult timp impreuna!
Mult noroc! happy

| xFaith a răspuns:

Deci.
Sunt la fel de geloasa ca tine straight face. Jur!
Sunt geloasa si cand vb cu alte fete, sau se uita dupa altele la tv.
Sunt geloasa pe fosta lui prietena.
Dar. el a facut in asa fel incat si-a schimbat nr, pentru ca inca il mai avea fosta lui prietena, i`a dat block pe fb si ignor pe mess.
In schimb, mi-a dat parola de la fb si de la mess laughing. Pt ca stie ca sunt geloasa. stie ca sunt nebuna si fac scandal blushing.

Dar. gelozia nu e buna. De iecare data cand eram geloasa, ma certam cu el nu vb o zii si apoi a doua zi cand ne impacam eram fericiti dar in acelasi timp tristi pentru ca ne-am certat.
Oarecum, am cam lasat gelozia la o parte, deoarece nu vreau sa il pierd pentru ca il iubesc mult.

| Nastia a răspuns:

Cand esti asa geloasa il indepartezi si i se pare ca fata aia e mai buna. tine in tine, nu mai spune mereu ce gandesti ca nu e bine

| RAY a răspuns:

Exagerezi cum sa fi geloasa pe una de la tv, baiatul nu are voie sa aiba amice cu care sa scimbe o vorba, asa e normall, eu cred ca nu ai incredere in el si de aia esti asa geloasa pe el

| Felys a răspuns:

Renunta la gelozie pana nu renunta el la tine si toti viitorii prieteni, in felul asta nu reusesti sa tii un barbat prea mult langa tine, nimanui nu ii place sa fie suspectat la tot pasul de prietena geloasa, toti te vor abandona daca mai te porti asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea calmante

| Mareacluj a răspuns:

Din punctul meu de vedere e un baiat pe care nu il meriti.Pai ce baiat care se respecta ar sta cu o fata care i-ar smulge parul din cap alteia pentru el? Si in primul rand tu nu te respecti.Esti foarte posesiva pentru ca nu ai incredere in tine, pentru ca ai intalnit un baiat pe care probabil il consideri un baiat f.bun si nu iti vine sa crezi ca e cu tine. Adica stii ca ar putea avea cam orice fata isi doreste. Cu un baiat/barbat nu merge asa. Nu poti sa-l tii ca pe un caine in lesa, odata si-odata tot va scapa. Si daca acum, dupa toate chestiile astea de care povestesti, inca e cu tine, asta inseamna ca te iubeste prea mult, altul la prima criza de gelozie te-ar fi parasit fara sa se mai intoarca inapoi. Intr-o relatie e nevoie de incredere si liniste. Daca nu schimbi ceva, nu o sa stea cu tine, asta e sigur. Si nu numai el...

| anonymous09 a răspuns:

Gelozia te face sa suferi mult. mai bine il lasi in pace, nu merita. daca el nu iti acorda multa atenti, degeaba