| suflet ratacit a întrebat:

Sunt insarcinata in luna a8a, asa frica mi-e sa nasc mai rau ca de moarte, de cand am ramas insarcinata is foarte stresata. dati va rog niste pareri cum sa scap de stresu asta si de frica asta

10 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Exista nasteri cu dureri minime gratie noilor medicamente.

| mihaa a răspuns:

Suflet ratacit? minciuna are picioare scurte, meritii suspendata, de fapt cati ani ai? esti gravida? sau ce vrei sa ne impresionezii ca pffff ce frica iti este de nastere? exista anestezie epidurala, sora mea acum 2 anii asa a nascut

| niknip a răspuns:

Gandeste-te ca totul va fi bine, incearca sa iti alungi toata teama din suflet.Mai bine gandeste-te ca hainute ii cumperi bebelui, ocupati timpul cu lucruri placute tie si nu te mai gandi la nastere.Gandestete ca totul va fi ok si ai sa vezi ca asa va fi! Bafta!

| Roby67 a răspuns:

Mergi la un curs pentru femeile si barbatii gravizi (eu am fost cu sotia la amandoi copii)

| lays a răspuns:

De aia nu vreau eu copii...al meu logodnic isi doreste foarte tare dar mie mi-e frica.nu cred ca voi putea face vreodata astastraight facedaca ai ajuns pana aici inseamna ca esti ft curajoasa.multa bafta si felicitari! sa ne tii la curenthappy

Răspuns utilizator avertizat
| BiiBiis a răspuns:

Gandeste-te cat de norocoasa esti ca ai ramas insarcinata in comparatie cu multe femei care se chinuie de ani de zile... Durerile trec, dar acea fiinta minunata ramane, gandeste-te ca o sa o tii in brate, ca o sa ii dai sa manance, o sa ii cumperi hainute, scapa de frica asta! Nu te mai gandi la ce este mai rau deoarece iti faci rau tie si copilului. Cunosc o persoana care a nascut normal si in 3 ore a fost gata cu totul si mi-a zis ca nu a fost atat de rau pe cat se astepta, asa ca fruntea sus, curaj, sanatate si felicitari pentru bebe! Sa te bucuri de el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitari pentru bebe! happy

Gandeste-te la momentul cand o sa iti ti copilul in brate. Se spune ca atunci cand o femeie devine o mamica, la nastere are un sentiment care nu se poate descrie si atunci totul capata sens. Fii optimista. Gandeste-te cat de norocoasa esti tu ca ai reusit sa ramai insarcinata cand altele se chinuie cu medici si zeci de tratamente. Gandeste-te ca un copil este o binecuvantare si ca tu ai fost de asemenea binecuvantata! Toate femeile sunt stresate cand raman insarcinate, iar dupa nastere totul se transforma intr-o usurare si intr-o fericire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti va fi in continuare atat de frica nu vei putea naste normal, deoarece iti va urca pulsul foarte tare, si mai mult din astea, de accea iti recomand sa te pregatesti, mai degraba pentru o cezariana, asta ca sa nu pui in pericol nici pe bebe nici pe tine. Asa vei fi mai linistita.

Felicitari pentru bebe, curaj si muuulta sanatate!:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune si e foarte adevarat ca atunci cind iti vei vedea copilul pentru prima data vei uita de toate durerile suferite pina atunci, asa de mare e bucuria.